Transporter Samochodów

(Car Transporter)
Klasyka LEGO: MOC 90044 Car Transporter - Transporter Samochodów Klasyka LEGO: MOC 90044 Car Transporter - Transporter Samochodów
Informacje o zestawie:
MOC:
90044-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
521
Figurek:
1
Waga:
800g
Projektant:
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.5
(2 głosów)
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 8h 59m
Odsłon:
4695
Opublikowane:
2017, mar 23 00:23
Strony powiązane:
Klasyka LEGO
Instrukcja
Wprowadzenie

LEGO Classic
Catalog entry
 Koparka to podstawa na budowie, coś w końcu musi wykopać doły pod nowe budowle. Niestety nie byłem w stanie znaleźć prezentacji w oryginalnym katalogu, która przedstawiałaby tą maszynę w akcji. Jednakże, nic straconego, ponieważ na Clabrisic można znaleźć wiele uwiecznionych procesów budowy wykonywanych przez ekipę budowlaną składającą się z owej koparki oraz wielu innych maszyn. Wszystkie można obejrzeć tutaj. Poniżej przedstawiam jedno z wielu zdjęć z procesu konstrukcji willi wypoczynkowej z zestawu 6349-1: Dom-wakacyjny, gdzie koparka przygotowuje grunt pod budynek.
LEGO Classic
Build process of holiday's villa from Lego-6349-1
 

Pojazd

LEGO Classic
Other diggers
 To nie jest pierwsza maszyna budowlana tego typu wydana w motywie Town. Pierwsza koparka z tylnym ramieniem pojawiła się już w roku 1984, a był to zestaw LEGO-6686-1. Była ona bardzo podobna i właściwie posiadała dokładnie takie same funkcje. Jednakże w mojej skromnej opinii, koparka z roku 1992 prezentuje się jednak lepiej i wygląda bardziej naturalnie. W między czasie została jeszcze wydana sześciokołowa koparka w roku 1985. Następną maszyną budowlaną zajmującą się wykopami była mniejsza wersja koparki kołowej dostępna w zestawie 6581-1: Koparka-z-wywrotka wydanym w roku 1995.
Pojazd posiada łychę z przodu do spychania/zbierania oraz mniejszą łychę na tylnym ramieniu do kopania. Ramię jest w pełni ruchome, na dwóch zawiasach oraz obrotowej podstawie pozwala na wykonywanie wszystkich wymaganych ruchów w celu wykopania gruzu. Praktycznie tak jak rzeczywista koparka. Ponadto posiada podpory stabilizacyjne umieszczone na tyle podwozia. Koparką operuje robotnik w czerwonym stroju budowlanym. Kabina operatora posiada dwie szyby, zwyczajna z przodu oraz prostopadła z tyłu. Daje to możliwość operatorowi do łatwego jeżdżenia i operowania koparką po odwróceniu. Zestaw z akcesoriów zawiera dwa znaki drogowe oraz miotłę i łopatę.
Model ten idealnie komponuje się z innymi budowniczymi pojazdami takimi jak wywrotka lub spychacz. Zgrana ekipa może spokojnie wybudować nie jedną konstrukcję!

Alternatywne budowle

Dostępne są w tym zestawie 3 alternatywne konstrukcje na opakowaniu. Stacjonarna koparka, pojazd wyścigowy oraz ładowarka. 
Napisany:
2017, mar 22 21:54 (46 miesięcy, 17 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, mar 23 00:23 (46 miesięcy, 17 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
2 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2021 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.783s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak