Powitanie

2015, mar 26 09:56
Klasyka LEGO
Nowości
PowitanieWstęp
Witam wszystkich na mojej stronie poświęconej Lego z najlepszego okresu lat 80tych i 90tych!
Na początku chciałem stworzyć prostszą stronę głównie po to, aby podzielić się programem jaki zrobiłem do katalogowania zestawów.
Jednakże dużo czasu nie trzeba było, aby zrodziły mi się w głowie nowe pomysły co jeszcze mógłbym tutaj zrobić!


Rozwinięcie artykułu
Czym jest Lego? Lego to już część historii naszego świata. Każdy praktycznie wie czym jest Lego. Przede wszystkim są to wysokiej jakości klocki, bardzo dokładnie przemyślane oraz tworzone z pasją i z dużą dawką perfekcji. Lego istnieje od bardzo dawna, ale to historia na oddzielny artykuł. Napiszę tylko, że na początku Lego to były drewniane klocki, a dopiero później plastikowe. W latach 70 głównie tworzone były kolejki, a od lat 80 zaczęły powoli pojawiać się zestawy takie jak samochody czy helikoptery.
Na tej stronie zamierzam stworzyć katalog najlepszych zestawów z okresu Lego Classic. Pozwólcie, że tak będę nazywał okres Lego z lat 80 - 90tych. Tak naprawdę to okres jaki dokładnie mnie interesuje od 1985 do ok. 1998 roku. Z moich obserwacji wynika, że rok 1985 był przełomowy. Zestawy zaczęły robić się wtedy coraz ciekawsze. Szczególnie zestawy z serii Town i Castle. Na chwilę bieżącą skupić chce się na serii Town. Lotnisko, nowy komisariat czy choćby genialny zestaw Metro Park wydany 3 lata później (1988). Lego było u szczytu swojej wspaniałości. Kolejne lata nie były wcale gorsze. Lata 90-te również owocowały w genialne zestawy, nowe lotnisko z dużymi szybami, restauracja czy też wyśmienita kolejka jednoszynowa transportująca ludzi z lotniska do miasta. Wszystko to ukazane w katalogach na planach dopracowanych do granic możliwości. Naprawdę było widać, że ktoś strasznie starał się dopracować każdy szczegół. Plany zawierały różne elementy, nie tylko klocki Lego. Pojawiały się elementy modelarskie, kamienie, góry, wzniesienia, czasami woda. Wszystko to tworzyło wspaniałą prezentację, która nawet dziś jak na nią patrzę to nie przestaje mnie zadziwiać.
Nie wiem jak inni, ale ja jako dziecko chciałem mieć wszystkie zestawy Lego, wystarczyło że spojrzałem na katalog.
Parę miesięcy temu postanowiłem odnowić moją dawną kolekcję Lego, ale oczywiście na tym się nie skończyło. Moja kolekcja w tej chwili to około 90 zestawów, dużych, średnich jak i małych. Przede wszystkim Seria Town, Train i Boats.
Moim celem jest opisać je wszystkie na tej stronie. Zamierzam opisywać zestawy tylko te, które posiadam. Chcę stworzyć coś więcej niż pusty opis i jedno zdjęcie. Chcę wyłuskać jak najwięcej z każdego zestawu, spróbować zbudować wszystkie alternatywne budowle a czasem nawet własne konstrukcje z danego zestawu i przedstawić to w opisie oraz galerii obrazów. Chcę przede wszystkim pokazać co było najlepsze w zestawach z okresu Lego Classic. Na chwilę bieżącą można zobaczyć opis czterech mniejszych zestawów z lat 80tych: Ambulans, Śmieciarka, Spychacz i Helikopter Policyjny.
Będę systematycznie dodawał opisy zestawów. W menu "Lego > Ostatnie zmiany" będzie można zobaczyć co ostatnio zostało dodane oraz co zmieniło się na stronie.

Poza tym chcę też napisać kilka poradników. Przez kilka miesięcy nabyłem trochę doświadczenia - jak czyścić klocki, jak wybielić, gdzie kupować i kilka innych tematów.

Życzę miłego przeglądania!
Modyfikowane 2016, paź 10 12:19 przez Rogdush
Odsłon: 2776
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2020 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.469s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak