Bebricton

Klasyka LEGO: Bebricton - Strefa Przemysłowa

Strefa Przemysłowa

Motyw:
Miasto
Odsłon:
2942
Dodane:
2017, sty 16 01:31
Projektant scenerii:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 26d 7h
Wprowadzenie

Klasyka LEGO
Na drodze
W tej części miasta Bebricton główny plan zajmuje wielka fabryka samochodów typu sedan. To tutaj właśnie produkowane są pojazdy, które poruszają się po ulicach miasta. Z zewnątrz wygląda całkiem niepozornie, niczym jeden wielki magazyn. W środku natomiast znajdują się wszystkie mechanizmy potrzebne do budowy pojazdu krok po kroku. Więcej można poczytać o fabryce w oddzielnej recenzji 90041-1: Fabryka samochodów.
Klasyka LEGO
Stacja ładunkowa
Po drugiej stronie ulicy od fabryki samochodów znajduje się stacja załadunkowa, gdzie węgieł przeładowywany jest z pociągu na samochód i na odwrót, zależnie od zamówienia.
Klasyka LEGO
Przejazd kolejowy
Przejazdu kolejowego pilnuje dróżnik w budynku ulokowanym na wysokiej platformie. Droga na południe wiedzie do centrum miasta.
Klasyka LEGO
Fabryka cegieł
Niedaleko fabryki samochodów ulokowana jest druga fabryka - tym razem cegieł. To tutaj pracownicy tworzą wszystkie cegły potrzebne do konstrukcji budowli w mieście. Cegły od razu lądują do kontenerów, a po zapełnieniu są przenoszone przez dźwig na ciężarówki transportowe. Część z nich przewożona jest do innych części miasta Bebricton w celu konstrukcji kolejnych budowli, a część przewożona jest do portu morskiego i wywożona poza miasto za pośrednictwem kontenerowców.
Klasyka LEGO
Dzielnica mieszkalna
W tej części miasta oprócz fabryk znajduje się tez niewielka dzielnica mieszkalna z kilkoma domkami.
Klasyka LEGO
Stacja kolejowa
Mieszkańcy mogą dostać się do innych części miasta za pośrednictwem pociągu udając się na stację kolejową.
Klasyka LEGO
Las
Za stacją kolejową znajduje się las, w którym można znaleźć ruiny po starych budowlach z czasu średniowiecza. Jednakże okupują je starzy zapaleńcy udając rycerzy z tamtych czasów. Aby jeszcze bardziej urzeczywistnić swoją zabawę, postanowili zabrać ze sobą prawdziwe złoto w skrzyniach. Nie był to jednak zbyt mądry pomysł, ponieważ już czają się na nie złodzieje w lesie.
Klasyka LEGO
Stajnia
Niedaleko stacji kolejowej, przy lesie znajduje się mała stajnia, która jest kontynuacją większej wersji znajdującej się w części wschodniej - wyścigów błotnych.

Techniczne informacje

Niestety LEGO nie wydało właściwie żadnego zestawu przemysłowego w motywie Town począwszy od lat 80tych do połowy 90tych. Dlatego też budowle tutaj umieszczone to głównie własne konstrukcje. Ponadto można znaleźć tutaj alternatywne wersje niektórych zestawów jak stacja kolejowa lub mała stajnia. Podsumowując, niewiele budowli w tej części miasta jest oryginalnymi zestawami. Jednakże zawsze staram się tak dobrać budowle i styl ich konstrukcji, aby pasował do klasyki LEGO z motywu Town.
Na terenie strefy przemysłowej znaleźć można kilka powiązań z innymi częściami miasta oraz kilka mniej lub bardziej ukrytych postaci. Pozostawiam je do samodzielnego odkrycia.
Napisany:
2017, sty 16 01:31 (41 miesięcy, 7 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, paź 14 23:01 (32 miesięcy, 5 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
11 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2020 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.294s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak