Ambulans

(Ambulance)
Klasyka LEGO: LEGO 6688 Ambulance - Ambulans
Informacje o zestawie:
LEGO:
6688-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
72
Figurek:
2
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.7
(9 głosów)
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 6d 15h
Odsłon:
10961
Opublikowane:
2015, mar 17 21:12
Wprowadzenie

LEGO Classic
Catalog entry
Zestawów medycznych nie było wiele w motywie Town, jednakże wbrew pozorom było sporo ciekawych rozwiązań. Lego zamiast wydawać dziesiątki podobnych modeli, preferowało pójść na jakość i wypuścić jeden dobrej jakości zestaw na lata. Tak właśnie było w tym przypadku. Ten ambulans jest bardzo dobrze rozwiązany, ma wszystko co potrzebne i jest do tej pory pamiętany, nawet po 30 latach! Konstrukcja jest jak na Lego przystało bardzo stabilna. Trzeba się postarać, aby samochód rozbić. Nosze z pacjentem mieszczą się idealnie w tylnym przedziale.
LEGO Classic
Previous and next ambulance
Kierowca ma swoją kabinę z podnoszonym dachem i otwieranymi drzwiami. Jest wszystko co potrzebne.
Jednakże, nie jest to pierwszy ambulans w motywie Town. Mianowicie, w roku 1981 został wydany ambulans z oknami w przedziale pacjenta, który znów jest bardzo podobny do odpowiednika zawartego w zestawie 6380-1: Centrum-ratunkowe wydanym w roku 1987.
LEGO Classic
Previous stretchers
Kolejnym ambulansem był dopiero model wydany 9 lat później. Różnił się już znacząco i miał już nowy znak laski eskulapa zamiast czerwonego krzyża. Warto zauważyć, że w roku 81 nosze nadal składały się z klocków w postaci dwóch uchwytów na podstawie 2x6. Nosze to była właściwie nowość w tym zestawie. Do roku 1988 wydanych została wystarczająca ilość medycznych zestawów by skutecznie ratować i leczyć ludzi uczestniczących w różnych wypadkach.
Poniżej można ujrzeć prostą, ale nadal ciekawie wyglądającą prezentację miasteczka w katalogu Lego z roku 1985 z wykorzystaniem ów ambulansu.
LEGO Classic
Source: Brickset.com 1985eutr3.pdf Catalogue 1985 EU III: Page 18: Town

Pojazd

LEGO Classic
Ambulance, patient and doctor
W zestawie zawarty jest ambulans w barwach medycznych, czyli biało-czerwonych. Dwie osoby są tutaj obecne. Medyk w fachowym ubraniu z czerwonym krzyżem na piersi oraz kobieta ubrana na niebiesko w roli pacjenta. Ponadto są już dostępne specjalne nosze w formie jednej części z doczepianymi składanymi kółkami. We wnętrzu pojazdu można zmieścić nosze wraz z pacjentem przez otwieraną do góry tylną klapę po złożeniu kół w noszach. Pojazd posiada trzy niebieskie sygnały świetlne na dachu oraz aż cztery znaki czerwonego krzyża. Dwa po bokach, jeden z przodu i jeden na dachu.
LEGO Classic
Placing patient
Nie da się nie zauważyć jaki jest cel tego pojazdu. W latach 80tych czerwony krzyż był znakiem medycznym w zestawach Lego. Dopiero w połowie lat 90tych zmieniono znak na niebieską laskę eskulapa.
Zestaw składa się z 72 klocków, ale większość z nich jest uniwersalna. Daje to większe pole do popisu, jeśli chodzi o inne konstrukcje.

Poniżej przedstawiam ambulans w akcji w dwóch częściach miasta Bebricton.
LEGO Classic
Rescue action at the Bebricton's Leisure Area
LEGO Classic
Rescue action near the Bebricton's Wild Forest

Alternatywne budowle

LEGO Classic
Blood Collection
Mimo że to mały zestaw, to twórcom nie brakowało pomysłów na alternatywne budowle. Zaletą tego zestawu są praktycznie same uniwersalne klocki. Propozycji jest aż pięć oraz przedstawiam dodatkowo jedną własną! Ciekawe rozwiązania to mała apteka z podnoszoną klapą lub sala zabiegowa. Nie wszystkie pomysły to inne wersje pojazdów. Moja propozycja to samochód z bagażnikiem, w którym można przewozić przenośne urządzenie do pobierania krwi.
Można je wszystkie zobaczyć na liście poniżej. Każda ma przynajmniej kilka różnych zdjęć.


Napisany:
2015, mar 17 21:12 (60 miesięcy, 5 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, lut 6 15:17 (37 miesięcy, 3 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
27 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2020 by Rogdush, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.183s | Unknown (Robot )
5 osób przegląda stronę. 5 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak