Urząd pocztowy

(Post-Station)
Klasyka LEGO: LEGO 6689 Post-Station - Urząd pocztowy
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.3
(3 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Usługi
Informacje o zestawie:
LEGO:
6689-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
53
Figurek:
2
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 1h 1m
Odsłon:
3995
Opublikowane:
2015, lip 5 23:43
Wprowadzenie

Klasyka LEGO
Wpis w katalogu
 Czym byłoby miasto bez listów i listonosza? W latach 80tych i 90tych to był przecież jeden z głównych sposobów komunikacji na odległość. Nie mogło tutaj zabraknąć ani listonosza, ani urzędu pocztowego. Ponadto prawie każdy dom wakacyjny posiadał skrzynkę pocztową i parę listów, tak jak np. 6349-1: Dom wakacyjny lub 6374-1: Dom wakacyjny. To właśnie te detale dodawały zestawom smaku oraz łączyły je ze sobą poprzez wykorzystanie tych samych części jak listy, śmietniki czy też skrzynki pocztowe. Czy nie byłoby fajnie posiadać urząd pocztowy z listonoszem na rowerze, gdy posiadamy już domek wakacyjny i skrzynkę na listy? Dlatego też uważam, że to był jeden z tych małych i idealnych budynków, który pasuje do każdej scenerii miastowej. Poniżej przedstawiam prezentację z oryginalnego katalogu, gdzie mały niebieski budynek można zauważyć na pierwszym planie.
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1985uk.pdf Katalog 1985 UK: Strona 20 i 21

Urząd pocztowy

Klasyka LEGO
Zestawy pocztowe z 1982
 Jest to jeden z dwóch dostępnych urzędów pocztowych w motywie Town. Poprzedni budynek w kolorystyce czerwono-żółtej został wydany trzy lata wcześniej w zestawie LEGO-6362-1. Jest on sporo większy i posiada ciężarówkę do przewożenia skrzynek z listami. To nie wszystko, bo wydany został również zestaw z samą ciężarówką i kierowcą do rozwożenia listów w zestawie 6651-1: Ciężarówka pocztowa również w roku 1982.
Klasyka LEGO
Budynek
 Budynek w tym zestawie jest w kolorystyce niebiesko czarnej, przez co wyróżnia się spośród innych budowli. Większość budynków w okresie Lego Classic jest w kolorystyce białej lub czerwonej, czasami w żółtej. Niebieskich kolorów nie ma wiele. Budynek jest niewielki, mieści się w nim jedno biurko dla pracownika poczty. Jedynie jedno małe okienko obok skrzynki zostało tutaj przewidziane i jest jedynym źródłem światła oprócz szklanych dużych drzwi. Listonosz może mieć przez to trochę ciemno siedząc przy swoim biurku. 
Klasyka LEGO
Wnętrze
 Listy można wrzucać z zewnątrz przez skrzynkę pocztową, a w wewnątrz listonosz może ją otworzyć i wyjąć wszystkie listy przed wykonaniem czynności rozwożenia na swoim czerwonym rowerze.  Listonosz posiada w tym zestawie rzadko dostępną czerwoną koszulę z logiem poczty oraz czarną czapkę z wąskim daszkiem. Druga osoba w tym zestawie to kobieta o brązowych włosach ubrana w sweter w czerwone paski oraz niebieskie spodnie. Pani ta właśnie przechodziła obok poczty chcąc wysłać list. Warto zauważyć, że dwie unikalne naklejki zostały tutaj wykorzystane. Na drzwiach jest nadruk z godzinami otwarcia oraz na dachu jest wielki znak poczty, dzięki któremu nie da się pomylić tego budynku z żadnym innym. Oryginalnie jest on w tym zestawie mniejszy od swojego poprzednika z 1982 roku, bo nakleja się na dwa klocki 1x4 a nie na trzy. W mojej prezentacji jest na trzy, ponieważ nie posiadam na chwilę obecną nowego znaku. 
Podsumowując, uważam że jest to ważna budowla w scenerii miastowej i jest zdziwiony, że nie pojawiła się żadna nowa konstrukcja na początku lat 90tych. Nie mniej jednak posiadając ten zestaw oraz większego brata z LEGO-6362-1 można już całkiem dobrze wzbogacić miasto o usługi pocztowe. Jako ciekawostkę dodam, że w roku 1988 pojawił się urząd pocztowy 6349-2: Urząd pocztowy jako alternatywna propozycja do zestawu domku wakacyjnego.
Poniżej przedstawiam ponowne wykorzystanie budynku urzędu pocztowego w prezentacji z katalogu z roku 1987, gdzie można ujrzeć niebieską budowlę w tle zaraz obok straży pożarnej.
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1987uk2.pdf Katalog 1987 UK II: Strona 18 i 19

W mieście Bebricton również pojawił się urząd pocztowy, poniżej można go zobaczyć w strefie wypoczynkowej.

Klasyka LEGO
Bebricton - Strefa wypoczynkowa

Alternatywne konstrukcje

Nie zabrakło i tutaj kilku alternatywnych propozycji mimo niewielkiej ilości klocków. Małe stanowisko pocztowe z ladą, stacja autobusowa ze skrzynką na listy lub po prostu budka ze skrzynką pocztową. Wszystkie konstrukcje można obejrzeć w poniższej sekcji alternatyw.
Zestawy powiązane:
Scenerie zawierające ten zestaw:
Napisany:
2015, cze 19 14:03 (30 miesięcy, 7 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, wrz 3 16:03 (3 miesiące, 10 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
16 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
1 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 1 zalogowanych osób. Zalogowani: Ben
Copyright © 2011-2017 by Rogdush, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.138s | Unknown (Robot )