Transformator 12V

(Transformer 12V)
Klasyka LEGO: LEGO 7864 Transformer 12V - Transformator 12V
Informacje o zestawie:
LEGO:
7864-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
33
Figurek:
0
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
3.0
(2 głosów)
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 22d 11h
Odsłon:
6502
Opublikowane:
2015, lip 6 21:54
Strony powiązane:
Klasyka LEGO
BrickSet
Klasyka LEGO
Toys Period
Wprowadzenie

Klasyka LEGO
Widok z przodu
Transformator służy do zasilania kolejek opartych o konstrukcję przekazywania prądu o napięciu 12V przez wewnętrzną szynę w torach. Silnik jest schowany w obudowie podwozia pociągu, które styka się z wewnętrzną szyną przez cztery zaokrąglone i ruchome metalowe piny. Dzięki temu nie trzeba chodzić za kolejką i ją włączać bezpośrednio, wystarczy włączyć transformator i pociąg jedzie. Wydanie oddzielnego zestawu dla transformatora to zdecydowanie mądre posunięcie. Taki transformator to po prostu duży zasilacz i trochę waży. Pakowanie transformatora do każdej kolejki byłoby na pewno słabym posunięciem.
Oryginalnie w pudełku zestaw posiada dodatkowe akcesoria, ale na aukcjach można znaleźć dużo transformatorów bez dodatków, jakby w wersji OEM. Dodatkowe akcesoria są właściwie zbędne do działania i jeśli zależy Ci tylko na tym, aby kolejka jechała, to możesz kupić taką wersję OEM samego transformatora z kablem do gniazda 220V. UWAGA! Kabel zasilający jest przymocowany na stałe do transformatora, więc nie można go wymienić, a na aukcjach można trafić na transformatory z angielską wtyczką 240V.

Regulacja prędkości

Transformator posiada również bardzo fajną dodatkową cechę, mianowicie potrafi sterować przekazywanym napięciem prądu, co skutkuje regulacją prędkości pociągu. Czarne pokrętło wystające u góry to regulator. Regulacja możliwa jest w dwóch kierunkach, więc nie dość, że można regulować prędkość, to można zawrócić kolejkę. Przycisk posiada dziurę wewnątrz pasującą do osi z technika, więc nie ma większych problemów by konstruować dodatkowe mechanizmy sterujące oparte o klocki z technika.

Gniazda

Klasyka LEGO
Przód z bliska
Dostępne są dwa gniazda 12V. Jedno gniazdo jest do regulowanego pokrętłem napięcia, do którego podłącza się najczęściej szynę kolejki. Drugie gniazdo nie podlega regulacji i przekazuje stałe napięcia 12V, do czego można np. podpiąć dodatkowe rzeczy jak lampy. Dodatkowo jest jeszcze jedno wyjście 13V, które zapewne zostało dodane dla dłuższych kabli, jako że im dłuższa odległość to słabsza moc.
Projektanci zdecydowanie pomyśleli dobrze o tym jak to zrobić.

Akcesoria

W zestawie można znaleźć dodatkową dźwignię ułatwiającą regulację. Dodatkowo dwa siwe klocki 2x4, aby można było bez problemu przymocować gdzieś transformator. Jak można zauważyć, transformator został skonstruowany na wzór dużego klocka, który może zostać zaadoptowany w budowie miasteczka jako zwyczajna budowla.
Napisany:
2015, lip 1 10:31 (70 miesięcy, 17 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, wrz 22 14:20 (55 miesięcy, 18 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
6 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2021 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.999s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak