MOST WANTED

Odsłon: 714
ID: TOPIC-47
Autor:
Utworzony: 2018, lut 24 18:38
Typ:
Klasyka LEGO
Miasto
Klasyka LEGO
2018, lut 24 18:38
Cześć,
Jakie są Wasze zestawy, których jeszcze nie macie w Swoim zbiorze, a które bardzo chcecie mieć.

Jeżeli chodzi o mnie to:
1) 6399 Airport Shuttle
2) 6380 Emergency Treatment Center
3) oryginale pudełko od zestawu nr 6080 King's Castle i 6392  Airport. Mam je kompletne niestety zniszczyłem opakowania kiedy byłem dzieckiem.
4) 6541 i 6542 Port
5) 6066 Forestman

Oczywiście jest ich więcej ale to moja najbardziej poszukiwana 5

pozdrawiam


-------------------------------------

Hey,
What are your sets that you do not have in your collection yet and which you really want to have.

As for me, it's:
1) 6399 Airport Shuttle
2) 6380 Emergency Treatment Center
3) original box from set No. 6080 King's Castle and 6392 Airport. I have them completely, unfortunately I destroyed the packaging when I was a child.
4) 6541 and 6542 Port
5) 6066 Forestman

Of course there are more of them, but this is my most wanted 5

Regards
Klasyka LEGO
2018, lut 25 22:42
Może trochę inaczej napiszę, 
Dla mnie w listowanych zestawach problemem jest nie ich dostępność a chora cena w rynku wtornym, uważam że zbyt przesądzona, jednak na ich cenę wpływa ich ilość :-) i tak oto kółko się nakręca samo, 
2140
1831
1029

To chyba takie trio które mnie i mój zbiór męczy od dłuższego czasu

Klasyka LEGO
2018, lut 26 08:53
Z dostępnością też coraz gorzej, dużo zestawów jest nie kompletnych lub w złym stanie.
Cena chora/przesadzona, ale sam sobie wyjaśniłeś dlaczego. Pewno za jakiś czas może jeszcze pójść do góry. Obecnie niektórzy kupują zestawy tylko pod inwestycje. Po paru latach sprzedają z dobrym zyskiem.
Klasyka LEGO
2018, mar 6 18:38
zmodyfikowany: 2018, mar 6 19:00
Cześć sizom!
Wybacz, że tak późno odpowiadam.

6399 normalna cena to aktualnie 350 EUR za pełny zestaw z pudłem czy bez. Nie widziałem, by ktoś dał więcej. Jednakże mozna nadal dorwać ją taniej. Pojawia się tego trochę w róznych miejscach, trzeba tylko obserwować i szukać.
6380 to akurat można spokojnie kupić bez wiekszych problemów, choć o stan moze byc gorzej bo duzo szyb i białych klocków podatnych na zżółknięcie. Z pudełkami jest gorzej. Trzeba zazwyczaj po prostu srogo zapłacić bo używki w rozsadnych cenach rzadko się trafiają. Jednakże szukaj, a znajdziesz :)

Hah, Michał - pamietam jak BrickTsar otwierał nowe pudełko MISB z zestawu 1831 na YT - fajna cieżarówka. Lubujesz się w unikalnych zestawach - są fajne ale ceny rzeczywiście z pupy. Najlepiej próbować dorwać używkę w rozsądnej cenie od normalnego człeka, bo handlarz zawsze bedzie chcial zedrzeć.

Ja osobiście najbardziej zawsze chciałem mieć 6399 oraz statek piracki. W grudniu jednak udało mi się spełnić te marzenia i już mam własne wersje. Udało mi się nawet dorwać kolejkę futuronów 6990. Ceny mają kosmiczne, jednak udało mi się nawet rozsądnie je kupić. Trzeba szukać :)
Statek piracki co prawda mam tylko jeden, ale jest super! 6274.
Szczerze powiedziawszy to już zebrałem prawie wszystkie zestawy Town ze standardowego motywu. Na pewno mam 90%.
Aktualnie to zestawy jakie bym chciał dorwać to nadal braki w 12V jak pełna wersja LEGO-7735-1 - kolejka z żółtym dziobem lub stacja do transportu samochodów  LEGO-7839-1 :) Z Town to nadal LEGO-6383-1 public work center oraz 6377-1: Delivery Center delivery center. Jest też fajny zestaw budynku strazy przybrzeżnej LEGO-6387-1, który nie jest zbyt sławny i nie był zdaje się wydawany w EU. Mimo wszystko mam nadzieje, ze go kiedys jeszcze dorwę :)
Ze Space mam wszystkie M-Trony i Blacktrony, ale futurony i classic space jest równiez bardzo fajne. Podobnie z Castle, mam sporo ale nadal kilka zestawów brakuje. Można by wymieniać długo, to może następnym razem :)
Technica natomiast mam praktycznie wszystko co chciałem miec i nie wiem czy nie 95% zestawów z konca 80 i poczatku 90. Brakuje mi tylko troche z początku 80tych. Tego mozna naprawde duzo dorwać, a zabawa z układania przednia!

Sizom, apropo jezyka ang - to najlepiej jakbys po prostu zalozyl drugi temat po wejsciu na clabrisic.com. Pamietaj, ze nikt kto wejdzie na clabrisic.com nie zobaczy tego tematu. Evans czasami zaglada po prostu na pl z ciekawosci. Rozdzieliłem te dwie domeny, aby nie mieszały się własnie tematy jezykowo. Tutaj rozmawiajmy po polsku, tak by każdy z Polski zrozumieć mógł :)
Jak ang to po prostu wejdź na clabrisic.com, zaloguj się normalnie i napisz taki sam temat. w jezyku ang. Nie ma najmniejszego problemu :) Tak bedzie najlepiej. Pozdrawiam!

PS jak chcecie zrobić link do zestawu (jak istnieje recenzja to do Clabrisic, jak nie to Brickset) to po prostu napiszcie LEGO myślnik nr zestawu - wariant zazwyczaj 1. Przykładowo LEGO-6399-1 :)
Klasyka LEGO
2018, mar 7 13:43
Hej,
Nawet nie wiedziałem, że jest clabrisic.com :).
Dzięki za info tak teraz będę robić.

pozdrowieniaKlasyka LEGO
2018, mar 7 19:17
Rogdush
jak BrickTsar otwieral ten set 1831 to nie dowierzalem ze on to robi :)
ja trzymam MISB'a 3442 - nie dosc ze limited to jeszcze tylko US, ale nie otwieram :) nadal walcze ze soba, od roku w worku strunowym jest na polce.

chcialem Ci powiedziec ze monorail uzaleznia... cos o tym wiem :)
Klasyka LEGO
2018, mar 7 22:15
zmodyfikowany: 2018, mar 7 22:53
I'm missing many sets, but I have a good amount of the ones I like. Nostalgia is not a factor of priority as these are not the sets with which I grew up. However, I really like unusual and rare sets. For my birthday, in April, I'm looking for a NA set, I hope finding a good deal on a boxed set, as I've done with 6383.

Why are you crying about a MISB 1831? I always had in mind some boxes full of MISB 1831! and another with 1854 Velux houses! In fact, in 2003, the first French LUG that was just from being born had recieved from Lego two boxes of these special sets. So I always had this picture of these crates to say me "you've time to find these, these are (readily) availlable in the Lego community". Now the community have enormously expanded, I'm sure I'm wrong... :) I was'n online at the time, I was only 4 years old. But I did follow and read the Lego community very early, I remember browsing Peeron, Brickshelf, FreeLUG and Legopirate (the main French Lego forum) already in 2006 (I was 7...), then reading Eurobricks in 2009 and using Bricklink (catalog, not ordering, it would have been too good...) in 2010. You know, the 00's was a golden age for Lego fans, NA sets were crazily cheap as well as shipping from the US, parts were not expensive, you could get a 9V train for a few coins, and a 12V one for cheap... There were crazy huge bulks of 80's parts for sale in yard sales... My mother didn't wanted me to buy full crates of bricks from yard sales at the time. It was still a toy for me, so she did not wanted to spend too much on this. But I remember so much missed bulks... That was good time... Today is a crazy world with all that newly-come AFOLS... They are too much, and it's not a good thing for keeping prices low...
If you want to see the article, it's here. But pictures are sadly gone. If you want to cry, try Brickshelf, I may remember having seen such pictures... :)

I don't have an etablished "most wanted list", but I know what I want. By the way, I will correct you Rogdush by telling you that at the time I was buying my 1472, there was also a 6387 with European box that was for sale in the UK. So this set was sold in EU, but surely in very limited quantities.

PS: This topic is still present in the English part of the forum. :)

***************************************************

Brakuje wielu zestawów, ale mam sporo tych, które lubię. Nostalgia nie jest czynnikiem priorytetowym, ponieważ nie są to zestawy, z którymi się wychowałem. Jednak bardzo lubię nietypowe i rzadkie zestawy. Na moje urodziny, w kwietniu, szukam zestawu NA, mam nadzieję, że znajdę dobry interes w pudełkowym zestawie, tak jak zrobiłem z 6383.

Dlaczego płaczesz z MISB 1831? Zawsze miałem na myśli kilka pudeł wypełnionych MISB 1831! a drugi z 1854 domami Velux! W rzeczywistości, w 2003 roku, pierwszy francuski LUG, który dopiero się urodził, otrzymał od Lego dwa pudełka z tymi specjalnymi zestawami. Więc zawsze miałem ten obraz tych skrzyń, aby powiedzieć "masz czas, aby je znaleźć, są one (łatwo) dostępne w społeczności Lego". Teraz społeczność ogromnie się rozszerzyła, jestem pewien, że się mylę ... :) Byłem wtedy online, miałem tylko 4 lata. Ale poszedłem za lekturą i wcześnie przeczytałem społeczność Lego. Pamiętam, jak przeglądałem Peerona, Brickshelfa, FreeLUG i Legopirate (główne francuskie forum Lego) już w 2006 roku (miałem 7 ...), potem przeczytałem Eurobricks w 2009 roku i używając Bricklink ( katalog, nie zamawianie, byłoby zbyt dobrze ...) w 2010 roku. Wiesz, 00's był złotym wiekiem dla fanów Lego, zestawy NA były szalenie tanie, a także wysyłka z USA, części nie były drogie, mógłbym kupić pociąg na 9V za kilka monet, a na 12V za tanie ... W sprzedaży na podwórku były szalone olbrzymie ilości 80-tych części ... Moja matka nie chciała, żebym kupił pełne skrzynie z cegły sprzedaż w tym czasie. Wciąż była dla mnie zabawką, więc nie chciała wydać za dużo. Ale pamiętam tak dużo brakujących miejsc ... To był dobry czas ... Dzisiaj jest szalony świat z wszystkimi nowymi AFOLAMAMI ... To za dużo i nie jest to dobre dla utrzymania niskich cen ...
Jeśli chcesz zobaczyć ten artykuł, jest tutaj. Ale zdjęcia są niestety zniknęły. Jeśli chcesz płakać, spróbuj Brickshelf, może pamiętam, że widziałem takie zdjęcia ... :)

Nie mam potwierdzonej "listy najczęściej poszukiwanych", ale wiem, czego chcę. Przy okazji, poprawię cię, Rogdush, mówiąc ci, że w czasie, gdy kupowałem mój 1472, było też 6387 z europejskim pudełkiem, które było na sprzedaż w Wielkiej Brytanii. Ten zestaw został sprzedany w UE, ale na pewno w bardzo ograniczonych ilościach.


Klasyka LEGO
2018, mar 8 08:32
@Evans, normally it is not visible. You just see it because you have higher permissions as you are reviewer also :)
It would be still better to split the topic and do not mix languages. LEGO-6387-1 and all similiar sets are pretty rare, thats why usually they reach cosmic prices. It do not really convince me to buy them. I always try to make reasonable buys. If I find any of that set in good price it will be mine :)
Napisz odpowiedź
Copyright © 2011-2021 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.323s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak