Wprowadzenie

Klasyka LEGO
Opakowania z zestawów klasyki
Pomysł ten chodził mi po głowie już jakiś czas, aby zebrać wszystkie pudła z zestawów w jednym miejscu i przedstawić je jako Brick Walla z klasyki LEGO. Jest jednak spora różnica w pudłach z lat 90tych a tymi, jakie są obecnie sprzedawane. Opisałem w szczególe ten temat w artykule porównawczym miasto kiedyś a teraz.
Klasyka LEGO
Wewnątrz i tył
Opakowania zdecydowanie były solidniejsze i każdy zestaw poczynając od średniego rozmiaru posiadał wewnątrz kartonową szufladę. Ostatnia znacząca różnica to alternatywne konstrukcje dostępne na tyle opakowania, które pozwalały wyzwolić wyobraźnię i zaciekawić na kolejne godziny młodego konstruktora. Świadczyły o tym, że klocki były na tyle uniwersalne, aby można było z nich zbudować coś więcej niż jedną konstrukcję.
Można tutaj zauważyć, że dominowały dwa rodzaje wydawanych opakowań w okresie motywu Town. Żółte z napisem Legoland oraz wydawane później, bo w latach 90tych niebieskie opakowania LEGO System. Niektóre zestawy były wydawane w obydwu wersjach jak np. 6541-1: Port morski z roku 1991. Widziałem ten zestaw zarówno w żółtej jak i niebieskiej formie. Z tego co wiem to żółte Legoland były sprzedawane na terenie Europy, a LEGO System pojawił się szybciej na innych kontynentach. Moim faworytem są jednak żółte opakowania Legoland, jako że bardziej oddają klimat tamtych lat.
Klasyka LEGO
Ściana klocków 2017
Na zdjęciu powyżej widać wszystkie opakowania, jakie udało mi się do tej pory zebrać z klasyki LEGO z naciskiem na motyw Town. Opakowania Technica chowają się z tyłu, bo dla nich zabrakło miejsca. Jednakże nic straconego, ponieważ zrobiłem dla nich oddzielne zdjęcie.
Klasyka LEGO
Technic
Opakowania z zestawów Technica były wydawane w dwóch wersjach. Do wczesnych lat 80tych pojawiały się w stylistyce jaką widać dla zestawu LEGO-8030-1 lub LEGO-8055-1. Kolejne zestawy, z końca lat 80tych oraz 90tych miały już nowy szablon, który jest całkiem wyrazisty i występuje częściej na prezentowanych przeze mnie zestawach.
Największe opakowanie dla zestawu LEGO jakie do tej pory widziałem to zdecydowanie LEGO-8094-1. Zestaw LEGO-8062-1 jest niewiele mniejszy od opakowania kolejki 7745-1: Szybka Kolej Miejska, a można zauważyć o jak mocno większy jest zestaw drukarki ze sterownikiem. Szczerze mówiąc to jest czysty chwyt marketingowy, ponieważ zestaw ten można zmieścić z powodzeniem w opakowaniu dwa razy mniejszym. Jednakże widząc tak przeogromne pudło zdecydowanie oczy świeciły się mocniej.

Podsumowując, największy sentyment mam zdecydowanie do zestawu 6349-1: Dom wakacyjny i nie mogło się obyć bez zakupu tego zestawu z pudłem. Jest to kawał ciekawej historii, a dla kogoś związanego z LEGO od dzieciństwa jest to również podróż w przeszłość. Odstawiając jednak wszelkie sentymenty, szczerze życzę wszystkim konsumentom aby jednak grupa LEGO choć w części wróciła do takich opakowań. Były one ciekawe i praktyczne. Będąc dzieciakiem nawet nie myślałem, aby jakiekolwiek wyrzucić. Choćby dlatego, że trzymałem klocki lub złożone konstrukcje wewnątrz szufladki pomijając już sam fakt, że byłoby mi szkoda po prostu wyrzucić takie opakowanie.
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2021 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.728s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak