Monster Truck

(Monster Truck)
Klasyka LEGO: MOC 90034 Monster Truck - Monster Truck Klasyka LEGO: MOC 90034 Monster Truck - Monster Truck
Informacje o zestawie:
MOC:
90034-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
112
Figurek:
1
Waga:
N\A
Projektant:
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.2
(4 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Pojazdy
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 22d 2h
Odsłon:
24375
Opublikowane:
2016, cze 21 12:41
Strony powiązane:
Klasyka LEGO
Instrukcja
Wprowadzenie

Monster Truck - termin, którego właściwie nie tłumaczy się na nasz język. Pierwsza prawdziwa konstrukcja powstała w USA w roku 1974 zbudowana przez Boba Chandlera, który to połączył Forda pickupa z kołami od maszyn rolniczych.
Olbrzymie koła, bardzo wysokie i masywne zawieszenie złączone z karoserią ciężarówki robi spore wrażenie. Moc silników montowanych w tego typu pojazdach jest nie raz tak duża, że trzeba ograniczać czas użytkowania, aby zapobiec przegrzaniu i uszkodzeniu maszyny. Pokazy monsterów zazwyczaj kończą się na zmiażdżeniu serii starych pojazdów ułożonych w jednej linii, co jest dość efektowne i zarazem dość niebezpieczne dla kierowcy. Dlatego też montowane są specjalne wzmacniane klatki wewnątrz pojazdu, aby w razie wypadku nie zmiażdżyło osoby wewnątrz. 
LEGO Classic
Monstery z motywu Town
 Dwa pojazdy pojawiły się w motywie Town, które są podobne do monsterów w zestawie 6675-1: Terenowka-4x4 oraz 6641-1: Terenowka. Maszyny są niewątpliwie ciekawe i również robią wrażenie. Zostały zaprojektowane przy użyciu największych kół dostępnych w motywie Town, które wykorzystywane były do budowy koparek czy spychaczy. Jednakże, chciałem spróbować czegoś innego, co mogłoby robić jeszcze większe wrażenie oraz mieć szersze funkcjonalności. 

Monster

LEGO Classic
Biały Monster
 
LEGO Classic
Wsiadanie
Zaprojektowany przeze mnie monster zapożycza elementy z motywu Technic'a. Zawieszenie oraz koła to właściwie sam Technic. Karoseria natomiast to już standardowa ciężarówka 4w, która nie odbiega proporcjami od innych odpowiedników z motywu Town. Zawieszenie składa się z dwóch resorów, jeden z przodu i jeden z tyłu. Amortyzacja odbywa się w jednej osi, na boki nie jest możliwa. Boczna konstrukcja zawieszenia tworzy drabinkę, po której kierowca może wspiąć się do kabiny. Dodatkowe spoiwo boczne łączy karoserię z zawieszeniem tworząc dość stabilną konstrukcję. Zależało mi przede wszystkim, aby osiągnąć taki model, który nie rozleci się podczas użytkowania. Stabilne struktury to domena Lego i w tym przypadku nie chciałem, aby wyszło gorzej.
LEGO Classic
Widok z tyłu
 
LEGO Classic
Czerwony Monster
 Z tyłu pojazdu zamontowane zostały dwie rury wydechowe oraz oświetlenie tylne. Pojazd posiada kompletne oświetlenie oraz dodatkowe lampy zamontowane na górze kabiny. Skonstruowałem dwie wersje tego pojazdu, jako że felgi tego typu są dostępne w dwóch kolorach. Pojazdy różnią się miedzy sobą kilkoma detalami i przede wszystkim kolorami, ale generalnie są wykonane przy użyciu tego samego wzorca. 

LEGO Classic
Miazga samochodów!

Monstery można zobaczyć w jednej z części miasta Blotne-Wyscigi.
Poniżej dostępne są dwie dodatkowe galerie. Pierwsza przedstawia poprzednią, bardziej zabudowaną wersję Monsterów. Natomiast druga to Monster Truck Derby, która prezentuje miażdżącą jazdę po wrakach pojazdów!

Scenerie zawierające ten zestaw:
Napisany:
2016, cze 21 00:57 (98 miesięcy, 4 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, cze 28 20:49 (97 miesięcy, 26 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
14 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.614s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak