Drobne problemy językowe

2018, sty 20 21:46
Klasyka LEGO
Techniczne
Wstęp
Chciałbym poinformować wszystkich o ostatnich problemach językowych na Clabrisic i co w związku z tym zmieniłem.

Rozwinięcie artykułu
Clabrisic powstało w roku 2015 jako Polska strona, gdzie chciałem prezentować na swój sposób zestawy LEGO z okresu lat 80tych i 90tych. Po kilku miesiącach zauważyłem też zainteresowanie ludzi zza granicy, a jako że Google Translator nie umie za bardzo poradzić sobie z polskim językiem, to postanowiłem zrobić angielskojęzyczną wersję Clabrisic.
Tak było do tej pory i tak pozostanie. Ostatnimi czasy zaczyna się nas - członków społeczności Clabrisic zbierać coraz więcej jak i z Polski i różnych innych krajów, co mnie bardzo cieszy. Jednakże, powstał drobny problem językowy. Nie każdy z Polski umie angielski, a zapewne drobny procent ludzi zza granicy rozumie język polski.
Dlatego też musiałem coś zrobić w tym zakresie, abyśmy wszyscy mogli komunikować się i porozumieć bez problemu. W związku z tym postanowiłem rozdzielić grupy językowe z poziomu domeny i zarazem mam do Was wszystkich dużą prośbę.
Wszyscy, którzy wchodzą na clabrisic.pl będą widzieć tylko i wyłącznie komentarze i tematy na forum napisane przez osoby, które użyły domeny clabrisic.pl do ich napisania. Dlatego też proszę, aby wszyscy używający domeny clabrisic.pl pisali tylko i wyłącznie w języku polskim. Wszystkie inne komentarze niestety będę musiał usunąć ew. przenieść na odpowiedni język.
Jeśli natomiast chcecie porozmawiać z osobami zza granicy i znacie angielski, to nie ma najmniejszego problemu. Po prostu użyjcie domeny clabrisic.com, gdzie zobaczycie komentarze i tematy napisane po angielsku. Tutaj natomiast proszę wszystkich o pisanie wyłącznie w języku angielskim.
Niewykluczone, że w przyszłości pojawią się inne języki. Ja osobiście znam w stopniu raczej dobrym tylko polski i angielski. Jeśli jednak będzie szersze zainteresowanie to nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać nowy język. System, na którym działa Clabrisic umożliwia definicję wielu języków.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i proszę o używanie odpowiedniego języka do danej domeny.
Dzięki za zrozumienie!
Kontynuujmy dalej dyskusję, bo jest nadal tyle możliwych tematów do poruszenia na temat klasyki LEGO!
Odsłon: 2344
Komentarze
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2021 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.494s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak