Katalogi LEGO

2017, lut 4 11:52
Klasyka LEGO
Nowości
Katalogi LEGOWstęp
Nowy dział został utworzony na Clabrisic - Katalogi.

Rozwinięcie artykułu
Katalogi LEGO z lat 80tych oraz 90tych są dla mnie nadal wyjątkowe. Mimo, że znam już większość dość dobrze, nadal miło mi się ogląda wyśmienite prezentacje w każdym z nich. Mają one w sobie pewną magię. Jest to przede wszystkim przedstawienie akcji dziejącej się w średniowieczu, w mieście lub w kosmosie. Jednakże, najważniejszy jest sposób ułożenia oraz rodzaj prezentacji. Interakcje między figurkami są zazwyczaj naturalne i często na zdjęciach można znaleźć ciekawe pozy lub śmieszne akcje między postaciami w tle. Jednakże, z końcem lat 90tych projektantów LEGO poniosła fantazja i w katalogach pojawiać zaczęły się prezentacje z latającymi samochodami lub ulicznymi zamiatarkami na pustyni. Nie zrozumcie mnie źle, prezentacje nadal były ciekawe, ale takie nienaturalne akcje powodowały, że traciły one na wartości.
Jak pisałem kilka dni temu, na brickset.com pojawiły się zeskanowane katalogi w dobrej jakości. Na Clabrisic często używam prezentacji z katalogów w recenzjach, aby przedstawić dany pojazd lub budynek w akcji nie tylko we własnej scenerii, ale również jak prezentowali go projektanci w oryginalnym katalogu. Zazwyczaj robiłem sam zdjęcie z katalogów lub ulotek, jakie posiadam. Jednakże, nie jest to w żaden sposób tak dobre jak zwyczajny skan.
Dlatego też za zgodą administracji brickset.com postanowiłem stworzyć nowy dział - katalogi, gdzie będę wyciągać często dwustronicowe scenerie z katalogów w formie jednego obrazka w celach prezentacyjnych w recenzjach. Oczywiście pełnego PDFa można obejrzeć na brickset.com i tam również zapraszam po pełną listę katalogów.
Dzięki temu będzie wiadomo od razu z jakiego katalogu jest prezentacja i w razie potrzeby, można obejrzeć cały katalog. W niedługim czasie pozmieniam wszystkie prezentacje w recenzjach na te z działu katalogów.

Modyfikowane 2017, lut 5 19:12 przez Rogdush
Odsłon: 2001
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2021 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.467s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak