Klasyka w rozmiarze XL

2017, kwi 27 21:49
Klasyka LEGO
Nowości
Klasyka w rozmiarze XLWstęp
Chciałbym tym razem zaprezentować próbkę klasyki w rozmiarze XL, czyli motyw Model Team i Technic.

Rozwinięcie artykułu
Motyw Model Team zawierał niewielką ilość zestawów. Pojawił się w roku 1986 i zakończył w okolicach 2000. Powstało zaledwie 16 modeli, jednakże większość z nich była bardzo udana i nie została zapomniana.
Motyw Technic natomiast, powstał bardzo dawno temu i jest obecny po dziś dzień. Powstało ogrom modeli od małych wyścigówek lub motorów po wielkie koparki czy dźwigi.
Różnicę między modelami Model Team i Technic można zauważyć w dwóch rzeczach. Po pierwsze Model Team to były pojazdy tworzone z myślą o wyglądzie. Miały być zabudowane i prezentować się jak prawdziwe odpowiedniki.
Modele Technic natomiast, stawiały przede wszystkim na funkcjonalności a nie na wygląd. Wszystko co możliwe musiało się ruszać. To było ich piękno i każdy inżynier z ochotą budował kolejny model.
Druga różnica to wielkość. Modele Technic powstały w dwóch formatach w latach 80tych i 90tych. Pierwszy odpowiadał wielkości figurki Technic. Były to wszelkie modele zawierające zazwyczaj specjalne siedzenia w formie jednego klocka jak np. dźwig LEGO-8460-1. Drugi format był o wiele większy i wprowadził ogromne modele jak np. pojazd z zestawu LEGO-8865-1, który mierzył ok. 40 cm. Figurki Technica po prostu topiły się w nim. Jednakże w tym formacie wydano kilka modeli i pozwalało to na dodatkowe możliwości techniczne, jako że można było upchać więcej trybików.
Rozmiar Model Team był natomiast pomiędzy Town a Technic. Można to zauważyć choćby w ciężarówce 5590-1: Transporter Helikoptera, która posiadała koła wielkości motoru z Technica.

Jednakże wszystkie modele w obrębie danego motywu były odpowiednio do siebie dopasowane i nie można się tutaj do niczego przyczepić. Dwa formaty Technica nie były jednak jakoś specjalnie rozdzielone, ale z dużego rozmiaru wyszło jedynie kilka modeli pojazdów i motocykli.

Na chwilę obecną  przedstawiam zapowiedzi trzech modeli:
Lego-8835-1
Lego-8858-1
5590-1: Transporter Helikoptera

Dajcie mi znać, czy chcielibyście zobaczyć szersze recenzje tych zestawów. Czy może macie już dość odgrzewania kotletów i po prostu parę fotek modelu w scenerii typowej dla moich wytworów na Clabrisic wystarczy?
Modyfikowane 2017, kwi 27 23:18 przez Rogdush
Odsłon: 3066
Komentarze
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2021 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.46s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak