Nowy sposób recenzowania zestawów

2018, sty 17 00:52
Klasyka LEGO
Techniczne
Nowy sposób recenzowania zestawówWstęp
Witajcie! Ostatnimi czasy wydarzyło się kilka nowości na Clabrisic, o których chciałbym coś więcej napisać w tym oto temacie.

Rozwinięcie artykułu
W poprzednim tygodniu zaprojektowałem nowy sposób na recenzowanie zestawów w formie prezentacji. Zdaje sobie sprawę, że technologicznie nie jest to coś nowego, bo podobna forma prezentacji na różnych stronach jest już obecna od jakiegoś czasu. Jednakże na Clabrisic jest to całkowicie coś innego i nowego. Szczerze powiem, że o wiele łatwiej jest przedstawić zestaw w takiej formie, gdy mamy od razu konkretny obraz i możliwość opisania zestawu jednocześnie z jego prezentacją. Ponadto, o wiele łatwiej jest wpleść jakąś historię między postaciami w takiej formie, co wydaje mi się uatrakcyjnia recenzję. Osobiście mam wrażenie, że takie recenzje są jednak ciekawsze, łatwiejsze w odbiorze i zarazem dające więcej możliwości recenzentowi.
Dajcie mi znać co o tym sądzicie i czy nowa forma jest lepsza, może w czymś gorsza lub może czegoś Wam brakuje w takiej prezentacji? Jestem ciekaw Waszych opinii.

Ponadto zmieniłem wyświetlanie obrazów przedstawiających instrukcję i opakowanie zestawu. Jest to jedna z reguł na Clabrisic, aby zawsze w recenzji zestawu przedstawić zdjęcie iinstrukcji oraz opakowania zestawu. Dodawaliśmy to zawsze na początku galerii dla danego zestawu. Chcę jednak od tego odejść i już zrobiłem to nawet w kilku zestawach jak w 6395-1: Meta toru wyścigowego lub nowo zrecenzowanych 6397-1: Stacja paliw z myjnią. Zobaczycie w nich oddzielną galerię przeznaczoną wyłącznie do instrukcji i opakowania wyświetlaną pod recenzją w formie przewijanego paska miniaturek. Galeria na dole natomiast, będzie przedstawiać już sam zestaw. Takie wydzielenie tych galerii chodziło mi po głowie jakiś czas i powinno to ułatwić oglądanie recenzji.

Pamiętajcie o głosowaniu na zestawy. Systematycznie sprawdzam ile jaka zapowiedź zestawu ma głosów i staram się wybierać te z największą ilością. Czasami jednak mam ochotę zrecenzować jakiś konkretny to też tak robię. Jednakże, zwracam uwagę na Wasze głosy i nie wahajcie się ich oddawać! Na podstawie głosów wybrałem zestaw stacji benzynowej Octan jako pierwszy do recenzji w formie prezentacji. Wszystkie kolejne recenzje będą pojawiać się w tej formie. Możliwe, że też niektóre stare recenzje zostaną zmienione na formę w prezentacji, chociaż myślę, że stare recenzje pozostaną również. Jak macie jakiegoś faworyta do zmiany recenzji na prezentację z istniejących już na Clabrisic, dajcie znać w komentarzach!

Dzięki i pozdrawiam! Do zobaczenia w kolejnej recenzji :)
Odsłon: 2743
Komentarze
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2021 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.521s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak