Unikalny katalog LEGO

2017, gru 23 19:58
Klasyka LEGO
Nowości
Unikalny katalog LEGOWstęp
Chciałbym przedstawić wyśmienity katalog LEGO Frisk I Trafik z roku 1989, który ostatnimi czasy udało mi się zobaczyć dzięki Evansowi. Evans jest jednym z fanów klasyki LEGO i członkiem forum na Clabrisic. Dzięki Evans za znalezienie tego unikatu!

Rozwinięcie artykułu
Katalog, o którym mowa jest unikalny nawet na dwa sposoby. Z tego co udało mi się ustalić, to był wydawany tylko z zestawem LEGO-1952-1, który promował duńską firmę MD Foods. W zestawie można było znaleźć ciężarówkę przewożącą mleko z odpowiednim logo firmy. Takich zestawów pojawiło się wiele, ale jednak pierwszy raz widzę, aby tak wspaniały katalog został dodany do jednego zestawu. Drugi sposób unikalności to miasto, jakie przedstawia. Było to dla mnie ogromne zdziwienie jak ujrzałem to miasto. Większość katalogów LEGO w tamtym okresie przedstawiało bardziej małe miasteczka aniżeli duże konglomeracje. W tym przypadku jest to jak teleportacja do 2015 roku i motywu City. Jednakże w katalogach City mamy sztuczne, często wyblakłe i wyrenderowane CGI budynki w tle aniżeli prawdziwe konstrukcje z klocków LEGO. To co zrobiło na mnie największe wrażenie w katalogu z 1989 są budynki mieszkalne. To jest coś pięknego. Budynki te zostały zbudowane z kompletnym zachowaniem schematów panujących w latach 80tych i nie trzeba było rysować czy renderować sztucznych budynków w tle, aby oddać wrażenie dużego miasta. Można zrobić wszystko naturalnie z wykorzystaniem tylko klocków. Wszystkie te konstrukcje można odtworzyć. Zapraszam do obejrzenia całego katalogu tutaj.
To właśnie ten katalog zainspirował  mnie do stworzenia budynków w najnowszej części miasta Bebricton - Tor Gokartowy. Jak widać, stworzenie podobnych konstrukcji jest w pełni możliwe!


Modyfikowane 2017, gru 23 20:01 przez Rogdush
Odsłon: 4537
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2021 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.533s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak