Bebricton

Klasyka LEGO: Bebricton - Wyścigi Octan

Wyścigi Octan

Motyw:
Miasto
Odsłon:
9122
Dodane:
2016, lis 18 00:32
Projektant scenerii:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 56m
Wprowadzenie

W tej części miasta Bebricton organizowane są wyścigi przez firmę Octan. Nisko-profilowe samochody wyścigowe na gładkich kołach ścigają się tutaj po wyznaczonej trasie okrężnej. Nie daleko toru znajduje się droga dojazdowa, na której stoi stacja paliwowa Octan, a końcu wybudowany został posterunek policji z niewielkim portem wodnym.
Klasyka LEGO
Posterunek Policji
Komisariat ten posiada więzienie w oddzielnym budynku na wodzie, co utrudnia skazanym ucieczkę. 
Klasyka LEGO
Stacja kolejowa
Podwójne tory kolejowe zbudowane na moście przecinają trasę. Na środku znajduje się duża stacja kolejowa podwyższona do drugiego piętra, pod którą można odnaleźć kilka małych sklepów z ubraniami oraz barów z napojami.
Klasyka LEGO
Sklepy
Za stacją kolejową znajduje się niewielki warsztat, gdzie można wykonać szybkie naprawy pojazdów wyścigowych. Wypadek to jednak nie jest coś, co rzadko się zdarza na torze wyścigowym. W kilku miejscach zebrali się widzowie dopingujący ścigających się kierowców.
Klasyka LEGO
Widownia
Na mecie znajduje się budynek firmy Octan, gdzie na drugim piętrze jest kilka miejsc do obserwowania wyścigu a na ostatnim piętrze zasiadują operatorzy wyścigu w pomieszczeniu kontrolnym.
Klasyka LEGO
Centrum kontroli wyścigu
Na mecie można dokonać również szybkich napraw czy wymiany kół w razie potrzeby.
Klasyka LEGO
Meta

Techniczne ciekawostki

Większość zestawów obecnych tutaj jest z lat 90tych. W roku 1992 skończyła się era czerwono-żółtego Shell'a, a rozpoczęła nowa era czerwono-zielonego Octan'a. Można tutaj odnaleźć dużo zestawów z logiem nowej firmy paliwowej. Stacja kolejowa oraz kolej jest jednak starsza, bo z połowy lat 80tych. Mimo to nadal dobrze pasuje do nowszych zestawów w tym przypadku. Ponadto można tutaj odnaleźć kilka moich konstrukcji jak niewielki budynek strażacki lub budynek kontroli wyścigu przy mecie. Warsztat za stacją kolejową jest alternatywną propozycją dla zestawu straży pożarnej 6571-1: Straż pożarna.
Prośba o zostawienie komentarza w sekcji na dole, jeśli chcesz się podzielić swoją opinią na temat tej scenerii. Zapraszam do obejrzenia galerii poniżej, która zawiera ponad 100 zdjęć przedstawiających szczegółowo scenerię.

Napisany:
2016, lis 18 00:32 (75 miesięcy, 18 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, gru 16 02:05 (62 miesięcy, 15 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
11 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2023 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.28s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak