Bebricton

Klasyka LEGO: Bebricton - Dziki Las

Dziki Las

Motyw:
Miasto
Odsłon:
9044
Dodane:
2016, maj 2 00:39
Projektant scenerii:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 7d 9h
Historia

Klasyka LEGO
Dziki las
Jadąc główną drogą w strefie wypoczynkowej kierując się na zachód, zaraz za sklepem z motorami rozpoczyna się las, dziki las, w którym różne dziwne rzeczy dzieją się. Szaleni rycerze walczący, ukryte schowki, dzikie konie czy też psy. Grasujące niebezpieczne i przerośnięte pająki mrożące krew w żyłach. Takie lasy lubią wykorzystywać czarne charaktery do swych niecnych planów i przemytu łupów z grabieży. Las ten omija każdy spokojny mieszkaniec miasta Bebricton, przemykając południową drogą tylko wtedy, gdy musi dostać się do drugiej części miasta. 
Klasyka LEGO
Plaża
 Jednakże, na północ od lasu jest spokojna plaża, gdzie szaleństwa spośród drzew nie odważą się przeniknąć. W tym miejscu ludzie korzystają z uroków piasku i wody, gdzie palmy wysokie z szerokimi liśćmi doskonale zapewniają cień, zapobiegając poparzeniom od słońca. Skutery wodne, kąpiele, to wszystko jest na porządku dziennym. Pomiędzy palmami można znaleźć skaczące małpy poszukujące bananów lub papugi spokojnie przesiadujące w roślinności, wydające odgłosy podobne do każdego stworzenia, jakie je mija. To nie wszystko, bo pomiędzy palmami znajdą się też ludzie odpoczywający na leżakach. 
Klasyka LEGO
Dom w lesie
Na zachód od plaży znajduje się domek w lesie, w którym ludzie spotkali się na wakacyjnym wyjeździe dyskutując i popijając napoje. Domek znajduje się w zachodniej części lasu, gdzie jest już trochę spokojniej. Budowla jest skromnych rozmiarów i nie posiada wewnątrz łóżka, dlatego też pobyt na dłużej nie jest tutaj możliwy. Wczasowicze przybyli wypocząć pośród drzew i ćwierkających ptaków samochodem osobowym oraz kempingowym. Dodatkowo, do dyspozycji mają czerwoną motorówkę, na której mogą przemierzać szerokie horyzonty wodne rozprzestrzeniające się na północy. 

Klasyka LEGO
Pociąg
Przez cały dziki las położone są tory, przez które przemierza pociąg jadący z centrum miasta do strefy wypoczynkowej znajdującej się na wschód. Niewielka stacja kolejowa znajduje się też i tutaj, zaraz przy drodze, za lasem na zachód. Tory oddzielają las i plażę od południowej części miasta.
Na samej granicy lasu, zaraz za torami znajduje się plac przeznaczony do manewrów zdalnie sterowanymi samolotami. Wielka wieża z satelitą na górze znajduje się tutaj, która wspomaga znacznie transmisję ze statkami powietrznymi. Cztery duże samoloty są dostępne dla zapaleńców, każdy ze swoim numerem na przodzie. Właśnie trwa przygotowanie do pokazu, zdalni piloci ustawiają swoje samoloty do startu. Jednakże, po prawej stronie wieży można zauważyć, że ktoś próbuje wdrapać się ukradkiem na sam szczyt.
Klasyka LEGO
Zdalnie sterowane samoloty
Kto to może być? Co chce zrobić? Czy to nie jest przypadkiem zagubiony kosmonauta, który sprawdzał anteny na budynku straży strażackiej w centrum lotów oraz po kryjomu przechadzał się przez strefę wypoczynkową za stacją kolejową? Hah, bardzo możliwe.
Klasyka LEGO
Zagubiony kosmonauta!
Czy tutaj odnajdzie to, czego potrzebuje? Czy uda mu się w końcu znaleźć odpowiednio mocną antenę, aby wysłać sygnał do swoich ludzi w kosmosie? Dalsze losy kosmonauty możesz zobaczyć w galerii dostępnej poniżej, dokładnie tutaj.
Klasyka LEGO
Wypadek!
 W zachodniej części, zaraz przy drodze do centrum zdarzył się wypadek. Dzień w Bebricton byłby nudny bez jakiegoś wydarzenia. Niestety, tym razem nieszczęśliwy wypadek, bo kobieta została potrącana na przejściu dla pieszych przez samochód kierowany przez inna kobietę! Policja jest już na miejscu wraz z ambulansem. Niedaleko jest budynek medyka, więc poszkodowanej szybko zostanie udzielona odpowiednia pomoc. Samochód również ucierpiał i już ciężarówka holownicza zmierza z pomocą, a mechanik nieopodal długo nie będzie się nudzić przekładając opony!
Klasyka LEGO
Remiza strażacka
 Budynek straży pożarnej znajduje się w południowej części miasta. Strażacy mają do dyspozycji pełen arsenał. Duży wóz strażacki, samochód szefa straży, mniejszą ciężarówkę strażacką oraz w pełni wyposażony helikopter do walki z ogniem! Niemal pewne jest, że w razie pożaru lasu ogień szybko zostanie stłumiony. Strażacy są w pełni gotowi do akcji. 
Klasyka LEGO
Bar z przekąskami
 Na głównej drodze wiodącej z centrum miasta zlokalizowany jest bar z przekąskami, cieszący się dużym zainteresowaniem. W gorące dni napoje sprzedają się w ogromnych ilościach i chętnych nigdy nie brakuje. Kucharz oprócz napojów może tez zaoferować różne drobne przekąski. To jeszcze nie wszystko, bo zaraz za barem z przekąskami ulokował się mechanik ze swoim warsztatem. 
Klasyka LEGO
Warsztat
 Właśnie postanowił posprzątać wokół warsztatu wraz ze swoją małżonką, chociaż z tego co widać, nie będzie miał zbyt dużo wolnego czasu. Kolejny klient nadchodzi prowadząc swój popsuty motor. Mechanik posiada do dyspozycji duży hangar przeznaczony do napraw. Po prawej stronie warsztatu została ulokowana myjnia, z której lubią korzystać wszyscy właściciele małych pojazdów.
Klasyka LEGO
Skrzynka pocztowa
 Na wschód, zaraz przy wjeździe w strefę wypoczynkową mieszkańcy Bebricton mogą odnaleźć niewielki przystanek wraz ze skrzynką pocztową. Doszło tutaj do kuriozalnej sytuacji, gdzie kobieta postanowiła zaparkować sobie bezstresowo na środku drogi. Musi tylko wysłać list, zajmie to tylko chwilę! Wściekły kierowca ciężarówki przekazuje swoje spostrzeżenia z kabiny pojazdu wychylając głowę, jako że nie może teraz przejechać. Obok skrzynki pocztowej znajduje się jeszcze niewielka ławeczka z zadaszeniem dla spragnionych odpoczynku. Pomocnik lotniczy w końcu musiał biec z daleka z tym listem! Czyżby przegapił urząd pocztowy w strefie wypoczynkowej? 

To wszystko w tej zwariowanej części miasta. Na odkrycie czekają szerokie horyzonty wodne na północ oraz centrum miasta na zachód. Strach pomyśleć, co tam będzie się działo!

Techniczne ciekawostki

Sceneria ta składa się w dużej mierze z alternatywnych propozycji dużych zestawów takich jak 6394-2: Warsztat lub 6395-2: Zdalnie sterowane samoloty. Ponadto, większość zestawów tutaj widocznych jest z końca lat 80-tych. Niektóre konstrukcje są własne, małe samochody jak np. żółty przy skrzynce pocztowej lub duża ciężarówka do przewozu wielkogabarytowych pojazdów konstrukcyjnych, tym razem bez naczepy. Ukryty schowek osobników udających rycerzy jest moją własną konstrukcją na potrzeby tej scenerii. Jednakże jest to budowla w pełni wykonana z klocków zestawu 6054-1: Kryjówka Leśnych, bez dodatków.
Jest to pierwsza sceneria, w której wykorzystałem mój nowy projekt na wykonanie terenu w postaci łączonych kwadratów 256x256mm (ta sama wielkość co płyty bazowej 32x32) wielokrotnego użytku. Kwadraty posiadają pod spodem wkładki w postaci języczków, których normalnie nie widać. Języki te zakłada się na siebie, aby łatwo dopasować dwa kwadraty do siebie. Po takim złączeniu dwóch kwadratów można dodatkowo zacisnąć je specjalnie wykonanym spinaczem, aby zabezpieczyć przed rozejściem. Zaprojektowałem tak kwadraty, aby można było wykonać jeden z jednej kartki A3 bloku technicznego razem z czterema wkładkami na każdy bok. Ponadto zostaje kawałek grubego papieru na wykonanie spinaczy. Wystarczy dokupić dwumetrową bibułkę za złotówkę i kilka klejów w sztyfcie, aby łącznie za kilka złotych wykonać nawet i 10 takich kwadratów. Efekt można zobaczyć powyżej. Ta sceneria składa się z siatki 7x9 kwadratów. Pod płytami drogi nie ma kwadratów, wkładki wchodzą pod płytę dopasowując się idealnie. Wykonanie jednego kwadratu zajmuje trochę czasu, szczególnie z falistym przejściem na plażę lub w inny odcień zieleni. Jednakże takie kwadraty można później używać wiele razy i co najważniejsze, można je łączyć w dowolny sposób. W końcu każdy bok mają taki sam.
Jeśli zainteresował Cię mój projekt na tworzenie terenu i chciałbyś wiedzieć więcej jak samemu taki zrobić, koniecznie skontaktuj się ze mną przez 'Kontakt' widoczny w menu wyżej lub w sekcji komentarzy poniżej. Jeśli będą zainteresowane osoby tematem, to napiszę artykuł jak zrobić takie kwadraty z wkładkami. 

Napisany:
2016, maj 2 00:39 (76 miesięcy, 15 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, paź 13 10:45 (58 miesięcy, 25 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
26 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2022 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.173s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak