Frekryod

Klasyka LEGO: Frekryod - Baza Badawcza

Baza Badawcza

Motyw:
Kosmos
Odsłon:
5379
Dodane:
2016, paź 23 17:35
Projektant scenerii:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 2d 13h
Wprowadzenie

W roku 2002 specjalna ekipa badawcza potajemnie badała lodową planetę Krysto przy wykorzystaniu rakiet i satelitów. Po upływie 23 lat wszystko zostało odkryte i nadszedł czas poszerzyć badania na nowej planecie. W roku 2025 ekipa badawcza obiera za cel planetę Frekryod! Planeta ta nie jest jednak w pełni lodowa jak poprzednia. Tym razem planeta jest bliżej gwiazdy, ale ruch obrotowy jest tak wolny, że jedna część jest pokryta w całości lodem, a druga czarną skałą nie znanego pochodzenia. To nie wszystko, ponieważ na planecie zasiedlili się już ludzie z innych frakcji - M-Tronów oraz Blacktronów.
Klasyka LEGO
M-Troni
Kosmonauci z frakcji M-Tronów wykorzystując moc magnesów poszukują oraz zbierają zasoby, którymi są jasno zielone neonowe skały. Nie przeszkadza im nowo przybyła ekipa badawcza, są przyjaźnie nastawieni. Jednakże, w pobliżu również czają się Blacktroni, którzy nie są już tak mile nastawieni i mogą szykować atak. Nie mniej jednak policja kosmiczna czuwa nawet na tej planecie i tak łatwo nie pozwoli na ataki.

Baza Badawcza

Klasyka LEGO
Baza badawcza
W lodowej części planety ekipa badawcza postanowiła rozstawić swoją bazę. Niedaleko jednak kończy się śnieg i zaczyna czarna skała na zachodzie. Nie mniej jednak śniegu jest wystarczająco dużo do rozpoczęcia badań. Zamarznięta rzeka ciągnie się od północy i zakręca na wschód.
Głównym zadaniem badaczy jest wystrzeliwanie rakiet z satelitami na orbitę planety w celach badawczych. Posiadają jak można zauważyć szereg rakiet wraz z wieloma możliwościami ich załadunku oraz transportu.
Klasyka LEGO
Stacja załadunkowa
Baza badawcza posiada mechanizmy do przenoszenia rakiet z transportowca przy użyciu magnesów oraz ustawiania jej na wyrzutni.
Na lodzie postawiona została stacja przeładunkowa, gdzie rakietę można przenieść na inny transportowiec bez większego problemu.

Klasyka LEGO
Wiercenie w śniegu
Badacze nie próżnują, składają rakiety oraz szykują je do wystrzału w kilku miejscach. Ponadto zaopatrzeni są w piły mechaniczne, którymi łatwo mogą dostosować do swoich potrzeb śnieżne charakterystyczne dla tej planety górki w formie graniastosłupów.

Zestawy

W tej scenerii wykorzystane zostały wszystkie zestawy wydane w motywie Ice Planet 2002 w roku 1993 oraz dwa dodatkowe zestawy z roku 1994 wydane w polybagu. Kilka alternatywnych propozycji dostępnych na tyle opakowania transportera rakiet lub pozaziemskich sanek można również odnaleźć w tej scenerii.
Stacja załadunkowa postawiona na lodzie to już mój własny pomysł oraz kilka innych drobnych konstrukcji jak sanki lub schowki.
Klasyka LEGO
Pomarańczowe elementy
Najbardziej charakterystyczne elementy tego podmotywu to zdecydowanie przezroczyste pomarańczowe klocki, które występują tutaj w postaci pił mechanicznych, nart, szyb lub świateł. Nie został użyty żaden inny przezroczysty klocek w całym podmotywie, tylko pomarańczowy. Ponadto tylko trzy kolory klocków zostały użyte - niebieski, biały i czarny. Nie znajdziemy tutaj żadnego siwego klocka (wykluczając łączniki kół), czerwonego lub żółtego. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne, ponieważ te ścisłe reguły trzymania się konkretnej kolorystyki lub szablonów jak białe narty lub białe jednolite koła pojazdów tworzyły ten unikalny lodowy klimat wokół tych konstrukcji. Wszystkie projekty zestawów mimo swojej abstrakcyjnej natury rodem ze sci-fi, posiadały swój konkretny i rozsądny cel oraz były zbudowane z zachowaniem logiki bez zbędnych wielokolorowych bijących po oczach niepotrzebnych funkcji.
Generalnie wszystkie budowle, pojazdy czy też statki widoczne tutaj skonstruowane zostały według szablonu podmotywu Ice Planet 2002, który niestety nie był kontynuowany. W roku 1994 zostały wydane tylko dwa drobne polybagi i to właściwie tyle. Można go właściwie porównać do podmotywu Paradisa z Town, który również nie trwał długo i był swego rodzaju ciekawą odskocznią i gałęzią głównego motywu.
Nie mniej jednak mimo niewielkiej ilości zestawów, możliwe jest jak widać utworzenie całkiem sporej bazy badawczej na lodowej planecie.
Napisany:
2016, paź 23 17:35 (69 miesięcy, 10 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, paź 13 10:29 (57 miesięcy, 15 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
13 razy
Komentarze
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2022 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.274s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak