Klasyka LEGO
Klasyka LEGO

Rekonstrukcje

Klasyka LEGO: Rekonstrukcje - Airporen

Airporen

Motyw:
Miasto
Odsłon:
11245
Dodane:
2015, wrz 6 22:47
Projektant scenerii:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 22d 53m
Wprowadzenie

Przedstawiona poniżej sceneria miasta to druga propozycja z katalogu lat osiemdziesiątych, a dokładnie z roku 1988. Miasto nazwane zostało przeze mnie Airporen, jako że głównym elementem jest tutaj lotnisko na skraju osady. Użyte zostały tutaj zestawy podobne do tych występujących w miasteczku Retor. Rekonstrukcja nie jest w pełni odwzorowana, jest kilka różnic. Musiałem trochę improwizować ze sklepem motorowym, jako, że nie posiadam pełnego zestawu. Nie mniej jednak udało mi się wykonać podobny model budynku. Podobnie jak w miasteczku Retor, tak i tutaj są dziwne różnice w szerokości płyt drogowych. Wygląda to tak, jakby ktoś przyciął płyty do konkretnego w danym momencie potrzebnego rozmiaru, zamiast użyć po prostu płyt 32x32. Można to zauważyć przy wjeździe na parking - płyta jest od razu ścięta zaraz przy wjeździe. Płyta zieleni za stajnią nie jest pełna, a wygląda na połowiczną 16x32. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że nie ma drogi 16x32! Nie mniej jednak nie są to znaczące różnice i można sobie z nimi poradzić, efekt może jest lekko zmieniony, ale generalnie wygląda tak samo i jak widać, można taką scenerię ułożyć.
Jeszcze jeden element jest tutaj ciekawy - budowniczy, jakby zawieszony w powietrzu, stojący na szczycie czerwonej konstrukcji. Postanowiłem kontynuować temat i wybudowałem dość wysoką wieżę w tym celu, na której szczycie stoi robotnik. Miasteczko rozbudowane zostało o dwa dodatkowe budynki, którymi są komisariat oraz villa. Wszystkie zaprezentowane tutaj zestawy zostały wydane w roku 1988 lub wcześniej.
Podsumowując, jest to kolejna genialna prezentacja klasycznych zestawów, które mimo upływu lat nie tracą na wartości, a wręcz przeciwnie. Jeden z najbardziej udanych zestawów - parking samochodowy ze stacją benzynową, pierwsze lotnisko Lego czy też jeden z wielu budynków straży pożarnej - wszystkie te zestawy są ciekawe i unikatowe.

Napisany:
2015, wrz 6 22:47 (107 miesięcy, 22 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, paź 13 11:35 (82 miesięcy, 5 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
5 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.835s | Unknown (Robot )
4 osób przegląda stronę. 4 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak