Klasyka LEGO
Klasyka LEGO

Rekonstrukcje

Klasyka LEGO: Rekonstrukcje - G-Prex Circuit

G-Prex Circuit

Motyw:
Miasto
Odsłon:
19971
Dodane:
2016, mar 26 22:50
Projektant scenerii:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 22d 1h
Wprowadzenie

Przede wszystkim zapraszam najpierw do obejrzenia galerii budowy zestawu Lego 6395, od którego owa sceneria rozpoczęła się.
Sceneria ta jest niewątpliwie jedną z tych bardziej spektakularnych z lat 80tych. Dla dokładności, był to rok 1989. Jest dość ciężka w pełnej rekonstrukcji, bo wygląda jakby projektanci nagięli trochę rzeczywistość w celu osiągnięcia lepszego efektu. Efekt zdecydowanie został osiągnięty, bo jakby nie patrzeć jest to jedna z najlepszych prezentacji z lat 80tych. Podczas rekonstrukcji pierwsza rzecz jaka sprawiła mi problem to oczywiście ułożenie budynków w tle. Wypoczynkowa willa jest ustawiona pod skosem i wygląda, jakby nacięto płyty drogi specjalnie by ją dopasować. Podobnie jest ze stajnią. Straż pożarna natomiast, jakby się przyjrzeć bliżej to nawet ciężko określić jak została tak naprawdę umiejscowiona. Jest ustawiona pod skosem, a za nią jest prosta droga. Droga wyjazdowa natomiast, jest za zakrętem. Zapewne projektanci stwierdzili, że lepiej naciąć parę płyt i uzyskać lepszy efekt, niż trzymać się standardów. Możliwe, że mieli rację, choć z drugiej strony trochę nie ładnie, bo przecież nikt nie będzie specjalnie ciąć płyt, a zapewne nie tylko ja chciałem dokładnie taką samą prezentację odtworzyć. Można jeszcze zauważyć różnicę w drodze zaraz przy parkingu. W katalogu znów (podobnie jak w Retor Town) zostały wycięte brzegi z jednej strony, by przybliżyć parking ze stacją paliwową. Nie mniej jednak rekonstrukcja jest możliwa, nie całkowicie odwzorowująca prezentację z katalogu, ale w 95% taka sama. Pierwszoplanowym elementem jest tutaj wyścigówka Shella, co również jest raczej ciężkie w odtworzeniu, bo znajduje się ona na dość wysokim zagiętym wzniesieniu. Zakrywa ona pustą część scenerii, bo z tego co można się domyśleć, obok helikoptera ratowniczego nic nie ma. Ja postanowiłem stworzyć tutaj lądowisko i miejsce dla szpitala, a trasę wyścigową zmieniłem na jeden wielki okrąg. Taka sceneria jest w pełni możliwa do wykonania bez ingerencji w naturalny stan elementów. Nie ciąłem dróg ani ich nie wyginałem.
Prezentację tutaj przedstawioną każdy może odtworzyć posiadając wystarczającą ilość zestawów, elementów otoczenia i figurek. Jest to chyba pierwsza taka sceneria, gdzie musiałem zapożyczać figurki z innych zestawów, bo nie starczyło ich nawet gdy miałem dodatkowych wolnych 20 sztuk poza użytymi zestawami. Znajduje się tutaj przynajmniej 30 figurek z innych zestawów, łącznie ok. 50 dodatkowych figurek niż dostępnych w przedstawionych zestawach. Wykonałem również 8 wyścigówek dodatkowych, oprócz dostępnych czterech z zestawu 6395-1: Meta toru wyścigowego oraz jednej z 6503-1: Ścigacz. Ponadto, użyłem zestawu 6381-1: Tor wyścigowy dwa razy, gdzie jedna instancja jest w alternatywnej wersji. Dzięki temu w ukazanej scenerii istnieją trzy miejsca stopu z trybunami i możliwą wymianą kół. Oczywiście główna meta jest określona przez zestaw 6395-1: Meta toru wyścigowego.
Ostatecznie, efekt jest całkiem fajny i po raz kolejny możemy przekonać się, jak genialne pomysły zostały zrealizowane podczas tworzenia zestawów Lego z końca lat 80tych. Użytych zostało tutaj ok 30 zestawów, z czego kilka jest już opisanych na Clabrisic, a reszta zostanie opisana wcześniej lub później.

Miłego oglądania!
Napisany:
2016, mar 26 22:50 (101 miesięcy, 17 godzin temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, paź 13 11:35 (82 miesięcy, 5 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
8 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.797s | Unknown (Robot )
2 osób przegląda stronę. 2 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak