Klasyka LEGO
Klasyka LEGO

Rekonstrukcje

Klasyka LEGO: Rekonstrukcje - Miasteczko Retor

Miasteczko Retor

Motyw:
Miasto
Odsłon:
12521
Dodane:
2015, wrz 5 22:32
Projektant scenerii:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 15h
Wprowadzenie

Niewielkie miasteczko tutaj zaprezentowane to odtworzenie scenerii z katalogu Lego z roku 1988. Katalogi Lego z lag 80tych i 90tych miały w sobie coś szczególnego. Scenerie wypełnione klockami, perfekcyjnie ułożonymi, przedstawiające kilka akcji w których uczestniczy zazwyczaj grupka ludzików - to była po prostu magia.
Główny widok na środek miasta widoczny wyżej jest prawie taki sam jak w katalogu, ale jednak z kilkoma różnicami. Pozostawiam je Wam do odszukania. Drzewek niestety nie mam aż tyle, ile było widocznych w katalogu, ale skupiska zostały wypełnione dostępną ilością.
Ponadto ciekawe jest, że projektanci użyli tutaj płyt drogowych niedostępnych na rynku. Mianowicie widać w katalogu przy policji, że droga jest zaraz przy płycie pod budynkiem. Każda płyta drogi ma przecież boki przynajmniej na 7 studów. W katalogu jednak tego nie ma, mamy drogę zaraz przy płycie budynku policji. Nie jest to w sumie znaczące bo nie zmienia to efektu miasteczka, ale jednak dziwne, że takie niedostępne płyty zostały użyte.
Przedstawione tutaj miasteczko jest nieco bardziej rozbudowane niż w katalogu, mimo że środek jest prawie taki sam. Ponadto dobudowany został szpital, warsztat i urząd pocztowy. Na skraju miasta znajduje się lądowisko dla helikopterów, a na nim helikopter policyjny. Policjant z hełmem widoczny w środku miasta w końcu znikąd się nie wziął. Poza budowlami pojawiły się też pojazdy jak cysterna Shell, betoniarka, jeden z dłuższych pojazdów strażackich z najdłuższą drabiną, helikopter ratunkowy czy też wakacyjny kamper.
Wszystkie zestawy zostały wydane w roku 1988 lub wcześniej.
Poniższa galeria przedstawia z bliższa każdy element miasteczka.
Napisany:
2015, wrz 5 22:32 (105 miesięcy, 2 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, paź 13 11:35 (79 miesięcy, 14 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
8 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.434s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak