Dom wakacyjny

(Holiday Villa)
Klasyka LEGO: LEGO 6349 Holiday Villa - Dom wakacyjny
Informacje o zestawie:
LEGO:
6349-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
205
Figurek:
2
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.8
(26 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Wypoczynek
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 2d 9h
Odsłon:
45988
Opublikowane:
2015, mar 29 19:27
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
Budynek tutaj prezentowany to dom wakacyjny, ale równie dobrze można go traktować jak zwyczajny dom. Konstrukcja jest dość prosta, a pomysł ciekawy. Cały domek jest w kolorystyce czerwono białej, przez co nie wyróżnia się mocno z tłumu. Większość budowli z zestawów z okresu Lego Classic jest w kolorystyce białej. Domek ten zdobił kilka prezentacji w latach 80tych, jedną z nich można zobaczyć poniżej. Umiejscowiony na samej górze domek oddalony od miejskiego zgiełku. Inna prezentacja to odtworzona przeze mnie sceneria Retor Town, gdzie domek zajmuje miejsce w samym środku miasta.
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1988eu3.pdf Katalog 1988 EU III: Strona 20 i 21: Miasto

Opakowanie

LEGO Classic
Opakowanie (lewy bok)
Należałoby napisać kilka słów o opakowaniu tego zestawu, którego wymiary wynoszą 30x30x5cm. Wielkość pudła zależy w tym przypadku głównie od rozmiaru płyty bazowej, która standardowo mierzy 256x256mm. Dzięki większemu rozmiarowi opakowania projektanci mogli również zamieścić więcej ciekawych prezentacji zestawu. Warto wspomnieć również o podnoszonej przedniej klapie, za którą można było ujrzeć wnętrze pudła za przezroczystą folią oraz dodatkowe prezentacje domu i jego mieszkańców. Na tyle opakowania nie mogło zabraknąć alternatywnych propozycji, o których wspomnę w dalszej części artykułu.

Budynek

LEGO Classic
Wnętrze domu
Wnętrze domu oferuje nam kuchnię, salon oraz sypialnię. Na parterze znajduje się kuchnia zaraz za frontowymi drzwiami. W kuchni oczywiście mamy kuchenkę, która posiada szafkę na dole, płytę grzewczą oraz okap. Ponadto jest uchwyt na patelnię. Salon z wielkimi oknami na całej ścianie frontowej posiada stół wraz z krzesłem. Sypialnia jest na poddaszu, gdzie znajdują się pochyłe okna. W sypialni jest jedno duże łóżko. 
LEGO Classic
Miejsce postojowe
Domek zawiera miejsce parkingowe wraz z podjazdem. Miejsce parkingowe posiada szczebelkowy dach oraz dodatkowe drzwi boczne do domu, co by nie trzeba było wchodzić frontowymi drzwiami na około zaraz po przyjeździe samochodem. 
LEGO Classic
Figurki
Zestaw zawiera dwie figurki, kobietę i mężczyznę. Kobieta ma jeden z fajniejszych na ten okres torsów kobiecych - z koralami, a do tego brązowe włosy. Mężczyzna natomiast w standardowym chłopskim czerwonym fartuchu z białą czapką dla odmiany. Para prezentuje się znakomicie, szczególnie w tym domku. Wszystko to wzbogaca jeszcze mały czarny samochodzik. Styl samochodzika jest podobny do innych zestawów, ten natomiast posiada dach wraz z tylną i przednią szybą pochyłą.
LEGO Classic
Samochód
Mimo że wszystkie samochodziki wyglądają podobnie i przody są praktycznie takie same, to cała konstrukcja jest unikalna i nie powtarza się w innym zestawie - mając na uwadze całość konstrukcji i kolorystykę. Podobny samochodzik można znaleźć w zestawie 6540-1: Policja-na-molo, ale jest to samochodzik cały biały i przede wszystkim policyjny. Nie jest to jednak problem, bo podobieństwa w samochodzikach skutkują łatwiejszym łączeniu wszystkich zestawów w całość jaką jest nie raz ciekawa scenka miasta, drogi lub innej prezentacji. 
LEGO Classic
Ogródek
Domek zajął tylko połowę płyty budowlanej, a druga połowa została przeznaczona w tym przypadku na ogródek! W ogródku znajduje się stolik wraz z dwoma krzesłami i parasolem. Ponadto jak to przystało na domek, w którym jest kobieta - muszą być kwiaty! Mamy tutaj dostępne cztery kwiaty czerwone dekorujące całą konstrukcję. Ponadto jedna mała choinka w rogu. Wszystko to jest ogrodzone dwoma barierkami. Projektanci nie zapomnieli tutaj o standardowym wyposażeniu każdego domu, czyli o skrzynce pocztowej oraz śmietniku. Jest to na swój sposób genialne, bo widać, że przemyślany został każdy detal. Śmietnik jest jeden standardowy, który bez problemu może podjechać i zebrać śmieciarka z zestawu 6693. Skrzynka na listy jest również standardowa i zawarta w wielu innych zestawach. W tym zestawie dostępne są 3 listy.

Podsumowanie

Zestaw zawiera wszystko co potrzeba w zwyczajnym małym domku. Konstrukcja jest ciekawa i stabilna, a pomieszczenia są łatwo dostępne. Posiadając kilka innych zestawów takich jak śmieciarka, listonosz lub zwykły samochodzik z figurką (goście) można stworzyć kilka ciekawych scenek lub zapewnić maluchowi sporo frajdy z zabawy! Przedstawiam jeszcze jedną scenerię, tym razem odtworzoną przeze mnie prezentację dostępną w oryginalnym katalogu z roku 1988 - Miasteczko Retor.
LEGO Classic
Rekonstrukcja prezentacji z roku 1988 - Miasteczko Retor
Zapraszam do galerii przedstawiającej cały proces budowy domu od projektowania do wstawienia ostatniej szyby przez ekipę budowlaną z kierownikiem na czele. Cały proces można zobaczyć tutaj.
LEGO Classic
Montowanie drzwi

Alternatywne konstrukcje

LEGO Classic
Jedna z alternatyw
Jest to jeden ze średnich zestawów, co automatycznie przedkłada się na większą ilość alternatywnych propozycji. Projektanci zdecydowanie nie próżnowali, wspaniałe konstrukcje można ujrzeć na tyle opakowania. Domek dwupiętrowy, sklep czy też zajazd, wszystko to można ułożyć z 150 klocków dostępnych w tym zestawie. Zapraszam do obejrzenia powiązanych alternatywnych budowli poniżej.
Napisany:
2015, mar 29 19:27 (111 miesięcy, 8 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2018, sty 17 08:41 (77 miesięcy, 3 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
27 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 2.716s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak