Letni Domek

(Summer Cottage)
Klasyka LEGO: LEGO 6365 Summer Cottage - Letni Domek
Informacje o zestawie:
LEGO:
6365-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
144
Figurek:
1
Waga:
205g
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.1
(9 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Wypoczynek
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 16h
Odsłon:
14209
Opublikowane:
2017, mar 2 20:58
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
W roku 1981 motyw Miasto praktycznie raczkował. Pierwsze zestawy zaczęły pojawiać się z kolejnymi elementami miasta. Zestawy LEGO zawsze były niczym układanka, która po odpowiednim ułożeniu tworzyła wielkie miasto, średniowieczne zamkowe scenerie lub pirackie potyczki na morzu pomiędzy statkami i przystaniami. Podstawowymi zestawami w motywie Miasto zawsze były służby publiczne jak straż pożarna, policja czy ambulanse. Jednakże, mieszkańcy miasta muszą gdzieś mieszkać i w związku z tym zestawy domów były ważną częścią tej układanki. Niewielki dwupiętrowy domek z zestawu 6372-1: Wiejski-Domek lub drugi mały niebieski segment z zestawu LEGO-376 jeszcze z roku 1978 są całkiem podobne do przedstawionego w tej recenzji letniskowego domku.
LEGO Classic
Inne małe domki
 
Śmiem twierdzić, że mogłoby wyjść całkiem ciekawe osiedle z ułożenia wszystkich tych domków razem. Projektanci LEGO zdecydowanie starali się utrzymać pewne wzorce projektowe, dzięki którym wszystkie konstrukcje pasowały do siebie. Oprócz tego wydane zostały też większe domy na płytach 32x32 jak możliwe że najsławniejszy klasyczny domek z zestawu 6349-1: Dom-wakacyjny lub 6374-1: Dom-wakacyjny. Domy są ważnym elementem każdej scenerii miastowej i praktycznie w każdej, jaką do tej pory zbudowałem jest jakiś domek z wyżej wymienionych lub choćby jeden własnej konstrukcji. Jest to niewątpliwie ważny element i jeden z ciekawszych aspektów motywu Miasto. Większość tych domków została już opisana lub zapowiedziana na Clabrisic i można je obejrzeć podmotywie Wypoczynek.
Przedstawiam prezentację z katalogu z roku 1981, gdzie domek zajmuje pierwszoplanowe miejsce.
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1981uk.pdf Katalog 1981 UK: Strona 10 i 11

Budynek

LEGO Classic
Domek z przodu
Domek zaprojektowany w tym zestawie posiada dość ciekawy zestaw kolorów. Zielone okiennice w trzech oknach dają wrażenie, jakby jeden długi pas zielonych cegieł rozprzestrzeniał się po całej długości domu. Jednakże, cały dom jest w kolorze żółtym. Nie został tutaj wykorzystany nawet jeden zielony klocek, co w tamtych czasach było niespotykane w postaci zwykłej budowlanej cegły. Efekt jest jednak dość ciekawy. Czarne drzwi oraz poddasze również nadają domowi ciekawy ton. Budynek zamieszkiwany jest przez jedną młodą kobietę w czerwonym stroju. Na zewnątrz, zaraz przed wejściem umiejscowiony został stolik z parasolem oraz jednym obrotowym krzesłem. Nie jest to stolik do goszczenia się, a raczej dla mieszkanki w celach rekreacyjnych. 
LEGO Classic
Domek wewnątrz
 Wnętrze domu jest dość unikalne, ponieważ kilka elementów posiada naklejki nadające klockom charakter urządzeń kuchennych. Nie jestem zwolennikiem zaklejania kilku klocków, ponieważ uważam to za odbieranie klockom ich najważniejszej cechy - możliwości składania. Raz zaklejone klocki szkoda potem rozłączać, bo naklejka tego raczej nie przeżyje. W tym przypadku jednak, uzyskany efekt jest całkiem ciekawy i sklejenie kilku klocków 2x2 nie wydaje się tak problematyczne.
LEGO Classic
Okiennice zamknięte
Właścicielka domu ma do dyspozycji kuchenkę z niebieskim okapem, lodówkę, półkę na kubki, lampka oraz łóżko. Całkiem ciekawy ekwipunek jak na taki mały domek! Niestety, ale młoda dama nie ma do dyspozycji w tym zestawie żadnych narzędzi jak np. patelnia lub miotła, które mogłyby się okazać przydatne w utworzonej tutaj kuchni. Jednakże, patelnia została wprowadzona dopiero dwa lata później i zapewne dlatego nie ma jej w tym zestawie. Na koniec przedstawiam domek z zamkniętymi okiennicami. Prawda, że wygląda całkiem inaczej? Efekt jest widoczny. Podsumowując, to uważam ten domek za bardzo udany i ciekawy, mimo że jest całkiem prosty i niewielki. Ponadto, takie budynki mieszkalne są wręcz wymagane do budowy miasta i bardzo dobrze, że projektanci LEGO nie zapomnieli o nich w motywie

Alternatywne konstrukcje

LEGO Classic
Opakowanie (tył)
Pięć alternatywnych propozycji zostało umieszczonych na tyle opakowania, które można złożyć z klocków tego zestawu. Jest pomysł na mniejszy domek lub na dwupiętrowy budynek z balkonem i spadzistym dachem. Jest również pomysł na bar chociaż w stylu klasyki z lat 70tych, czyli bez dachu. Kolejny raz projektanci pokazali, że możliwości jest wiele. Propozycje na tyle opakowania mogą zapewnić wiele godzin dodatkowej i kreatywnej zabawy.


Napisany:
2017, sty 27 10:44 (88 miesięcy, 3 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, mar 4 09:47 (86 miesięcy, 27 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
16 razy
Komentarze
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.417s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak