Restauracja

(Breezeway Cafe)
Klasyka LEGO: LEGO 6376 Breezeway Cafe - Restauracja
Informacje o zestawie:
LEGO:
6376-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
183
Figurek:
5
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.1
(14 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Usługi
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 7d 22h
Odsłon:
19412
Opublikowane:
2015, cze 30 08:27
Wprowadzenie

Klasyka LEGO
Wpis w katalogu
 Skromny biały budynek z nutą czerwonego koloru w postaci barierek i dachu, zdobiony rosnącą wokół roślinnością oraz jedną wielką palmą. Stoliki dostępne na zewnątrz na świeżym powietrzu, kucharz gotujący na widoku zaraz obok klientów. Plaża? Raj? Zdecydowanie te klimaty. To jednak nie wszystko, bo przecież najbardziej spektakularne w tym zestawie jest pierwsze piętro i duża zaokrąglona szyba wysoka na 8 stopni. Szyby zdobią unikalne naklejki na samej górze z napisem "Ristorante", na którym zaczepione są dwie kępy białych winogron. Czy to było wyróżnienie dla włoskich restauracji oraz może białego wina? Możliwe, że tak. Jakby nie patrzeć, Włosi słyną z pizzy i dobrych dań z makaronu jak spagetti czy lazania. Budynek ten był wykorzystywany w wielu prezentacjach w katalogach z początku lat 90tych. Nic dziwnego, jako że prezentuje się wyśmienicie w każdej odsłonie. Nawet w scenerii toru wyścigowego jest na pierwszym planie wraz z uśmiechniętym kelnerem na samym przodzie. 
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1990uk.pdf Katalog 1990 UK: Strona 16 i 17: Miasto

Budynek

Klasyka LEGO
Wejście, ogródek oraz oszklone pomieszczenie
 Oszklone wejście do budynku w postaci tunelu oświetlonego dwoma niskimi lampami wygląda całkiem gustownie. Na zewnątrz jest dostępny jeden stolik z dwoma miejscami siedzącymi, w sam raz dla pary chętnej spędzić miłe chwile na świeżym powietrzu. 
Klasyka LEGO
Kucharz
 Ogródek jest połączony z kuchnią, gdzie kucharz przyrządza dania bez ukrywania się, na widoku przed klientami. Ciekawa koncepcja jak na lata 90te. W czasach, jakich żyjemy teraz podejrzewam że łatwiej spotkać lepszą restaurację z otwartą kuchnią, aniżeli było to 25 lat temu.
Na parterze nie ma właściwie miejsca dla gości, ulokowana została tutaj wspomniana już otwarta kuchnia oraz przejście na pierwsze piętro. Korytarz posiada tylko jedną doniczkę z kwiatkiem. 
Klasyka LEGO
Wnętrze - kuchnia oraz pierwsze piętro
 Kucharz posiada kuchenkę z patelnią oraz dużym rondlem, Stół z dwoma lejkami do napoi oddziela kuchnię od części ogrodowej. Na piętrze natomiast, miejsce jest w pełni zagospodarowane dla klientów. Jest dostępny balkon ze stolikiem i jednym miejscem siedzącym, dla kogoś kto lubi samotnie poobserwować pobliskie okolice lub inne osoby przechadzające lub bawiące się nieopodal. Balkon przysłaniają wielkie liście palmy. Natomiast głównym elementem jest duże pomieszczenie w pełni oszklone, gdzie wykorzystano wielkie na 8 stopni szyby. Niewątpliwie robią one wrażenie. Pomieszczenie posiada jeden stolik z dwoma miejscami siedzącymi, w sam raz dla pary na romantyczny wieczór.

Klasyka LEGO
Obsługiwana para
 W zestawie zawartych zostało 5 figurek. Dwóch pracowników restauracji oraz troje gości. Z pracowników dostępni są kucharz oraz kelner, obydwaj mają specyficzne ubrania rzadko spotykane w innych zestawach. Kucharz ponadto ma kucharską białą czapkę, która stała się już ikoną kucharstwa i jest rozpoznawana zapewne przez każdego. Kelner natomiast jest ubrany w czarny garnitur z białymi ramionami. To nie wszystko, bo nawet goście są ciekawie dobrani. Dostępna jest para oraz jeden samotnik w siwym kapeluszu. Najbardziej ciekawa jest rudowłosa kobieta ubrana w białą koszulę ze złotymi koralami. Całkiem rzadko spotykana. Dżentelmen towarzyszący kobiecie jest ubrany w czarny smoking z czerwoną muszką. Gustownie ubrana para z wyższych sfer.

Ciekawostki

Klasyka LEGO
Pizzeria
 Wysokie zaokrąglone szyby zostały również użyte w wersji jasnoniebieskiej w zestawie 6396-1: Miedzynarodowe-lotnisko wydanym w tym samym roku. Druga ciekawostka to fakt, że budynek ten jako jeden z kliku zestawów z okresu lat 90tych został ponownie wydany 12 lat później w zestawie LEGO-10037-1. Świadczy to albo o jego sukcesie, albo o braku pomysłów na lepszą konstrukcję. Wolałbym jednak myśleć, że to pierwsze. Jednakże prawda jest taka, że nie powstała druga taka wyśmienita restauracja w motywie Town. Jedynie pojawiła się jakiś czas później, a dokładnie w roku 1994 - pizzeria w zestawie LEGO-6350-1, ale to był całkiem inny budynek, bo przeznaczony tylko do gotowania pizzy a nie do przyjmowania klientów. Wygląda to bardziej na fastfood, aniżeli na restaurację.
W mojej skromnej opinii uważam, że poniższa prezentacja najlepiej ukazuje miejsce przeznaczenia owej restauracji w oryginalnych katalogach. Piach, plaża, z tyłu droga dojazdowa, w tle wodne akrobacje na deskach surfingowych. To jest to.
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1992uk.pdf Katalog 1992 UK: Strona 28 i 29: Miasto - Plaża
Restaurację można również zobaczyć w jednej z moich scenerii, np. w .

Alternatywne konstrukcje

Jak przystało na zestaw Lego z motywu Town, kilka alternatywnych propozycji pobudzających wyobraźnię można znaleźć na tyle opakowania. Dwie inne wersje restauracji oraz scenę do przedstawień lub występów muzycznych. Scena została wykonana z użyciem dużych szyb, co ciekawe, podobną alternatywę można znaleźć w lotnisku 6396. 
Napisany:
2015, cze 14 16:21 (108 miesięcy, 26 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, lut 22 10:24 (88 miesięcy, 8 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
24 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.682s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak