Centrum ratunkowe

(Emergency Treatment Center)
Klasyka LEGO: LEGO 6380 Emergency Treatment Center - Centrum ratunkowe
Informacje o zestawie:
LEGO:
6380-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
308
Figurek:
5
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.4
(18 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Medyczne
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 22d 46m
Odsłon:
27625
Opublikowane:
2015, kwi 21 07:32
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
 Jest to jedyny szpital wydany w serii Lego Classic. Można znaleźć jeszcze jeden zestaw z małym budynkiem lekarza 6364-1: Jednostka-medyczna, kilka zestawów ambulansów jak 6688-1: Ambulans lub samolot medyczny 6356-1: Samolot-medyczny, ale jeśli chodzi o większy budynek świadczący usługi medyczne to ten jest jedyny. Budynek został wydany pod koniec lat 80tych wraz z serią innych budowli jak komisariat, budynek straży pożarnej czy też stacją paliwową. W roku 1988 można już było zobaczyć całkiem ciekawe prezentacje w katalogach, takie jak widoczne poniżej. Szpital pojawiał się dość często w prezentacjach, raz na froncie, raz w tyle, ale był widoczny. W scenerii Airporen można go również zobaczyć, którą udało mi się zrekonstruować. Budynek prezentuje się bardzo dobrze i po samej kolorystyce można stwierdzić, że to szpital. Ciężko uwierzyć, że tylko jeden powstał i nie było żadnego nowszego pomysłu w klasyce motywu Town. Komisariaty czy też budynki straży pożarnej pojawiły się przynajmniej trzech różnych wydaniach. 
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1988uk.pdf Katalog 1988 UK: Strona 12 i 13: Miasto

Budowla

LEGO Classic
Widok z przodu
Cały budynek jest w kolorystyce biało czerwonej. Sporo okien zostało tutaj wykorzystanych czyniąc tą budowlę ciekawszą. Do budynku nie da się normalnie wejść, co jest trochę dziwne. Nie zrobiono w ogóle drzwi, ani frontowych ani bocznych. Wygląda to tak, jakby tylko ambulans mógł przywieźć rannego.
Patrząc od przodu i idąc od prawej strony konstrukcji, pierwsze co jest to zajazd dla karetki. Niewielki dach jest tutaj zrobiony, dość wysoko zamontowany. 
LEGO Classic
Wnętrze budynku
 Idąc dalej, na parterze budynku z prawej strony jest recepcja. Jedno miejsce siedzące przy biurku, na którym znajduje się urządzenie do rejestracji. Obok biurka znajduje się ekspres do kawy. Drugie pomieszczenie na parterze, z lewej strony budynku to sala prześwietleń.
LEGO Classic
Skanowanie pacjenta
Znajduje się tutaj komputer oraz rentgen zamontowany w ścianie do prześwietlenia leżącego, przywiezionego wcześniej na noszach. Dlatego też nie ma żadnego łóżka w tym miejscu, bo z założenia pacjenci wjeżdżają na noszach. Na drugim piętrze jest jedno pomieszczenie, które właściwie jest puste. Umiejscowiona została tutaj jedna szafka i w instrukcji postawiony został na niej kubek. Jest to pokój pacjenta, który jest wprowadzany tutaj na noszach i na nich zostaje do czasu wyzdrowienia. Dlatego też nie ma tutaj łóżka.
W zestawie dostępny jest jeden pojazd. Ambulans oczywiście posiada miejsce na nosze w otwieranym bagażniku. Tylna klapa posiada okno jak i boczne ściany ambulansu są oszklone.

LEGO Classic
Pracownicy szpitala
Dostępnych jest 5 figurek w zestawie:
- Lekarz, wykorzystany został tutaj specjalny tors. Lekarz posiada słuchawkę na szyi oraz po prawej stronie koszuli znajduje się długopis w kieszonce, a po lewej stronie czerwony krzyż. Figurka oczywiście ubrana na biało z czarnymi standardowymi włosami.
LEGO Classic
Pacjenci
- Pielęgniarka, która jest również recepcjonistką. Posiada standardowy fartuch medyczny, cały biały z czerwonym krzyżem po lewej stronie oraz kieszonką po prawej stronie na wysokości ręki.
- Kierowca ambulansu, ubrany podobnie jak pielęgniarka w standardowy uniform medyczny, ale z siwymi spodniami i białą czapką.
- Dwóch potencjalnych pacjentów, kobieta i mężczyzna. Obydwoje mają czarne włosy. Kobieta z warkoczami, ubrana w czerwony fartuch. Mężczyzna natomiast ubrany w czerwoną marynarkę oraz niebieskie spodnie.

Szpital pojawił się jeszcze w katalogu z roku 1990 z bliższej perspektywy, gdzie lekarze z wielkim zaangażowaniem próbują ratować rannego.
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1990uk.pdf Katalog 1990 UK: Strona 18 i 19: Miasto

Alternatywne konstrukcje

Zestaw ten posiada aż 53 białe klocki 1x2! Zestaw jest dość stary, podobnie jak lotnisko 6392 z czasów, gdy nie było jeszcze paneli 1x2x5. Nie jest to jednak problem, bo im więcej klocków tym więcej możliwości alternatywnych. W tym zestawie zostało zaproponowane 5 konstrukcji na tyle opakowania, każda niewątpliwie ciekawa. Z racji dużej ilości klocków medycznych z czerwonym krzyżem, wszystkie alternatywy są w tematyce medycznej.
Napisany:
2015, kwi 21 07:32 (112 miesięcy, 11 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, lut 6 10:14 (90 miesięcy, 14 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
14 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.867s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak