Dom wakacyjny z kempingiem

(Holiday Home with Campervan)
Klasyka LEGO: LEGO 6388 Holiday Home with Campervan - Dom wakacyjny z kempingiem
Informacje o zestawie:
LEGO:
6388-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
353
Figurek:
4
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.6
(17 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Wypoczynek
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 22d 1h
Odsłon:
19354
Opublikowane:
2015, cze 18 15:14
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
 Domki wypoczynkowe pojawiały się w różnych odsłonach w motywie Town. W większości posiadają spadzisty dach w kolorze żółtym, niebieskim lub czerwonym. Jednakże w tym zestawie oprócz małej chatki z wielkim żółtym dachem dostępne są dwa pojazdy oraz łódź. Wydaje się, że najlepsza lokacja dla tej konstrukcji to las z plażą nieopodal. Ciekawa wakacyjna kombinacja na wyjazd dla dwóch par.  Niestety, nie znalazłem żadnej prezentacji w oryginalnym katalogu Lego, gdzie ten zestaw byłby choćby w połowie widoczny. Dlatego też przedstawiam poniżej domek wakacyjny w lokacji, jaka wydaje mi się najlepsza dla niego. Otoczony drzewami, w środku lasu, ale wciąż niedaleko jeziora.
LEGO Classic
W środku lasu, nieopodal jeziora
 
Budynek

LEGO Classic
Wewnątrz domu
 Wewnątrz domu można znaleźć kilka przydatnych akcesoriów do przygotowywania jedzenia. Kuchenka z garnkiem i patelnią, dwie szafki i ekspres do kawy są dostępne. Domek co dziwne nie posiada łóżka, ale najwidoczniej taki był plan utworzenia niewielkiego domku tylko do wizyt imprezowych. 
LEGO Classic
Dom z zewnątrz
 Obok domu znajduje się duży kominek do grillowania pod  zadaszeniem. Na zewnątrz jest duży stół z czterema miejscami siedzącymi. Projektanci nie zapomnieli i w tym przypadku o standardowym wyposażeniu każdego domu, czyli śmietniku. Ponadto dostępna jest miotła i łopata. Dwie pary wczasowiczów są dostępne w tym zestawie. Jako, że równowaga w naturze musi być, dostępne są dwie figurki mężczyzn i dwie kobiet.

Pojazdy

LEGO Classic
Czerwony samochód i rower
 Dwa pojazdy zawarte zostały w tym zestawie. Jeden to mały czerwony samochód w standardowym stylu odpowiadającym okresowi motywu Lego Town. Jest jednak na swój sposób wyjątkowy, bo posiada prostopadłą tylną szybę.
LEGO Classic
Wóz kempingowy
 Drugi pojazd jest zdecydowanie ciekawszy i unikalny - wóz kempingowy. Pojazd nie posiada drzwi, ale kabina kierowcy bezproblemowo otwiera się wraz z szybą do góry. Druga fajna rzecz to sposób otwierania naczepy. Cała ściana boczna jest na zawiasach i można ją otworzyć wraz z dachem. Dostęp do wnętrza jest bezproblemowy. W środku znajduje się stolik z jednym miejscem siedzącym. Zaraz za stolikiem znajduje się lejek zapewne do napojów. W standardzie jest jeszcze jedna szklanka na stoliku. Ponadto na tyle naczepy wisi przymocowany rower, co też jest fajnym rozwiązaniem. 
LEGO Classic
Wóz kempingowy wewnątrz
 
Nie jest to jednak wszystko, bo wóz kempingowy ciągnie za sobą przyczepkę z motorówką. Jest to zwyczajna motorówka zaprojektowana w standardowym stylu odpowiednim do okresu Lego Classic. Czerwone barwy są tutaj specyficzne, jako że w innych zestawach zazwyczaj można spotkać niebieskie lub białe motorówki. Zdecydowanie widać, że projektanci starali się wykonać pojazd w każdym zestawie zawsze jak najbardziej różniący się mimo wykorzystywania tych samych schematów. Schematyczność była na pewno bardzo dobrym pomysłem, bo wszystkie zestawy można połączyć bez problemu w całość tworząc miasto lub inne scenerie.
Poniżej przedstawiam wykorzystanie domku wakacyjnego w scenerii Torm Beach, resorcie wakacyjnym złożonym z kilku domków oraz zamkniętego zbiornika wodnego.
LEGO Classic
Plaża Torm


Alternatywne konstrukcje

Nie mogło zabraknąć alternatywnych propozycji na tyle opakowania. W tym przypadku propozycje są porozrzucane. Duże dwa alternatywne domy, średnie propozycje jak samochód z przyczepą kempingową oraz niewielkie propozycje jak grill czy stół z kieliszkami. Patrząc na opakowanie to ciężko się połapać co z czym można zrobić. Z czasem wszystkie te propozycje pojawią się na Brick World i wtedy opiszę dokładnie jakie konstrukcje widoczne na opakowaniu można ze sobą połączyć.
Zestawy alternatywne:
Zestawy powiązane:
Napisany:
2015, cze 12 08:38 (110 miesięcy, 19 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, kwi 28 00:43 (99 miesięcy, 28 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
13 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.952s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak