W latach 90tych tak naprawdę nie pojawił się zestaw w motywie Town, w którym dostępny byłby budynek świadczący usługi przechowywania kontenerów. Budynek przechowalni z zestawu 6391-1: Cargo-Center jest ku temu najbliższy. Jednakże zestaw ten wydany został w roku 1981 i do przechowywać można było głównie klocki 2x4, a nie kontenery 8x4, które zaczęły pojawiać się pod koniec lat 80tych. Zestawy transportowe owszem, były i to było ich wiele. Sławny port 6541-1: Port-morski lub 6542-1: Morski-port-zaladunkowy posiada wiele takich kontenerów, podobnie jak dźwig 6361-1: Mobilny-Zuraw lub 6352-1: Dzwig-ladunkowy. Wiele zestawów z motywu pociągów również posiadało kontenery, jak choćby strefa załadunkowa z 7823-1: Wezel-Ladunkowy. Dlatego też postanowiłem stworzyć własny budynek, w którym kontenery 8x4 można byłoby składować. W końcu ciężarówki z portu gdzieś muszą wywozić je, czyż nie? Jako, że zestaw parkingu piętrowego posiada sporo klocków, które można w celu budowy takiej przechowalni wykorzystać, powstał ten oto budynek z piętrową przechowalnią oraz windą. Cała konstrukcja jest zbudowana wyłącznie z klocków z zestawu 6394, co mnie trochę ograniczało przy ruchomych elementach. Jednakże wszystko da się zrobić, gdy mamy do dyspozycji tak uniwersalne klocki Lego. Dzięki temu każdy kto posiada zestaw 6394 może zbudować zaprezentowany tutaj budynek i posiadać przechowalnię kontenerów w swoim mieście Lego.
Informacje ogólne
Miejsca na kontenery
Przechowalnia posiada 6 miejsc piętrowych oraz trzy w poczekalni. Mały niebieski samochód należy do kierownika, który chodzi wszędzie ze swoim żółtym notesem. Obok przechowalni znajduje się biuro, w którym pracuje jedna kobieta. Zajmuje się tutaj przyjmowaniem nowych zleceń.
Transporter
Drugi pojazd, który jest dostępny w tej propozycji alternatywnej to transporter. Posiada on możliwość przewiezienia kontenera i zazwyczaj zajmuje się przewożeniem ich z poczekalni do piętrowej przechowalni, gdy zwolni się miejsce.
Szafka
Zestaw sam w sobie nie posiada żadnego kontenera, jako że w zestawie nie ma odpowiednich do tego klocków. Jednakże, nie powinien to być problem, bo na początku lat 90tych można było znaleźć kontenery 8x4 w wielu zestawach. Przy wjeździe jest jeszcze dostępna niewielka szafka, w której można schować potrzebne w pracy narzędzia.
Winda
Winda
Winda oprócz podnoszenia kontenerów posiada dwa dodatkowe mechanizmy. Możliwość przesuwania w lewo i prawo w celu zmiany pozycji, co daje możliwość zrzutu kontenera w dwóch miejscach na jednym piętrze. Drugi mechanizm to opuszczanie. Głowiłem się nad tym chwilę, jak to zrobić z wykorzystaniem dostępnych tutaj klocków. Jak widać, jest to możliwe. Wystarczy odchylić boczną podstawę, aby opuścić kontener. Oczywiście nie jest tak różowo, że sam się umieści na swojej pozycji. Największy problem w tym zestawie to brak gładkich klocków. Większość użyłem do budowy ruchomych mechanizmów, przez co niewiele zostało pod kontenery. Dlatego też trzeba sobie samemu trochę pomóc. Na dole windy jest miejsce dla operatora, który aby lepiej widzieć co się dzieje ma platformę na podwyższeniu. Można sobie pomóc dźwigiem z zestawu 6352-1: Dzwig-ladunkowy w ładowaniu kontenerów z pojazdu na windę i na odwrót.