Tor wyścigowy

(Racetrack)
Klasyka LEGO: LEGO 6396-2 Racetrack - Tor wyścigowy Klasyka LEGO: LEGO 6396-2 Racetrack - Tor wyścigowy
Informacje o zestawie:
LEGO:
6396-2
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
541
Figurek:
8
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
3.8
(5 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Wyścigi
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 15h
Odsłon:
20347
Opublikowane:
2015, maj 28 19:29
Alternatywna konstrukcja

W tej propozycji można zbudować część toru wyścigowego składającego się z dwóch płyt prostego pasa startowego. Ciekawe wykorzystanie skrzydeł samolotu do wykonania dachu zawieszonego na wysokim poziomie dużych szyb. Pod zadaszeniem znajdują się miejsca siedzące dla obserwatorów wyścigu. Budynek obok może służyć jako przechowalnia opon lub innych rzeczy.

Klasyka LEGO
Zbliżenie

Do tego wszystkiego możliwe jest wykonanie dwóch małych nisko-profilowych wyścigówek. Pierwsza, w kolorze czerwono białym jest w pełni sprawna. Druga wyścigówka nie jest już w pełni na chodzie, bo zabrakło jednej ośki na koła. Na zdjęciu projektanci sprytnie wykonali awarię, ale w rzeczywistości po prostu nie ma wystarczająco klocków. To jednak nie problem, bo ośka na koła jest dostępna w wielu zestawach. Ja użyłem zestawu ciężarówki kaskaderów, z której zbudowałem propozycję alternatywną w postaci helikoptera ze ścigaczem, czyli 6357-5: Ekstremalne-sciganie. Po zbudowaniu alternatywy pozostaje przynajmniej kilka osiek do wykorzystania i można zapożyczyć jedną dla niebieskiej wyścigówki!
To jednak nie wszystko, bo po zbudowaniu budowli wokół toru pozostało sporo klocków. Moja propozycja to wykonanie hangaru do naprawy wyścigówek oraz oszklonego punktu obserwacyjnego zawieszonego nad drogą!
Hangar można wykonać przy użyciu szybek z samolotu, których jest dość sporo. Punkt obserwacyjny zbudowany został przy użyciu szybek z wieży kontrolnej.

Podsumowując, zestaw jest ciekawą alternatywą i w sam nadaje się do złożenia pełnego toru wyścigowego choćby z zestawem Lego-6381-1!
Zestaw nadrzędny i inne alternatywne:
Zestawy powiązane:
Scenerie zawierające ten zestaw:
Napisany:
2015, maj 27 19:15 (108 miesięcy, 13 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, lip 5 08:05 (94 miesięcy, 29 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
7 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.629s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak