Ścigacz

(Sprint Racer)
Klasyka LEGO: LEGO 6503 Sprint Racer - Ścigacz
Informacje o zestawie:
LEGO:
6503-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
32
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.7
(6 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Wyścigi
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 7d 22h
Odsłon:
14585
Opublikowane:
2015, maj 30 20:46
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
 Najbardziej rozsławiony wzorzec projektowy na samochód wyścigowy został tutaj użyty. Dokładnie taki sam, jaki można znaleźć w największym zestawie o tematyce wyścigowej - 6395-1: Meta-toru-wyscigowego. Jest to tak naprawdę jedyna wyścigówka w samodzielnym zestawie, która pasuje do tego toru wyścigowego. Mniejsza wersja mety dostępna w zestawie 6381-1: Tor-wyscigowy posiada co prawda podobne samochody wyścigowe, ale spoiler z tyłu jest już inny. Jeśli chcemy mieć dokładnie taki sam samochód wyścigowy jak w zestawie 6395-1: Meta-toru-wyscigowego, to musimy sobie sami takie zbudować lub sięgnąć po ten właśnie jedyny zestaw. 
LEGO Classic
Limitowany zestaw
 Co prawda był jeszcze zestaw LEGO-1517-1, gdzie dostępna jest czarna wyścigówka z numerem cztery, ale to był zestaw limitowany i niedostępny dla wszystkich.

Samochód promuje koncern paliwowy Shell, jako że w latach 80tych było to całkiem normalne w każdym zestawie związanym z paliwem. Podobnie jest na trybunach mety toru wyścigowego. Barwy samochodu są podporządkowane pod logo Shella. Biel na górze z czerwono-żółtym podwoziem. Obydwa boczne panele na spojlerze posiadają napis Shell oraz sam spojler na środku posiada Logo Shella. Kierowca dla kontrastu jest w niebieskim kombinezonie z białym kaskiem. Warto zauważyć, że posiada już kask nowego typu. Mniejszy zestaw mety 6381-1: Tor-wyscigowy posiadał kierowców ze starym typem kasku.

Dlaczego najbardziej rozsławiony wzorzec? Z dwóch powodów, pierwszy to wykorzystanie go w najbardziej bawialnym oraz jednym z najciekawszych dużych zestawów 6395-1: Meta-toru-wyscigowego. Dostępne są tam cztery takie same wyścigówki. Jednak najbardziej rozsławił tą wyścigówkę fakt wykorzystania na pierwszoplanowym miejscu w jednej z najciekawszych prezentacji z lat 80tych, przedstawioną poniżej.
LEGO Classic
Prezentacja na ulotce z roku 1989
 
Ciekawym jest, że ta sama prezentacja różni się na ulotce oraz w katalogu. Różnicę można zauważyć bez problemu patrząc na obydwie prezentacje obok siebie.
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1989uk4.pdf Katalog 1989 UK IV: Strona 14 i 15: Miasto

Zapraszam do obejrzenia mojej rekonstrukcji tej prezentacji w scenerii Scenes-GPrexCircuit.
LEGO Classic
G-Prex Circuit

Alternatywne konstrukcje

Trzy propozycje zostały przedstawione na tyle opakowania. Druga wersja wyścigówki oraz dwa gokarty.
Zestawy alternatywne:
Zestawy powiązane:
Scenerie zawierające ten zestaw:
Napisany:
2015, maj 25 10:46 (109 miesięcy, 17 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2023, lut 15 22:36 (15 miesięcy, 13 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
10 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.345s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak