Mała wywrotka

(Mini Dumper)
Klasyka LEGO: LEGO 6507 Mini Dumper - Mała wywrotka
Informacje o zestawie:
LEGO:
6507-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
30
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
5.0
(2 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Budownicze
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 15h
Odsłon:
12108
Opublikowane:
2015, kwi 5 22:23
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
Do roku 1989 pojawiło się wiele pojazdów budowlanych w motywie Town. Jednakże, wszystkie wcześniejsze wywrotki były duże, takie jak w zestawie 6652-1: Wywrotka-budownicza
LEGO Classic
Wywrotka z kabiną
 Brakowało takiej małej zwinnej wywrotki, która przydałaby się do wywozu mniejszych rzeczy lub do dotarcia do mniej dostępnych miejsc. W tym zestawie została stworzona mała wywrotka jedynie do celów budowlanych. Nie posiada ani oświetlenia, ani kabiny. Nie mniej jednak w tym samym roku została wydana również druga wywrotka z małym pojemnikiem, ale tym razem z kabiną w zestawie 6527-1: Mala-wywrotka. Jeśli chcemy przewieźć coś przez miasto lub nawet w dalszej odległości, zdecydowanie lepiej będzie w tym celu użyć ciężarówki z pojemnikiem aniżeli małej wywrotki budowlanej. 

Wywrotka

LEGO Classic
Wywrotka i kierowca
 Zestaw ten oferuje nam mały czterokołowy pojazd z podnoszonym pojemnikiem. Mała wywrotka posiada dość nietypowy zestaw kół, który częściej spotykany jest w serii Space. Muszę stwierdzić, że poruszanie się tym pojazdem jest trochę ciężkie w stosunku do innych samochodów. Wymagane jest trochę mocniejsze przyduszenie, aby wymusić obrót kół. Stawiają lekki opór podczas próby poruszania. Zapewne można się do tego przyzwyczaić, ale zdecydowanie łatwiej poruszają się zwyczajne koła z felgami. Można zauważyć, że zestawy pojazdów budowlanych z lat 80tych z serii wywrotek posiadają operatorów ubranych w niebieski fartuch. Natomiast pojazdy budowlane do kopania lub spychania posiadają robotników z czerwonymi fartuchami. Operator ma do dyspozycji dźwignię z lewej strony swojego krzesła, która służy do podnoszenia pojemnika. Jest to ciekawy detal i dzięki właśnie takim rzeczom realizacja prezentacji budowy jest o wiele ciekawsza jak i sama zabawa pojazdem. 
Podsumowując, mała wywrotka na pewno przyda się też na niejednej budowie, w końcu jakieś drobne rzeczy też będzie trzeba przenieść lub wywieźć. Najlepiej współpracuje z pojazdem z zestawu 6512-1: Ladowarka, jako że pojemnik wywrotki jest rozmiarami podobny do łychy małej ładowarki.
Można zobaczyć robotnika w akcji podczas budowy straży pożarnej w poniższej prezentacji. Cała galeria znajduje się tutaj.
LEGO Classic
W trakcie budowy budynku straży pożarnej

Alternatywne konstrukcje

Nieważne czy to mały zestaw czy duży, nawet jeśli posiadał 30 klocków to projektanci przynajmniej trzy propozycje potrafili przygotować widoczne na tyle opakowania. W tym przypadku pierwsza dostępna propozycja to kolejna wersja wywrotki, ale tym razem z pojemnikiem z tyłu. Druga propozycja to niewielki quad. Natomiast trzecia to niewielki punkt wulkanizacji 
Zestawy alternatywne:
Zestawy powiązane:
Napisany:
2015, kwi 5 22:23 (110 miesięcy, 5 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, wrz 12 23:51 (92 miesięcy, 19 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
12 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.49s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak