Błotny ścigacz

(Mud Runner)
Klasyka LEGO: LEGO 6510 Mud Runner - Błotny ścigacz
Informacje o zestawie:
LEGO:
6510-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
34
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
3.9
(8 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Pojazdy
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 16h
Odsłon:
11627
Opublikowane:
2016, cze 10 14:23
Wprowadzenie

Klasyka LEGO
Wpis w katalogu
 Ściganie się w błocie czy też może bardziej na powierzchni piaskowej należy do mniej rozpowszechnionych sportów. Nie mniej jednak nie powstrzymało to projektantów LEGO od spróbowania i wypuszczenia pojazdu do tego przeznaczonego. Błotny ścigacz, bo tak można go nazwać, to niewielki pojazd z mocnym zawieszeniem do ścigania po piaszczystych terenach. Z drugiej strony, można powiedzieć że jest to taki zestaw promocyjny. Małe zestawy LEGO z samochodmai zawsze dobrze sprzedawały się, jako że każdego było na nie stać a radość dzieciaka była warta każdego grosza. Pomysł na wyścigi w błocie nie był jednak kontynuowany, nie pojawiły się kolejne zestawy w podobnym klimacie. Najbliższy kolega dla niebieskiego kierowcy to piaskowy ścigacz z zestawu 6528-1: Piaskowy-scigacz.
Czterokołowca można zobaczyć w prezentacji wyścigu po piachu, gdzie występują też inne pojazdy. Co prawda ciężarówka fruwająca po błotnym terenie wygląda co najmniej dziwnie, ale pojazd z tego zestawu i 6528-1: Piaskowy-scigacz zdecydowanie pasują tutaj. 
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1991uk.pdf Katalog 1991 UK: Strona 24 i 25: Miasto

Pojazd

Klasyka LEGO
Pojazd
 Pojazd dostępny w tym zestawie posiada dość specyficzną konstrukcję. Wykorzystany został specjalny klocek do stworzenia ram po obu stronach samochodu. Klocek ten dość rzadko występuje w zestawach miastowych, szczególnie samochodowych. Bardziej pospolite użycie tego klocka można znaleźć w zestawach konnych jako podstawa do zaprzęgu, a koni najwięcej można znaleźć w zestawach zamkowych lub w motywie Paradisa. W tym przypadku dość fajnie uzupełnia pojazd poprzez dodanie ram po bokach chroniących kierowcę przed wypadnięciem. Duże opony z tyłu, małe z przodu nadają samochodowi charakter terenowy i na pewno ułatwiają poruszanie się po wyboistym terenie. W tym przypadku nie zostały zastosowane resory z tyłu pojazdu jak to zostało zrobione w podobnej konstrukcji z zestawu 6534-1: Beach-Bandit. Ponadto samochód posiada niewielki ruchomy czerwony spoiler. Kierowca ubrany na niebiesko posiada również kask, który powinien skutecznie ochronić go przed fruwającym błotem czy też piachem.
Poniżej przedstawiam błotnego ścigacza w scenerii Blotne-Wyscigi, do której zainspirował mnie właśnie pojazd z tego zestawu.
Klasyka LEGO
Bebricton - Błotne wyścigi


Alternatywne konstrukcje

Małe zestawy w zwyczaju posiadają trzy alternatywne propozycje i tyle samo jest tutaj. Wszystkie to inne wersje terenowych lub wyścigowych pojazdów.
Zestawy powiązane:
Scenerie zawierające ten zestaw:
Napisany:
2015, cze 1 01:11 (108 miesięcy, 9 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, lut 22 10:03 (87 miesięcy, 7 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
14 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.39s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak