Ładowarka

(Landscape Loader)
Klasyka LEGO: LEGO 6512 Landscape Loader - Ładowarka
Informacje o zestawie:
LEGO:
6512-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
37
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
3.8
(5 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Budownicze
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 16h
Odsłon:
11711
Opublikowane:
2015, kwi 5 19:52
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
Gdy spojrzy się na zestawy budowlane dostępne w motywie Town można zauważyć, że jest pojazdów z czerpakiem jest całkiem sporo. Nie są to tylko pojazdy budowlane, ale nawet zwykłe traktory posiadające czerpaki jak np. w zestawie 6504-1: Traktor
LEGO Classic
Poprzednie ładowarki
Sporo koparek posiada również czerpak z przodu. Jednakże w tym zestawie jest coś nowego jeśli chodzi o ładowarki, bo pojazd posiada szybę i oświetlenie, co daje możliwość łatwego poruszania się po mieście. Dwie małe ładowarki pojawiły się w motywie Town na początku lat 80tych, które można porównać do recenzowanego pojazdu. Obydwie nie posiadały ani kabiny, ani szyby przedniej, ani też oświetlenia. Przeznaczone były jedynie do zastosowań na budowie. Poruszanie się nimi po mieście nie było wskazane. Nie mniej jednak spełniały swoją funkcję i przypominały masywne traktory z czerpakiem. Ładowarka z zestawu 6630-1: Ladowarka posiadała dość rzadkie ramię do czerpaka, bo w kolorze czerwonym. Druga ładowarka z zestawu 6603-1: Traktor-z-Lycha jest już bardziej pospolita. Niestety nie odnalazłem nowej ładowarki w żadnej prezentacji w oryginalnym katalogu, ale na Clabrisic można ją odnaleźć w niejednym procesie budowy. Poniżej przedstawiam jeden z procesów budowy budynku straży pożarnej. Pełna galeria znajduje się tutaj.
LEGO Classic
W trakcie budowy budynku straży pożarnej

Ładowarka

LEGO Classic
Ładowarka
Mała cztero-kołowa ładowarka z małym czerpakiem została nam udostępniona w tym zestawie. Jest to pierwsza mała ładowarka na grubych i szerokich kołach, które zostały wprowadzone do użytku rok wcześniej. Użyty tutaj czerpak jest w mniejszej wersji, ponieważ jest dostępna również większa np. w 6658-1: Spychacz. Szyba przednia otwiera się do tyłu wraz z barierką dając łatwy dostęp do siedziska operatora. Warto zauważyć, że robotnik nie ma kierownicy, a jedynie dwie dźwignie do kierowania pojazdem i czerpakiem. Propozycja jest dość unikalna przez wykorzystanie skośnej szyby, którą możemy co najwyżej znaleźć w jeszcze jednym projekcie samolotu oraz głównie w motywie Space. Niewątpliwie czyni to ten pojazd w pewnym sensie unikalnym. Na górze zamontowane zostały światła przednie i tylne. Operator jest ubrany w czerwony fartuch robotniczy, ale tym razem nie ma kasku budowniczego a zwyczajne czarne włosy. Pojazd ten może zostać użyty do innych celów, nie tylko budowlanych i zapewne dlatego kask nie został tutaj zawarty. Pomoc podczas ładowania towarów do magazynu może być równie dobrym zajęciem dla operatora. Pojazd genialnie sprawdza się we współpracy z małą wywrotką z zestawu 6507-1: Mala-wywrotka, jako że pojemnik jest podobnych rozmiarów co czerpak oraz wysokość jest odpowiednia.
Podsumowując, nie jest to nic nowego jeśli chodzi o funkcjonalności, ale wygląd oraz zastosowanie innej niż dotychczas szyby jest już ciekawym zabiegiem czyniąc ten mały pojazd interesującym. Ładowarek jest pełno w motywie Town i na budowie na pewno takowej nie zabraknie. Jednakże, warto pamiętać że przecież ten pojazd można wykorzystać też w innych miejscach niż tylko na budowie.

Alternatywne konstrukcje

Projektanci nigdy nas nie zawiedli i każdy zestaw w motywie Town, nieważne ile miał klocków to zawsze posiadał przynajmniej trzy alternatywne propozycje. Ciekawy projekt został zaproponowany na samochód wyścigowy,gdzie zagięta pod ukosem szyba została użyta jako maska przednia. Czerpak natomiast przekształcił się w spojler.

Zestawy alternatywne:
Zestawy powiązane:
Napisany:
2015, kwi 5 19:52 (110 miesięcy, 5 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, cze 23 19:05 (95 miesięcy, 10 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
9 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.506s | Unknown (Robot )
2 osób przegląda stronę. 2 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak