Skuter wodny

(Water Jet)
Klasyka LEGO: LEGO 6517 Water Jet - Skuter wodny
Informacje o zestawie:
LEGO:
6517-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
29
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.0
(2 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Wodne
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 7d 22h
Odsłon:
10307
Opublikowane:
2015, kwi 14 12:23
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
Statki wodne były dostępne w motywie Town od dość dawna. Na początku były to jednak głównie małe motorówki, pływające na wodzie statki lub duże łodzie jak np. 6353-1: Przybrzezne-wsparcie. W roku 1990 został wydany pierwszy nietypowy mały statek wodny w formie poduszkowca w zestawie 6508-1: Scigacz-na-fali. Następnie w roku 1993 wydany został kolejny poduszkowiec w zestawie 6513-1: Katamaran. Jednakże, pierwszy skuter wodny przypominający prawdziwy został stworzony dopiero w tym zestawie. 
LEGO Classic
LEGO 6334 Skoczki wodne
 Niebiesko-biały skuter udekorowany gwiazdkami z dwoma bojami został wydany w samodzielnym zestawie. Był to jednak tylko przedsmak i zachęta do większego zestawu, jakim był 6334-1: Przystan-Wodnych-Skoczkow. Niewielka przystań, zółty jeep oraz dwa dodatkowe skutery wodne z numerami 5 i 8 dostępne są w tym zestawie. Nie da się zaprzeczyć, że niebiesko biały skuter z numerem 3 pasuje do tej wodnej konkurencji. Na poniższej prezentacji można zobaczyć szalejące skutery wodne skaczące w niebiosa i przewracające wszystkie napotkane na wodzie boje. Przepraszam za lekki sarkazm, ale jednak przykro się robi, gdy prezentacje w motywie Town z roku na rok stawały się stopniowo coraz bardziej absurdalne. Rok 1996 był już w epicentrum.
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1996eu.pdf Katalog 1996 EU: Strona 4 i 5: Town

Statek wodny

LEGO Classic
Statek wodny
Niestety, ale LEGO z czasem zaczęło ograniczać ilość klocków w zestawach tworząc coraz większe elementy. Można to właśnie zauważyć w tym zestawie z roku 1996, który był praktycznie końcem motywu Town. Zestaw zawiera zaledwie 29 klocków, z czego 8 sztuk zostało wykorzystanych do stworzenia dwóch dodatkowych boi, czerwonej i zielonej. 
Skuter został zaprojektowany tak naprawdę z 14 klocków. Jest to bardzo mało, choćby w porównaniu do poprzednich konstrukcji jak 6508-1: Scigacz-na-fali, gdzie było dostępnych 37 klocków. 
LEGO Classic
Kierowca
 Powodem tego jest tworzenie coraz większych części jak przód skutera, którym jest jeden wielki biały element z nadrukiem 3. 
LEGO Classic
Kierowca
 Można zauważyć tutaj pewne kuriozum, ponieważ numer 3 jest nadrukiem, ale już boczne niebieskie gwiazdki trzeba sobie nakleić. Natomiast czerwone gwiazdki z przodu są nadrukowane na skośnym klocku 2x3. 
Kierowca posiada tutaj czerwony kombinezon oraz specjalny niebieski kask z kolejną ilością gwiazdek. Śmiem twierdzić, że gwiazdek w tym przypadku jest więcej niż klocków. Nie mniej jednak cały zestaw prezentuje się całkiem fajnie i jednak odwzorowuje prawdziwe skutery wodne, jakie można zobaczyć na niejednej plaży.
Na koniec przedstawiam zakręconego kierowcę skutera szalejącego na wodach niedaleko rajskiej plaży w mieście .
LEGO Classic
Bebricton - Raj


Alternatywne konstrukcje

Mimo niewielkiej ilości klocków projektanci wcale nie próżnowali i zaproponowali trzy alternatywne konstrukcje. Najciekawsza to żaglówka, bo jednak jest to zawsze coś innego.
Zestawy alternatywne:
Zestawy powiązane:
Napisany:
2015, kwi 14 12:23 (110 miesięcy, 28 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, lut 20 12:56 (88 miesięcy, 10 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
14 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.553s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak