Czerwony krzyż

(Red Cross)
Klasyka LEGO: LEGO 6523 Red Cross - Czerwony krzyż
Informacje o zestawie:
LEGO:
6523-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
51
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.0
(4 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Medyczne
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 2d 11h
Odsłon:
13149
Opublikowane:
2015, kwi 28 09:55
Wprowadzenie

Klasyka LEGO
Wpis w katalogu
Zestawy medyczne w motywie Town to zdecydowana mniejszość. Jednakże kilka pojazdów pojawiło się przez lata i jednym z nich jest ten mały pojazd z bagażnikiem należący do pani lekarz. Ambulans z noszami na te lata można znaleźć w zestawie 6688-1: Ambulans, który został wydany dwa lata wcześniej. Natomiast centrum ratunkowe zostało stworzone w tym samym roku w zestawie 6380-1: Centrum-ratunkowe. Lekarz, ze swoim niewielkim pojazdem do doraźnej pomocy lub wizyty domowej wydaje się bardzo dobrym pomysłem. Drogą powietrzną ratunek również jest możliwy przy użyciu helikoptera wydanego w roku 1981 w zestawie Lego-6691-1 lub samolotem wydanym już rok później od opisywanego pojazdu w zestawie 6356-1: Samolot-medyczny.
Klasyka LEGO
Poprzedni pojazd
Wspomnę jeszcze, że to nie jest pierwszy pojazd pani lekarz. Poprzedni samochód w postaci kabrioletu został wydany w roku 1981 w zestawie LEGO-6629-1. Ewidentnie widać, że pani lekarz była jeszcze wtedy o wiele młodsza choćby poprzez warkocze na głowie. Z wiekiem przychodzi jednak stabilizacja. Kabriolet został zamieniony na samochód z dachem i bagażnikiem a włosy wyprostowały się. Oczywiście to są moje osobiste spostrzeżenia, ale mam wrażenie, że pasują dość dobrze w tym przypadku.
Wydawałoby się, że zestawów nie ma wiele, ale gdy je podsumujemy to zbiera się całkiem ciekawa ilość. Można powiedzieć, że w roku 1987 dostępne było już wszystko co trzeba, by skutecznie uratować i wyleczyć pacjenta. Może dlatego nie pojawiały się kolejne zestawy. Lego zdecydowanie woli wydać jeden zestaw dobrej jakości, aniżeli pięć podobnych mniej dopracowanych. 
Lekarka pojawiła się na kilku prezentacjach, gdzie zazwyczaj spiesznie podąża w kierunku potrzebującego.
Klasyka LEGO
Prezentacja w katalogu z roku 1987
Klasyka LEGO
Prezentacja na ulotce z roku 1988

Pojazd


Klasyka LEGO
Pojazd i lekarka
 Kobiety niewątpliwie rządzą małymi zestawami i projektanci Lego umieszczali je gdzie to tylko możliwe. Kobieta lekarz o czarnych włosach ubrana w fachowy uniform dumnie uda się na ratunek każdemu wraz ze swoją brązową walizką. Samochód został skonstruowany według szablonu na mały pojazd z motywu Town. Wspomnę o tym również w tej recenzji, ponieważ warto zauważyć, że wszystkie pojazdy w motywie Town są do siebie podobne ze względu na używanie tych samych szablonów. 
Klasyka LEGO
Bagażnik
 W tym przypadku samochód posiada dość spory bagażnik z tylu, który ma otwieraną klapę do góry wraz z szybką. W bagażniku lekarka przewozi swoją brązową walizkę, ale miejsca jest sporo i w razie potrzeby można coś jeszcze zmieścić. Po bokach widnieje czerwony krzyż, od którego właściwie powstała nazwa tego zestawu. Jest to standardowy znak medyczny na lata 80te w zestawach Lego. Funkcję tego pojazdu widać z daleka i można zauważyć to w wielu innych pojazdach czy też budynkach. Znaki oraz kolory są w stanie jednoznacznie przekazać nam czym zajmują się osoby kierujące danym pojazdem lub przesiadujące w danym budynku.
Samochód jest przeznaczony do doraźnej pomocy lub wizyty domowej realizowanej przez panią lekarz. W przypadku nagłego wypadku pomoc lekarza może być nieoceniona. Ambulans w pojedynkę nie zawsze będzie w stanie sobie poradzić.
Klasyka LEGO
Prezentacja w katalogu z roku 1988

Poniżej przedstawiam akcję ratunkową po wypadku w czasie budowy posterunku policji w porcie z udziałem ambulansu. Pełną galerię można zobaczyć tutaj.

Klasyka LEGO
Oczekiwanie

Alternatywne propozycje

Na tyle opakowania można znaleźć przynajmniej kilka propozycji alternatywnych dla każdego zestawu z motywu Town wydanego w latach 80tych. W tym przypadku nie było inaczej. Nie tylko pojazdy zostały zaproponowane, ale również urządzenie medyczne, które przypomina tomograf. Podobna propozycja była również w zestawie ambulansu, gdzie alternatywnie można zbudować 6688-2: Sala-zabiegowa
Zestawy alternatywne:
Zestawy powiązane:
Napisany:
2015, kwi 28 09:55 (110 miesięcy, 8 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, cze 16 08:11 (96 miesięcy, 13 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
11 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.472s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak