Czerwony ścigacz

(Red Line Racer)
Klasyka LEGO: LEGO 6526 Red Line Racer - Czerwony ścigacz
Informacje o zestawie:
LEGO:
6526-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
47
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
3.3
(7 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Wyścigi
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 15h
Odsłon:
9215
Opublikowane:
2015, maj 30 20:48
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
Samochody wyścigowe zawsze sprawdzały się jako zestawy, dlatego też nie dziwne że Lego zaczęło wypuszczać różnego rodzaju koncepcje. Najbardziej znane wyścigówki to zdecydowanie nisko-profilowe formuły takie jak dostępne w zestawie 6395-1: Meta-toru-wyscigowego. Jednakże, dragstery zaczęły pojawiać się jako alternatywne pomysły oraz jako zestawy, tak jak jest w tym przypadku. Pojazdy tego typu służą do wyścigów krótko-dystansowych na 1/4 mili, czyli ok 400m. Mają bardzo szybkie przyspieszenie i liczy się jak najszybsze przemierzenie krótkiego dystansu, aniżeli przejechanie okrążenia. Niektóre dragstery mają nawet montowane silniki odrzutowe! Nie mniej jednak w przypadku czerwonego ścigacza mamy do czynienia ze zwyczajnym silnikiem. Niestety, ale nie znalazłem oryginalnej prezentacji z wykorzystaniem tego pojazdu. Zapewne było to spowodowane zbyt małą ilością dostępnych tego typu pojazdów w oryginalnych zestawach w roku 1989. Jest to specyficzny pojazd i wymaga całkiem innego podejścia.

Pojazd

LEGO Classic
Pojazd
Dragster z tego zestawu jest bardzo prosty w konstrukcji. Elementem podstawowym w tego typu samochodach są małe i wąskie koła z przodu oraz duże i szerokie koła z tyłu. Długa listwa do przednich kół dzierży numer 4 przed miejscem dla kierowcy. Kierowca nie posiada tutaj zabudowanej kabiny, bo nawet ciężko byłoby zbudować tak wąską kabinę z klocków Lego. Dlatego też podejrzewam, że postanowiono nie przesadzać i po prostu skonstruować miejsce bez kabiny.  Kierowca w końcu ma czerwony kask, który powinien go uchronić przynajmniej przed uszkodzeniami głowy w razie niefortunnego skrętu w pierwszej fazie odrzutowego przyspieszenia. Poza kaskiem kierowca ubrany jest w biały kombinezon. Numer cztery widnieje również na wielkim spoilerze z tyłu pojazdu, który jest stosownie odgięty do tyłu. Jakby nie był, to przyspieszenie jakie osiąga taki pojazd spowodowałoby zbyt duży opór powietrza na tą część. Zaraz za miejscem kierowcy jest otwarty silnik z dwoma dużymi wydechami, aby podkreślić moc tego pojazdu.
Podsumowując, różnorodności nigdy za mało. Pojazdów tego typu pojawiło się więcej w motywie Town oraz jako alternatywne propozycje. Można nazbierać pokaźną sumę i stworzyć ciekawe wyścigi innego typu niż pokonywanie okrążeń. Krotko dystansowe wyścigi na 400m mogą być równie ciekawe.

Alternatywne konstrukcje

Dokładnie trzy propozycje są widoczne na tylnej stronie opakowania. Jedna dość unikalna i futurystyczna, bo skuter powietrzny unoszący się nad ziemią. Druga propozycja to mniejsza już wyścigówka, ale z podniesionym tyłem. Trzeba propozycja jest całkiem ciekawa, bo wygląda na traktor z pługiem! Jedna z kolejnych rolniczych propozycji.
Zestawy alternatywne:
Napisany:
2015, maj 27 15:32 (108 miesięcy, 14 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, cze 11 01:52 (95 miesięcy, 23 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
6 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.45s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak