Sportowe Coupe

(Sport Coupe)
Klasyka LEGO: LEGO 6530 Sport Coupe - Sportowe Coupe
Informacje o zestawie:
LEGO:
6530-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
43
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.6
(12 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Pojazdy
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 7d 22h
Odsłon:
12247
Opublikowane:
2015, mar 26 20:16
Wprowadzenie

Klasyka LEGO
Wpis w katalogu
 Wóz dostępny w tym zestawie jest dość nietypowy, z racji wykorzystania skośnej i długiej otwieranej do góry szyby. Niewiele takich konstrukcji można było spotkać w motywie Town. Dwa wozy policyjne pojawiły się z wykorzystaniem tej szyby w zestawach 6430-1: Nocny-Patrol i 6625-1: Drogowka. Pojazd z roku 1996 jest właściwie dokładnie taki sam, tylko w białej odsłonie z czarnymi elementami jak to przystało na policyjne samochody. Ponadto szybę tą można znaleźć w zestawie straży pożarnej 6389-1: Centrum-strazy-pozarnej.
Klasyka LEGO
Zestawy i samochody z wykorzystaną długą szybąSamochód ten obecny jest na wielu prezentacjach, podobnie jak wiele innych małych zestawów. Zostały w końcu po to stworzone, aby jako te istotne detale dekorować przeróżne scenerie miastowe. 
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1992uk.pdf Katalog 1992 UK: Strona 28 i 29: Miasto - Plaża

Samochód

Klasyka LEGO
Samochód z kierowcą
 Ciekawy jest tutaj rozkład szyb, bo praktycznie cały górny pokład jest oszklony. Kierowca jest widoczny z każdej strony. Zamontowana została długa skośna szyba otwierana do góry. W środku jest sporo miejsca oraz z tyłu jest przedziałek na bagaż w postaci czarnej walizki. Jest to właśnie jeden z tych zestawów, gdzie kierowcą jest kobieta. Jak już wspominałem w drugim małym zestawie auta sportowego, figurki mężczyzn przeważają w zestawach LEGO z racji pełnionych obowiązków jak policjanci czy strażacy. 
Klasyka LEGO
Tył pojazdu
 Zapewne między innymi z tego powodu projektanci starali się umieścić figurki kobiet tam, gdzie to tylko możliwe. Na pewno tutaj ta figurka pasuje. Kobieta o czarnych włosach w koszulce w niebieskie paski, a w ręce czarna walizka. Nic tylko jechać na wakacje!
Poniżej przedstawiam samochód w trakcie niefortunnego wypadku w mieście SceneGroup-Bebricton, gdzie kobieta uderzyła w drzewo.
Klasyka LEGO
Wypadek w mieście Bebricton

Alternatywne budowle

Tył opakowania ukazuje nam dodatkowe modele, jakie można zrobić z tego zestawu, aby zabawa konstrukcyjna za krótko nie trwała. Kabriolet, wózek bagażowy czy też wyścigówka, wszystkie widoczne poniżej.
Zestawy alternatywne:
Zestawy powiązane:
Napisany:
2015, mar 26 20:16 (111 miesięcy, 16 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, lut 20 11:42 (88 miesięcy, 10 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
13 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.658s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak