Helikopter strażacki

(Flame Chaser)
Klasyka LEGO: LEGO 6531 Flame Chaser - Helikopter strażacki
Informacje o zestawie:
LEGO:
6531-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
55
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.7
(3 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Straż pożarna
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 15h
Odsłon:
34503
Opublikowane:
2016, kwi 29 20:20
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
Wozy strażackie to ważne pojazdy w czasie pożaru i jest wiele dostępnych w motywie Town. Jednakże, czy takie pojazdy poradzą sobie same z gaszeniem ognia w każdej sytuacji? Zapewne nie. Z pomocą nadchodzi helikopter strażacki! Gaszenie pożaru z pomocą powietrzną jest jednak o wiele łatwiejsze. Na poniższej prezentacji z roku 1991 można ujrzeć helikopter udzielający pomocy wozom strażackim w gaszeniu pożaru na lotnisku.
LEGO Classic
Prezentacja w katalogu z roku 1991


Helikopter


LEGO Classic
Helikopter strażacki z roku 1982
LEGO Classic
Helikopter strażacki z roku 1985
Początek lat 90tych wprowadził nowy rodzaj helikopterów z szybą przednią w formie kopuły. Ten rodzaj szyb utrzymał się do końca serii i zdecydowanie był udany. Helikopter wygląda zgrabnie, jest podobny do prawdziwych odpowiedników oraz otwarcie kabiny jest bezproblemowe. Umieszczenie pilota na swoim miejscu nie stanowi problemu. Poprzedni helikopter strażacki dostępny w samodzielnym zestawie został wydany aż 6 lat wcześniej, w roku 1985. Jak można zobaczyć, był on wiele większy, posiadał wystający dziób, śmigła starego typu oraz szybę przednią taką samą jak w samochodach. Śmigła były mniej praktyczne, bo do niczego innego nie nadawały się. Nowe śmiga dostępne w helikopterze z roku 1991 mogą mieć kilka innych zastosowań, jak można zauważyć w alternatywnych konstrukcjach wyszczególnionych poniżej. Jeszcze jeden helikopter był dostępny w samodzielnym zestawie, wydany jeszcze wcześniej w roku 1982. Ten helikopter był już lekko dziwny, bo kabina wydaje się być nienaturalnie wydłużona. Zapewne spowodowane to było wysokością złączonych dwóch szyb.
LEGO Classic
Wariant z panelami
LEGO Classic
Wariant ze skosami
Pilot helikoptera nie jest typowym strażakiem. Jest ubrany w zwykły czarny kombinezon, który nawet kierowcy rajdowi potrafią nosić.
Jest w tym zestawie jedna ciekawostka, bo obrazek na opakowaniu jak i na okładce instrukcji jest z helikopterem posiadającym gładkie klocki 1x2 po bokach kabiny pilota. Natomiast wewnątrz instrukcji mamy już pokazane klocki pochyłe 1x3. Co ciekawsze, w zestawie dostępne są i jedne i drugie klocki. Ostatecznie możliwe jest złożenie dwóch wariantów helikopterów. Nie mniej jednak, większość helikopterów wydawanych w latach 90tych posiadała kabinę ze skośnymi klockami 1x3.
Helikoptery strażackie pojawiały się również w niektórych zestawach remiz strażackich jak np. w wydanym kilka lat później zestawie 6571-1: Straz-pozarna lub wydanym rok wcześniej zestawie 6389-1: Centrum-strazy-pozarnej. Wybór helikopterów strażackich jest całkiem duży.
LEGO Classic
Helikopter w akcji
 

Alternatywne konstrukcje

Trzy propozycje dostępne są na tyle opakowania. Dwa samoloty oraz jeden mały skuter wodny na płozach. Zawsze miło jest zobaczyć możliwe do złożenia konstrukcje innego rodzaju niż oryginalny zestaw.
Napisany:
2015, kwi 19 10:47 (109 miesięcy, 22 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, maj 5 10:14 (97 miesięcy, 6 godzin temu) przez Rogdush
Zmieniany:
16 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.422s | Unknown (Robot )
3 osób przegląda stronę. 3 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak