Wywrotka

(Diesel Dumper)
Klasyka LEGO: LEGO 6532 Diesel Dumper - Wywrotka
Informacje o zestawie:
LEGO:
6532-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
46
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.4
(5 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Budownicze
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 2h 3m
Odsłon:
15120
Opublikowane:
2015, mar 25 08:08
Wprowadzenie

Klasyka LEGO
Wpis w katalogu
Standardowe wyposażenie każdej ekipy budowlanej to wywrotka! Gdzieś trzeba w końcu załadować cały wykopany gruz i jakoś go wywieźć. Pojazd jest zdecydowanie bardzo ważny w trakcie wykonywania prac konstrukcyjnych i doskonale uzupełnia ekipę budowlaną. Nie jest to pierwsza wywrotka tego typu, ale różnica w czasie wydania jest znacząca. Poprzednie wywrotki wydane zostały na początku lat 80tych i gdy nadeszły lata 90te, warto było odświeżyć kilka pojazdów. Niestety, nie odszukałem prezentacji w oryginalnym katalogu z udziałem tej wywrotki. Scenerie te rzadko kiedy przedstawiają budowę w trakcie. Nic straconego, ponieważ można obejrzeć wiele procesów budowy z udziałem owej wywrotki w dziale 'Proces budowy' dostępnym w powyższym menu bazy danych Lego. Jest to lista wszystkich procesów budowy dostępnych na Clabrisic różnych zestawów i budowli. Poniżej przedstawiam jedno zdjęcie z procesu budowy toru wyścigowego.
Klasyka LEGO
Podobne wywrotki

Pojazd

Jest to dość prosty model składający się z 46 klocków. Pojemnik jest jedną wielką częścią, czego osobiście nie jestem fanem. Uważam, że im więcej klocków, to większa zabawa i większe możliwości. Jednakże w tym przypadku rozumiem użycie jednej części jako pojemnika. Wywrotka może dzięki temu więcej pomieścić oraz wywóz gruzu czy innych rzeczy jest łatwiejszy. Pojemnik można podnieść i wysypać gruz bez problemu. Dziób pojazdu zgina się na boki, co zdecydowanie ułatwia poruszanie. Pojazd nie jest przystosowany do spiesznego przemieszczania, nie posiada kabiny a tylko drobną platformę do sterowania. 
Klasyka LEGO
Podobne wywrotki
 Model posiada jeszcze wąskie, ale grube koła na małych felgach. Jakby wyszedł rok później, to zapewne byłyby to już grube koła na dużych felgach, takie jak w następnej wywrotce LEGO-6535 wydanej w roku 1995.
Ciężarówką steruje robotnik w czerwonym kasku budowlanym oraz z niebieskim fartuchem na szelkach. Nie jest to oczywiście pierwsza wywrotka tego typu w serii Town. Pierwsza pojawiła się już w roku 1980 o podobnych rozmiarach. Następna, dość podobna pojawiła się w roku 1983. Obydwie te wywrotki miały jeszcze starego typu felgi z metalową osią. Kolejna pojawiła się dopiero 8 lat temu, przedstawiona w tej recenzji.

Alternatywne propozycje

Mimo niewielkiej ilości klocków konstruktorzy Lego udostępnili nam 3 alternatywne budowle na tyle opakowania
- wywrotka - druga wersja wywrotki, tym razem z 4 kołami na platformie sterowania, a dwoma na wywrotce.
- mały spychacz - wersja małego spycha bez łychy wraz z młotem pneumatycznym, w sam raz do rekonstrukcji drogi!
- spychacz - spychacz z szeroką płytą, który może służyć również jako odśnieżarka!

Nie zapomnij zajrzeć do działu 'Proces budowy', gdzie można obejrzeć wiele galerii z procesów konstrukcyjnych wykonywanych przez ekipę budowlaną kierowaną przez szefa budowy!
Zestawy alternatywne:
Zestawy powiązane:
Napisany:
2015, mar 25 08:08 (112 miesięcy, 8 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, maj 17 19:12 (98 miesięcy, 9 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
10 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.69s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak