Jeep policyjny

(Police 4 x 4)
Klasyka LEGO: LEGO 6533 Police 4 x 4 - Jeep policyjny
Informacje o zestawie:
LEGO:
6533-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
62
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
3.8
(4 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Policja
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 15h
Odsłon:
10439
Opublikowane:
2015, maj 28 15:52
Strony powiązane:
Klasyka LEGO
BrickSet
Klasyka LEGO
Toys Period
Klasyka LEGO
Toys Period
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
Pojazdów policyjnych zostało wydanych multum w motywie Town. Zaczynając od najmniejszego możliwego małego pojazdu jak 6506-1: Radiowoz kończąc na wielkiej ciężarówce wywiadowczej z zestawu 6348-1: Oddzial-podsluchowy. Natomiast ten zestaw oferuje do złożenia standardowych rozmiarów jeepa policyjnego. Podobnych jeepów cywilnych można również znaleźć kilka, jak np. 6659-1: Kamerzysci lub 6660-1: Zbieracz-wrakow. Niestety nie znalazłem żadnej prezentacji w oryginalnych katalogach z wykorzystaniem owego jeepa. Jednakże mogę zaprezentować policjanta w akcji pościgowej za przemytnikami na molo w porcie morskim miasta Bebricton.
LEGO Classic
Bebricton - Pościg w porcie morskimJeep

LEGO Classic
Jeep z przodu
Jeep posiada nowe grube koła na szerokich felgach, które zaczęły pojawiać się w terenowych i ciężarowych pojazdach od roku 1991. Czarne drzwi w białej kolorystyce są zdecydowanie trafnym pomysłem, podkreślają charakter policyjny. Jeep posiada otwarty bagażnik z tyłu pojazdu, gdzie ma miejsce na znak trójkąta ostrzegawczego wraz z dwoma żółtymi światłami ostrzegawczymi. Na dachu znajdują się pokaźne policyjne niebieskie światła. Nie do końca rozumiem czemu na instrukcji został dorysowany obrazek w górnym prawym rogu sugerujący zawarte w zestawie światła elektryczne. Jak widać, nie ma nawet tutaj miejsca na baterię, więc nic tutaj nie ma elektrycznego. 
LEGO Classic
Bagażnik
 Jest to zwyczajny fajny model jeepa. Zapewne chodziło po prostu o fakt posiadania świateł na dachu, ale takie oznaczenia zawsze pojawiają się w zestawach z elektrycznymi światłami, stąd może to być mylące.
LEGO Classic
Policjant
 Figurka dostępna w zestawie to oczywiście policjant, ubrany w mundur i w białą czapkę. 
Oprócz trójkąta ostrzegawczego, policjant ma do dyspozycji dwa żółte światła na niebieskich stożkach, które również mieszczą się w bagażniku. Jeśli trzeba zrobić blokadę drogi, to ten funkcjonariusz powinien pojawić się na miejscu zdarzenia.

Alternatywne konstrukcje

Trzy ciekawe pojazdy zostały zaproponowane. Policyjny jeep terenowy bez kabiny, długi samochód policyjny oraz niewielka wersja samochodu policyjnego.
Zestawy alternatywne:
Zestawy powiązane:
Scenerie zawierające ten zestaw:
Napisany:
2015, maj 28 15:52 (108 miesięcy, 13 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, cze 8 19:35 (95 miesięcy, 25 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
10 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.416s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak