Wywrotka

(Dumper)
Klasyka LEGO: LEGO 6535 Dumper - Wywrotka
Informacje o zestawie:
LEGO:
6535-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
42
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
3.3
(3 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Budownicze
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 2d 10h
Odsłon:
17709
Opublikowane:
2015, kwi 5 20:02
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
W trakcie dowolnej budowy wywrotka jest potrzebna, czy to do wywozu gruzu czy też do dowozu części budowlanych. Zestaw ten oferuje wywrotkę średnich rozmiarów i jest to ostatni pojazd tego typu dostępny w motywie Town. W roku 1995 Lego postanowiło wydać nową serię pojazdów budowlanych wraz z wielką wywrotką i koparką z zestawu 6581-1: Koparka-z-wywrotka. To nie wszystko, ponieważ warto zauważyć, że robotnik z nowej zamiatarki z zestawu 6649-1: Zamiatarka posiada taki sam strój robotniczy jak obecny tutaj kierowca wywrotki. Udało mi się znaleźć prezentację w oryginalnym katalogu z roku 1995, gdzie wywrotka jest obecna. Niestety, nie w akcji budowlanej. Kierowca krąży po stacji benzynowej trzymając w dziwny sposób miotłę za kierownicą, jakby chciał komuś bynajmniej przyłożyć. Natomiast w akcji można zobaczyć wywrotkę w wielu procesach budowlanych dostępnych na Clabrisic, na przykład podczas budowy straży pożarnej z zestawu Lego 6389.
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1995eu.pdf Katalog 1995 EU: Strona 8 i 9: Miasto - Wyścigi

Pojazd

LEGO Classic
Wywrotka
Wywrotka ta jest bardzo podobna do swojego poprzednika z zestawu 6532-1: Wywrotka wydanego w roku 1991. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to przecież to samo. Pojemnik jest rzeczywiście taki sam, przód pojazdu również bardzo podobny, jednakże różnice są. Po bliższej analizie można dojrzeć różnicę. Koła są nowego typu, grube na szerszych felgach, które jednak mniej realnie prezentują się jako "duże" koła ciężkich pojazdów w zestawach Lego.
LEGO Classic
Poprzednie wywrotki
Poza tym to przód pojazdu jest nieco inny, bo w nowej wywrotce jest mniej zabudowany. Jednak najważniejszy element, jakiego brak to dźwignia obok kierownicy! Szkoda, że została usunięta w nowej wywrotce, jako że teraz kierowca nie ma czym podnosić pojemnika do góry. Musi sobie taki przełącznik wyobrazić. Wcześniejsze wywrotki z lat 80tych różnią się bardziej zauważalnie, ale wszystkie mają wspólny element - jednoczęściowy pojemnik.
Z akcesoriów zawarte zostały: czarna łopata, miotła oraz dwa czerwone światła ostrzegawcze.

Alternatywne konstrukcje

Na odwrocie opakowania mamy trzy alternatywne propozycje, jak przystało na mały zestaw Lego. Można je wszystkie obejrzeć w poniższej sekcji alternatyw.
Napisany:
2015, kwi 5 20:02 (111 miesięcy, 1 dzień temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, mar 10 10:36 (87 miesięcy, 16 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
10 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.425s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak