Policja na molo

(Pier Police)
Klasyka LEGO: LEGO 6540 Pier Police - Policja na molo
Informacje o zestawie:
LEGO:
6540-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
352
Figurek:
4
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.2
(20 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Policja
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 2d 9h
Odsłon:
48210
Opublikowane:
2015, kwi 21 07:49
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
 Zestaw ten wprowadza dość unikalną budowlę, bo posterunek policji z portem wodnym oraz dwiema łodziami policyjnymi. Jest to jedyny taki posterunek, przynajmniej w okresie motywu Lego Town. Jest jeszcze kilka zestawów z portem wodnym, takich jak straż przybrzeżna 6338-1: Port-Strazy-Przybrzeznej, kontenerowiec z dźwigiem załadunkowym 6541-1: Port-morski oraz 6542-1: Morski-port-zaladunkowy lub restauracja wraz z dużym molo 6543-1: Przystan-Lotniczo-Morska. Jednakże jeśli chodzi o policję, to jest jedyny taki zestaw. Posterunek ten idealnie wpasowuje się w scenerie wodne. Dwie wyśmienite i ponadczasowe prezentacje można zobaczyć poniżej, gdzie jest większość genialnych zestawów wodnych wraz z omawianym tutaj budynkiem.
LEGO Classic
Prezentacja w katalogu z roku 1991
LEGO Classic
Prezentacja w katalogu z roku 1992

 
Budynek

LEGO Classic
Budynek z zewnątrz
 Posterunek jest niewielkich rozmiarów, jest to parter i mniejsze pierwsze piętro.
Kolor budynku to biały-czarny, każdy pojazd lub budynek policyjny jest w tych barwach w motywie Town. O dziwo praktycznie w ogóle nie ma barw siwych lub niebieskich. Z zewnątrz budynek posiada spory napis 'Police' nad drzwiami, co zdecydowanie i jednoznacznie określa funkcję tego budynku. Wszystkie okna są jasno-przezroczyste i posiadają białe paski. Paski te pojawiają się praktycznie w każdym zestawie budynku policyjnego. Można wręcz rozpoznawać posterunek właśnie po tych paskach, bo w innych białych budowlach rzadko kiedy pojawiają się.
LEGO Classic
Molo

Na parterze znajduje się biurko do przyjmowania interesantów oraz dekoracyjny Na piętrze natomiast jest pokój przesłuchań, gdzie zamontowany jest w ścianie zestaw do nagrywania rozmów. Poza tym w pokoju znajduje się krzesło oraz komputer do pracy.
Natomiast na zewnątrz jest niewielkie molo z dwoma czerwonymi barierkami, które po części wyznacza miejsce do parkowania łodzi policyjnej.
kwiatek. 
LEGO Classic
Wnętrze budynku
Dostępne są tutaj cztery figurki, wszystkie to policjanci. Każda figurka jest inna, więc nie pomylą się tak łatwo, a są to:
- policjant w mundurze w czarnych włosach oraz z kamizelką ratunkową. Jego zadaniem jest sterowanie małą łodzią.
- policjant w mundurze i w białej czapce garnizonowej. Zakładam, że jest to komisarz i to on jeździ samochodem.
- policjant w kombinezonie na suwak i w białym kasku, który patroluje ulice na motorze
- policjant w kombinezonie na suwak, w białej czapce garnizonowej oraz w kamizelce ratunkowej, którego zadaniem jest sterowanie dużą łodzią.

Pojazdy


LEGO Classic
Radiowóz i motor
 Pojazdy lądowe dostępne w tym zestawie to motocykl oraz mały radiowóz. Motocykl jest dość nietypowy, bo zawiera szybę przednią! Jest to rzadko spotykany dodatek i głównie używany w zestawach policyjnych, np. w LEGO-6684-1. Radiowóz natomiast został wykonany na wzór małego samochodu, których jest wiele w zestawach z okresu motywu Town. Nie mniej jednak każdy samochód jest inny i ma inne cechy lub kolory. Nie ma dwóch takich samych, mimo że są do siebie bardzo podobne. To jest właśnie bardzo fajne, bo pojazdy pasują do siebie, ale zarazem nie odnosi się wrażenia, że wszystkie są takie same.
LEGO Classic
Łodzie
 Łodzie są również utrzymane w charakterystyce wodnych pojazdów z okresu Lego Classic i można znaleźć podobne w wielu innych zestawach. Mała motorówka podobnie jak małe samochodziki, można ją znaleźć w wielu zestawach, ale wszędzie jest inna i czymś się różni. W tym zestawie motorówka posiada oznakowanie policyjne na dziobie oraz barwy czarno białe. Duża łódź natomiast jest praktycznie cała czarna i zdecydowanie przypomina policyjny patrol wodny.
Posiada z tyłu linkę holowniczą, w razie jakby trzeba było jakiś inny statek odholować lub przejąć!
Jedna z fajniejszych rzeczy w dużej łodzi to otwierany schowek z przodu. Cała biała klapa wraz z szybką otwiera się do góry w stronę dziobu, przez co mamy dostęp do pokaźnego schowka. Wnętrze łodzi nie jest zabudowane i tak jak widać na zdjęciach, przestrzeń jest duża.
Przedstawiam na koniec posterunek policji z molo w mieście Bebricton.
LEGO Classic
Bebricton - port morski

Alternatywne konstrukcje

W tym zestawie dostępnych jest ok. 330 klocków, ale alternatywne budowle, jakie projektanci nam przyszykowali są zdecydowanie jedne z fajniejszych oraz bardzo ciekawych! Ponadto proszę spojrzeć, jak dużo ich jest! Na razie dodane są jedynie opisy zestawów alternatywnych. Możesz zobaczyć ich prezentację na tylnej stronie opakowania w galerii poniżej. Z czasem zaprezentuje wszystkie alternatywne konstrukcje w przygotowanej wcześniej scenerii, zapewne z jakąś fajną historią!

Napisany:
2015, kwi 21 07:49 (110 miesięcy, 15 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, lis 23 21:51 (91 miesięcy, 3 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
28 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.625s | Unknown (Robot )
2 osób przegląda stronę. 2 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak