Koparka z wywrotką

(Dig 'N' Dump)
Klasyka LEGO: LEGO 6581 Dig 'N' Dump - Koparka z wywrotką
Informacje o zestawie:
LEGO:
6581-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
127
Figurek:
2
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.1
(9 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Budownicze
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 2h 28m
Odsłon:
18628
Opublikowane:
2016, kwi 29 09:30
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
Wywrotek w motywie Town pojawiło się już sporo do roku 1996. Jednakże w tym przypadku to nie jest byle jaka wywrotka, a wywrotka wielkogabarytowa. W zestawie jest od razu mała koparka kołowa oraz znak robót drogowych do zmiany pasa. Jest to ciekawa kombinacja na koniec motywu Town, która wzbogaciła niewątpliwie ekipę budowlaną. Można znaleźć pojazdy z tego zestawu na dwóch prezentacjach w katalogu z roku 1996, jednakże są w pełni widoczne tylko w jednej. Poniżej można zobaczyć wywrotkę i koparkę w akcji podczas dalszej budowy na wielkiej górze.
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1996eu.pdf Katalog 1996 EU: Strona 4 i 5: Town

Pojazdy

Wielkogabarytowa wywrotka posiada największą skrzynię ładunkową z dostępnych odpowiedników w motywie Town. Zdecydowanie więcej części można tutaj pomieścić, jak i transport dużych płyt nie sprawia już takiego problemu. 
LEGO Classic
Zestaw Lego-125 z 1969r
 Pojemnik skonstruowany został z czterech klocków. Dwóch standardowych płyt i dwóch specjalnych klocków łączących płyty pod ukosem. Klocki te ku mojemu zdziwieniu istnieją od bardzo dawna, a wykorzystywane były w kilku zestawach w motywie pociągów. Posiadając już sporo zestawów z motywu Town, tylko ta wywrotka posiada te skośne łączniki. 
LEGO Classic
Prawdziwe Volvo BM A25
 Jednakże, jako dowód wskazuje zestaw LEGO-125-1 z roku 1969, który posiadał już jeden klocek łączący w konstrukcji pojemnika na wagoniku bardzo dawno temu! Kabina wywrotki jest zamknięta, ale nie posiada drzwi. Sześć największych kół stosowanych w motywie Town zostało tutaj użytych, które pasują idealnie do gabarytów. 
LEGO Classic
Skrzynia ładunkowa
Warto wspomnieć o tym, że ta wywrotka najprawdopodobniej była wzorowana na prawdziwym modelu ciężarówki Volvo BM A25.  
LEGO Classic
Porównanie z Volvo
 Udało mi się odnaleźć niezniszczalną zabawkę wysokiej jakości dorównującej firmie Lego odwzorowującą prawdziwe Volvo BM A25 w skali 1:50! Model jest wykonany z metalu i zgina się w każdym możliwym miejscu. Posiada nawet hydrauliczny podnośnik do wywrotki. Załączam do galerii porównanie modelu Lego wraz z modelem oryginału Volvo. Niewątpliwie widać podobieństwo!

LEGO Classic
Koparka
 Drugi pojazd to mała koparka kołowa. Cała górna platforma obraca się o 360 stopni. Ramię z chwytakiem jest skonstruowane na trzech zawiasach, co daje możliwość bezproblemowego nabierania gruzu. Operator koparki ma do dyspozycji dwie dźwignie sterujące.

Dwaj robotnicy dostępni w tym zestawie są ubrani w nowe niebieskie kombinezony robotnicze. Kierowca wywrotki posiada okulary, a operator koparki wąsy. 

Poniżej przedstawiam jedno zdjęcie z wielu galerii budowy większych budowli dostępnych w recenzjach.
LEGO Classic
W trakcie budowy budynku straży pożarnej

Alternatywne konstrukcje

Dostępnych jest aż pięć ciekawych konstrukcji! Poniżej wszystkie zostały opisane i posiadają lub będą posiadać w niedługim czasie własne galerie zdjęć.
Zestawy powiązane:
Napisany:
2015, kwi 5 20:05 (111 miesięcy, 26 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2023, mar 18 02:55 (15 miesięcy, 3 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
18 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.923s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak