Samochód z wakacyjną przyczepą

(Vacation Camper)
Klasyka LEGO: LEGO 6590 Vacation Camper - Samochód z wakacyjną przyczepą
Informacje o zestawie:
LEGO:
6590-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
116
Figurek:
2
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.9
(7 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Wypoczynek
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 2d 11h
Odsłon:
11723
Opublikowane:
2015, cze 16 12:03
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
 Najczęściej latem nadchodzi czas, kiedy większość z nas myśli nad urlopem. Prażące słońce i lekki wiatr to idealne warunki by odpoczywać nad wodą. Posiadając samochód z przyczepą kempingową możliwości jest zdecydowanie więcej niż tylko urlop niedaleko plaży. Góry czy też lasy równie dobrze można zwiedzać. Nie mogło zabraknąć tego rodzaju pojazdu i w mieście Lego. Można go zobaczyć w jednej z prezentacji z roku 1988, gdzie samochód został wykorzystany przez parę w celu dojechania na lotnisko. Kierująca się para z walizką w stronę terminala świadczy raczej o tym, że chcą gdzieś odlecieć zamiast skorzystać ze swojej dużej przyczepy kempingowej. Zastosowanie zestawu mało trafne, bo po co ciągnąć przyczepę na lotnisko, skoro nie chce się z niej skorzystać? Nie mniej jednak postaram się zaprezentować w niedługim czasie lepsze miejsce na wykorzystanie tego pojazdu.
LEGO Classic
Prezentacja w katalogu z roku 1988
 
Pojazd i przyczepa

LEGO Classic
Odpowiednik z 1984
 Jest to tak naprawdę drugi tego typu samochód w motywie Town. W roku 1984 został wydany bardzo podobny pojazd, ale różniący się znacząco w konstrukcji. Wykorzystywał stare metalowe ośki z czerwonymi felgami podkreślające specyficzny wygląd pojazdów Lego z początku lat 80tych. Nic dziwnego, że wraz z rozpoczęciem stosowania nowych kolorowych a w tym głównie białych felg rozdzielnych od osiek wydano również nowy pojazd z przyczepą kempingową wykorzystując nowy styl 4 lata później. 
LEGO Classic
Samochód z przyczepą
 Zestaw ten oferuje samochód z przyczepą kempingową. Samochód wykonany w standardowym stylu dla okresu Lego Classic, ale jak zawsze trochę inny od pozostałych! W tym przypadku zderzak przedni jest nietypowo nisko, z tyłu jest prostopadła szyba oraz nawet znalazło się miejsce na spoiler. Pojazd zdecydowanie wyróżnia się, mimo wykorzystania domyślnego szablonu.
LEGO Classic
Wewnątrz przyczepy
Zamontowany na tyle hak ciągnie za sobą sporych rozmiarów przyczepę kempingową. Przyczepa posiada prostopadłe szyby z przodu i z tyłu oraz dodatkowe szyby na ścianach bocznych. Światła zdecydowanie we wnętrzu nie zabraknie! Dość szeroka otwierana klapa do góry na środku pojazdu pozwala nam dostać się do środka przyczepy. W środku można znaleźć jeden niewielki stolik z dwoma siedzeniami oraz dwoma kubkami. Poza tym, nie ma nic. Jest po prostu dodatkowe wolne miejsce, gdzie można posadzić figurkę przy szybie lub schować dodatkowy bagaż. W zestawie zawarte są dwie figurki oraz siwa walizka.
LEGO Classic
Bebricton - Błotne wyścigi
Alternatywne konstrukcje

Propozycji jest dość dużo, bo aż 5! Rekreacyjny pojazd lub samochód z przyczepą do sprzedaży napojów. Niewielka ciężarówka z płytą lub kabriolet. Ponad 100 klocków oferuje nieco możliwości.
Zestawy alternatywne:
Napisany:
2015, cze 16 12:03 (108 miesięcy, 19 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, cze 24 19:43 (96 miesięcy, 5 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
9 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.498s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak