Wóz strażacki

(Blaze Battler)
Klasyka LEGO: LEGO 6593 Blaze Battler - Wóz strażacki
Informacje o zestawie:
LEGO:
6593-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
126
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.6
(18 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Straż pożarna
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 15h
Odsłon:
14187
Opublikowane:
2016, kwi 27 14:39
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
Jako zabawka, wozy strażackie zawsze były interesujące i pożądane. Czerwono-białe ciężarówki odwzorowywały w końcu te imponujące, wielkie i funkcjonalne prawdziwe wozy strażackie, które jako dziecko można było nie raz zobaczyć na różnych pokazach strażackich. Nie trzeba było wiele, aby chęć posiadania takiego w miniaturowej skali zrodziła się w głowie dzieciaka, szczególnie gdy zabawka była wysokiej jakości i posiadała kilka funkcji do zabawy. Poniżej można ujrzeć pojazd w akcji podczas gaszenia pożaru obok lotniska we współpracy z dużym lotniskowym wozem strażackim 6440-1: Lotniskowy-Woz-Strazacki.

Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1991eu.pdf Katalog 1991 EU: Strona 10 i 11: Miasto

Pojazd

LEGO Classic
Pojazd i strażak
Ciężarówka dostępna w tym zestawie jest jedną z mniejszych, ale na swój sposób jest unikalna. Posiada dodatkowy zbiornik z wodą w doczepianej małej przyczepce. Ciekawe rozwiązanie, które pozwala na dodatkowe doładowanie po podłączeniu siwego węża do gniazda dostępnego w dolnej części pojazdu. Kabina kierowcy nie posiada w tym przypadku drzwi, co zdarzało się zazwyczaj w wozach strażackich. Jednakże dach jest standardowo otwierany do góry. Zaraz za kabiną jest wał z nawiniętym długim wężem do gaszenia pożarów.
LEGO Classic
Podpięcie węża
Przydatny w przypadku potrzeby ugaszenia większego pożaru w połączeniu z użyciem obrotowej rozwijanej dwustopniowo drabiny. Strażak nie powinien mieć problemów z dosięgnięciem do trzeciego piętra. Wyżej, może mieć problem i potrzebny będzie większy pojazd. W razie mniejszego pożaru, strażak ma do dyspozycji żółtą gaśnicę. To nie wszystko, bo jak wiadomo, strażak nie zajmuje się tylko ujarzmianiem ognia.
LEGO Classic
Rozwinięcie drabiny
Istnieją przypadki, gdy trzeba coś rozciąć lub rozłupać, aby uratować poszkodowanego. W tym celu została przymocowana siekierka pod drabiną. Ostatecznie, gdy strażak jednak stwierdzi, że potrzebuje posiłków w postaci np. helikoptera strażackiego lub większego wozu, ma do dyspozycji krótkofalówkę. Wszystko pod ręką, aby szybko i sprawnie przeprowadzić akcję ratowniczą. Takie drobne detale sprawiały, że zestawy Lego były genialne w motywie Town. Projektanci starali się pomyśleć o wszystkim i dać nam w jak najlepszej formie. Początki lat 90-tych to był zdecydowanie wielki okres dla Lego i zestawy wtedy wydawane są po dziś dzień pamiętane jako jedne z najlepszych.
Przedstawiam poniżej jedno z wielu zdjęć z procesu gaszenia pożaru trzypiętrowego domu. 
LEGO Classic
Gaszenie pożaru trzypiętrowego domu z alternatywy zestawu 6349
 
Więcej można zobaczyć tutaj.

Alternatywne konstrukcje

Mały zestaw? Zaledwie 126 klocków, ale aż 5 propozycji alternatywnych na tyle opakowania. Wszystkie można zobaczyć w większym szczególe poniżej.
Dwa wozy strażackie z drabiną w innym wydaniu, ciężarówka jako pomoc strażacka z wężem do gaszenia pożarów czy choćby zwykła ciężarówka z naczepą. To nie wszystko, bo jakże mogłoby zabraknąć propozycji wyścigowej. W tym przypadku zaproponowany został dragster. 


Napisany:
2015, kwi 19 10:51 (109 miesięcy, 22 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2018, sty 5 22:58 (76 miesięcy, 19 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
17 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.704s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak