Wózek z lodami

(Ice Cream Cart)
Klasyka LEGO: LEGO 6601 Ice Cream Cart - Wózek z lodami
Informacje o zestawie:
LEGO:
6601-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
30
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.5
(2 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Usługi
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 15h
Odsłon:
8953
Opublikowane:
2015, maj 11 23:43
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
Zawsze znajdzie się chętny do zakupu loda lub zimnego napoju w upalny dzień. Czym byłoby miasto bez osoby oferującej takie orzeźwiające trunki i przysmaki. W latach 80tych dość popularne były wózki z napojami, które były ciągane przez niestrudzonego sprzedawcę w najbardziej odpowiednie miejsce. W dzisiejszych czasach takie usługi oferują już głównie lodziarnie wewnątrz budynku aniżeli takie mobilne rozwiązania. Jednakże, do miasteczka z okresu Lego Town wózek ten pasuje wręcz idealnie. Detali tego rodzaju nigdy za mało. W oryginalnej prezentacji z roku 1985 można zobaczyć jak sprzedawca przemyka się za budynkiem poczty szukając odpowiedniego miejsca na ustawienie się do sprzedaży lodów.
LEGO Classic
Prezentacja w katalogu z roku 1985

Wózek

LEGO Classic
Sprzedawca
 Zestaw ten oferuje nam mały wózek z lodami. Dwie klapy otwierające się na boki odsłaniają miejsce przechowywania lodów. Ponadto dostępne są dwa dozowniki do zimnych napojów. Dla lepszego komfortu sprzedawcy i efektu wózka dodany został parasol. Wózek posiada również ruchomą stopkę, którą sprzedawca może rozwinąć, gdy chce zaparkować. Zestaw ten, mimo że jest mały, to trzyma dość dobrze swoją cenę. Posiada kilka unikatowych klocków, przede wszystkim na przodzie jest klocek 1x2 z nadrukiem lodów. Kolejne dwa klocki to otwierane klapy do zamrażarki, których jak do tej pory nie widziałem w innych zestawach. 
LEGO Classic
Serwowanie drinków
 To nie wszystko, bo sprzedawca również posiada rzadko spotykany ubiór. Tors z białym mundurem i muszką pasuje tutaj bardzo dobrze, ale był w niewielu zestawach w okresie motywu Town. Dlatego też cena tego zestawu jest dość wysoka, bo po 30 latach ciężko go znaleźć w dobrej formie z nieprzetartymi i niezniszczonymi  elementami. Jednakże, nie raz można spotkać możliwość zakupu oddzielnego klocka z nadrukiem lodów lub figurki z białym mundurem.

Alternatywne konstrukcje

Mały zestaw czy duży, alternatyw nie brakowało nigdy w zestawach Lego Classic. W tym przypadku mamy 3 propozycje, które zostały opisane poniżej i z czasem zostaną uzupełnione o zdjęcia. Póki to nie nastąpi, można je obejrzeć na zdjęciu opakowania z tylnej strony.
Zestawy alternatywne:
Napisany:
2015, maj 11 08:46 (109 miesięcy, 7 godzin temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, cze 13 13:53 (95 miesięcy, 21 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
5 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.238s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak