Helikopter policyjny

(Police Helicopter)
Klasyka LEGO: LEGO 6642 Police Helicopter - Helikopter policyjny
Informacje o zestawie:
LEGO:
6642-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
66
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
3.9
(8 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Policja
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 15h
Odsłon:
19185
Opublikowane:
2015, mar 20 19:52
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
 W okresie motywu Town wyszło kilka samodzielnych zestawów z helikopterami. Rok 1988 to był jednak przełom, bo w tym roku powstało kilka nowych klocków, takich jak nowa szyba helikoptera na wzór kopuły oraz nowe, wytrzymalsze kaski z otwieraną szybą. Ponadto śmigła również zmieniły się, tylne śmigło jest mniejsze i klocek z osią może być również wykorzystany do zamontowania małego koła. Podobnie jest z osią na śmigło górne, z której można wykorzystać z półokrągłym klockiem 2x3 z dziurą jako hak przyczepki. 
LEGO Classic
Helikopter strażacki z 1985
 Starsze klocki nie były tak funkcjonalne, miały jeden cel - montaż śmigła. Wystarczy spojrzeć choćby na zestaw 6657-1: Patrol-strazacki z roku 1985, gdzie jest dostępny helikopter strażacki ze zwyczajną szybą jak w samochodzie, otwieranym dachem oraz ze śmigłami starego typu.  
LEGO Classic
Helikopter policyjny z 1986
 Jeśli chodzi o zestawy policyjne, to doszukałem się tylko jednego samodzielnego zestawu z policyjnym helikopterem, aż z roku 1979! Jest to zestaw LEGO-645-1. Posiadał on miejsce dla pilota oraz szybę samochodową. Nie miał otwieranego dachu na zawiasach, ale mimo to plus za kabinę. Nie było to jeszcze wtedy zbyt często spotykane. Większość samochodów posiadała zabudowane kabiny oraz pochyłe przezroczyste klocki były używane jako szyby. Można również zobaczyć poprzedni projekt śmigłowca,
LEGO Classic
Helikopter policyjny z 1979
który wchodzi w skład zestawu 6386-1: Komenda-Miejska-Policji z roku 1986. W tym przypadku również wykorzystana została zwyczajna szyba. 

Helikopter

LEGO Classic
Kabina helikoptera
 Śmigłowiec posiada unikatowe dwa boczne okna z napisem 'police' oraz dodatkową przestrzeń wewnątrz. Przypomina tym helikopter z zestawu 6392-1: Lotnisko, który miał podobnie boczne okna. Jednakże tutaj jest to schowek aniżeli dodatkowe miejsce dla pasażera. W zestawie jest krótkofalówka, więc jest gdzie ją schować. Ponadto dwa ruchome reflektory zostały zamontowane na przodzie. Barwy helikoptera podporządkowane są jego funkcji, a że barwy policyjne są niezmienne, tak tutaj wybór był prosty. Biały helikopter z elementami czerni. Generalnie model posiada to co trzeba do nadzoru lotniczego!

Alternatywne budowle

Nie mogło tutaj zabraknąć ciekawych konstrukcji na tylnej części opakowania.
Dostępne są trzy oryginalne propozycje oraz przedstawiam dwie własne.
Napisany:
2015, mar 20 19:52 (110 miesięcy, 21 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, kwi 16 20:11 (97 miesięcy, 18 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
18 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.582s | Unknown (Robot )
2 osób przegląda stronę. 2 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak