Wrzeszczący patriota

(Screaming Patriot)
Klasyka LEGO: LEGO 6646 Screaming Patriot - Wrzeszczący patriota
Informacje o zestawie:
LEGO:
6646-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
65
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
3.8
(6 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Wyścigi
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 2h 13m
Odsłon:
11386
Opublikowane:
2016, cze 20 16:05
Wprowadzenie

Klasyka LEGO
Wpis w katalogu
 Samochody wyścigowe występowały w motywie Town w wszelakiej formie. Najbardziej popularne były jednak nisko-profilowe wyścigówki, które doczekały się dwóch zestawów z metą oraz trybunami. Mowa tutaj oczywiście o znanym zestawie 6395-1: Meta-toru-wyscigowego oraz mniejszym bracie 6381-1: Tor-wyscigowy. Pojazdy te były najbliższe bolidom i zapewne dlatego odniosły największy sukces. Nie mniej jednak Lego nadał starało się przedstawiać nam różne koncepcje pojazdów wyścigowych i to był własnie jeden z tych. Pojazd jest dość nietypowy i unikatowy w serii Town. Podejrzewam, że istnieje odpowiednik w rzeczywistości, chociaż nie udało mi się takowego znaleźć. Nawiązanie do Stanów Zjednoczonych jest tutaj dobrze wyeksponowane w postaci flagi na spojlerze, ale i sama nazwa zestawu wskazuje na obecność zagorzałego patrioty. Zestaw jest standardową pozycją w motywie Town, co oznacza, że był sprzedawany wszędzie i promowany w oryginalnych katalogach. Warto to zauważyć, bo limitowanych zestawów dostępnych tylko na terenie US było również multum, przykładowo dźwig z zestawu LEGO-1489-1. Natomiast pojazd z recenzowanego zestawu nie był limitowaną wersją, co można uznać ukłonem w stronę amerykańskiej społeczności miłośników klocków Lego.
Samochód wraz z kierowcą występował przynajmniej na dwóch prezentacjach w oryginalnych katalogach. W pierwszej widać szaleńczą jazdę w błotnym wyścigu, gdzie moim zdaniem ten pojazd słabo pasuje. Mimo wysokiego tylnego zawieszenia jest on dość mocno zabudowany z przodu jak i posiada ogromny silnik, który zapewne jest dość ciężki. Czy taki pojazd powinien szarżować po nierównym i dość miękkim terenie?
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1991uk.pdf Katalog 1991 UK: Strona 24 i 25: Miasto

Druga prezentacja przedstawia naszego kierowcę w sytuacji mniej komfortowej, bo najprawdopodobniej właśnie zepsuł mu się samochód na drodze.

Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1992uk.pdf Katalog 1992 UK: Strona 28 i 29: Miasto - Plaża

Pojazd

Klasyka LEGO
Widok z przodu
Pierwsze, co rzuca się w oczy w tym samochodzie to oczywiście sporych rozmiarów silnik, z którego bardzo długie rury wydechowe wychodzą kończąc się dopiero przy tylnych kołach. Sugeruje to, że pojazd ma potężną moc. Kolejna rzecz to podniesione tylne zawieszenie na szerokich i grubych kołach. Idąc tym tropem można stwierdzić, że jest to pojazd bardzo podobny w zastosowaniu do dragstera. Co prawda nie posiada wydłużonego dziobu, ale jednak moc silnika może świadczyć o bardzo dobrym przyspieszeniu, a to jest właśnie główna cecha dragsterów. Jednakże w tym przypadku pojazd jest normalnych rozmiarów, co daje szersze możliwości w manewrowaniu na drodze. Z przodu pojazdu znajduje się zderzak, jednakże warto zauważyć, że nie posiada 'prawdziwych' lamp, a imitację. 
Klasyka LEGO
Tył pojazdu
 Nie są to przezroczyste klocki, a zwyczajne żółte. Zapewne pojazd tego typu słabo się sprawdza w jeżdżeniu po mieście i jego głównym celem jest tor wyścigowy. Zapewne dlatego światła nie będą specjalnie potrzebne. Z tyłu pojazdu również nie ma żadnych świateł, co ostatecznie prowadzi do wniosku, że pojazd nie jest dostosowany do jazdy po mieście.
Jak już wspomniałem wcześniej, pojazd nawiązuje do amerykańskiej społeczności poprzez użycie flagi Stanów Zjednoczonych na spoilerze. Nazwa zestawu, czyli wrzeszczący patriota sugeruje nam, ze Amerykanie są zagorzałymi patriotami. Kierowca w tym zestawie ubrany jest w czerwony kombinezon z suwakiem. Na głowie nosi biały kask. Jest to zapewne dobry pomysł, jako że pojazd nie posiada dachu.
Podsumowując, nie jest to jedyna taka unikalna koncepcja w motywie Town. Mimo, że świateł brakuje i jazda po mieście może się różnie skończyć, to takie unikalne pojazdy zawsze w jakiś sposób urozmaicają prezentację miastową. Samochód nie podlega tutaj pod żaden konkretny szablon wykorzystywany w motywie Town, ale odpowiednie proporcje zostały zachowane. To było zdecydowanie bardzo fajne w motywie Town, że nie trzeba było się zastanawiać czy pojazd będzie pasować do innych. Wszystko było projektowane tak, by pasowało do siebie mimo zmieszania przeróżnych koncepcji.

Alternatywne konstrukcje

Jedna z alternatyw to dragster, których kilka również można znaleźć w innych zestawach jako alternatywy.
Druga to mniejsza wyścigówka, a ostatnia propozycja to traktor! W sam raz do kolekcji rolnictwa.
Zestawy alternatywne:
Napisany:
2015, maj 28 08:43 (110 miesięcy, 4 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, lut 22 10:10 (88 miesięcy, 28 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
9 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.572s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak