Spychacz

(Bulldozer)
Klasyka LEGO: LEGO 6658 Bulldozer - Spychacz
Informacje o zestawie:
LEGO:
6658-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
65
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
5.0
(9 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Budownicze
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 15h
Odsłon:
17753
Opublikowane:
2015, mar 18 07:46
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
W czasie budowy potrzebne są różnego rodzaju maszyny, a spychacz jest niewątpliwie jedną z nich. Koparki zazwyczaj mają również łychę z przodu do zbierania gruzu lub ziemi, ale jest ona mniejsza. Warto zauważyć, że spychacz z tego zestawu posiada największą dostępną łychę dwa razy większą niż ta dostępna w koparce wydanej dwa lata wcześniej LEGO-6686-1 lub nowszej, wydanej w roku 1992 - 6662-1: Koparka. Czyni to spychacz z tego zestawu nadal warty uwagi i potrzebny na budowie. Niestety odnalazłem tylko jedną prezentację w małym katalogu z roku 1986, gdzie owy spychacz pełni pierwszoplanową rolę podczas budowy.
LEGO Classic
Prezentacja w katalogu z roku 1986


Maszyna

LEGO Classic
Spychacz i operator
Spychacz to jeden z ciekawszych modeli budowniczych. Posiada ruchomą łychę do nabierania. Łycha podnosi się oraz można ją regulować góra-dół. Ponadto pojazd zgina się w połowie, co jest raczej cechą rzadką występującą głównie w wywrotkach. Kolejna wyjątkowa cecha to posiadanie największych opon oraz felg używanych w motywie Town. Kabina pojazdu została sprytnie zaprojektowana używając samych standardowych klocków tworząc ciekawy efekt częściowych błotników. Na tyle pojazdu można zauważyć sporej wielkości silnik z rurą wystającą u góry. Dwa żółte światła na czubku kabiny to kolejny ciekawy pomysł na ulokowanie brakujących świateł z przodu. Operator koparki jest ubrany cały na niebiesko, co jest nieco dziwne bo każdy robotnik w tym okresie nosił szelki niebieskie lub czerwone. Tym razem jednak operator ma jednolity strój. Zabawa spychaczem może być przednia, jako że oferuje wiele możliwości. Na prezentacji budowy pojazd okazuje się niejednokrotnie po prostu niezbędny, bo pozostałe gruzy lub ziemia same się nie wywiozą.
Pojazd można obejrzeć w akcji w wielu galeriach przedstawiających procesy budowy dostępne tutaj.
LEGO Classic
W pracy

Powyższe zdjęcie przedstawia proces budowy straży pożarnej z zestawu 6389-1: Centrum-strazy-pozarnej. Cały proces można obejrzeć tutaj.

Alternatywne budowle

Na tyle opakowania można znaleźć kilka alternatywnych budowli, jakie da się wykonać z dostępnych 65 klocków. Z racji, że mamy tutaj dość specyficzny klocek jakim jest łycha, to większość konstrukcji alternatywnych jest inną wersją spychacza. Wspaniałe nadal jest to, że mimo niewielkiej liczby klocków można tyle ciekawych konstrukcji stworzyć. Projektanci LEGO w tym okresie nie zapominali o tym, by to przypomnieć umieszczając aż pięć propozycji. Poniżej można je wszystkie zobaczyć.
Napisany:
2015, mar 18 07:46 (110 miesięcy, 24 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, lis 26 22:57 (90 miesięcy, 4 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
26 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.441s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak