Mobilne Studio TV

(Mobile TV Studio)
Klasyka LEGO: LEGO 6661 Mobile TV Studio - Mobilne Studio TV
Informacje o zestawie:
LEGO:
6661-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
78
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.3
(6 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Usługi
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 14h
Odsłon:
11189
Opublikowane:
2016, mar 26 20:32
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
 Pojazd zaprezentowany tutaj służy do mobilnych nagrań telewizyjnych. Poszukiwacz sensacji we własnej osobie. Niestety nie powstał w serii Town żaden zestaw studia nagrań TV, gdzie ten pojazd mógłby się odnaleźć i wrócić. Ponadto nie udało mi się znaleźć nawet jednej prezentacji z jego wykorzystaniem, co jest nieco dziwne. Prezentacje w zestawach Lego nie raz przedstawiają jakieś wydarzenie, kraksę, wypadek, pożar czy inny kataklizm. Dlaczego nigdzie nie pojawił się nasz kamerzysta ze swoim wozem? Czyżby zapomniano o nim? Czyżby nie było potrzeby uwiecznienia takiego wydarzenia na taśmie? Dziwna sprawa, bo zestaw jest dość ciekawy i jego cel unikalny. Jest jeszcze jeden zestaw telewizyjny wydany pod koniec motywu Town - LEGO-6553-1. Jest tam dostępny pojazd na gładkich oponach ustawiony na pustyni wraz z helikopterem. Jednakże tutaj widać, że już mamy do czynienia z naklejką na vanie. Ponadto jest jeszcze jeden kamerzysta mobilny w zestawie 6659-1: Kamerzysci, ale zastosowanie tego jeepa wskazuje na kamerzystę filmowego, zdecydowanie na pojazd do nagrywania w ruchu. Dlatego też ten zestaw posiada unikalny pojazd do standardowych nagrań telewizyjnych. Brak jego obecności w katalogach Lego nie powstrzymał mnie przed wykorzystaniem go we własnej scenerii Aeropolis.

LEGO Classic
Prezentacja w scenerii Aeropolis
 

Pojazd

Nie mniej jednak podobne naklejki istnieją w zestawie LEGO-6553-1
LEGO Classic
Ciężarówka
Jest to typowa, standardowych rozmiarów mała ciężarówka w barwach niebiesko-siwych. Takich pojazdów jest jeszcze kilka, choćby do transportu 6624-1: Dostawczak lub do przewozu poczty 6651-1: Ciezarowka-pocztowa. Nadruk z napisem TV na bokach pojazdu jest rzadki i występuje jeszcze tylko w jednym zestawie wydanym prawie dekadę później, czyli LEGO-6553-1. Wielka antena na dachu zapewnia bezproblemową transmisję strumienia video do studia. Obraca się w dwóch osiach, wokół oraz w dół/górę.
LEGO Classic
Bagażnik
W bagażniku jest sporo miejsca, w sam raz by zmieścić wielką kamerę. Ponadto zaraz za klapą zawieszony jest komputer przy dachu. Tak jak to bywa w samochodach do mobilnych nagrań, aby mieć łatwy podgląd komputer też musi być obecny. Zaraz za siedzeniem kierowcy są dwie szyby po bokach, co sugeruje,
LEGO Classic
Kamerzysta z kamerą
że pojazd służy do czegoś innego niż samego transportu. Dobry pomysł, bo jakby była cała zabudowana, wyglądałoby to bardziej na pojazd transportowy.
Kamerzysta jest ubrany w biały kombinezon, a na głowie ma niebieską czapkę. Profesjonalna kamera jest wysoka i służy do stacjonarnego nagrywania wydarzeń. 


Alternatywne konstrukcje

Trzy alternatywne propozycje są tutaj dostępne, co jest typowe dla małego zestawu. Pomysły jak zawsze dodatkowo potrafią pobudzić wyobraźnię, bo z zaledwie 78 klocków można całkiem inne konstrukcje stworzyć. Jakie w tym przypadku? Mały traktor z kamerzystą, mały jeep oraz koncepcja mobilnego kamerzysty. Kamera zamontowana na tyle ciężarówki bez dachu do nagrywania w ruchu. Zabawa zapewniona na kolejne godziny.
Zestawy alternatywne:
Napisany:
2015, lip 25 22:53 (106 miesięcy, 14 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, mar 30 13:41 (98 miesięcy, 6 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
12 razy
Komentarze
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.487s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak