Koparka

(Back Hoe)
Klasyka LEGO: LEGO 6662 Back Hoe - Koparka
Informacje o zestawie:
LEGO:
6662-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
85
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.5
(4 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Budownicze
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 22d 2h
Odsłon:
15028
Opublikowane:
2015, mar 24 21:11
Wprowadzenie

Klasyka LEGO
Wpis w katalogu
 Koparka to podstawa na budowie, coś w końcu musi wykopać doły pod nowe budowle. Niestety nie byłem w stanie znaleźć prezentacji w oryginalnym katalogu, która przedstawiałaby tą maszynę w akcji. Jednakże, nic straconego, ponieważ na Clabrisic można znaleźć wiele uwiecznionych procesów budowy wykonywanych przez ekipę budowlaną składającą się z owej koparki oraz wielu innych maszyn. Wszystkie można obejrzeć tutaj. Poniżej przedstawiam jedno z wielu zdjęć z procesu konstrukcji willi wypoczynkowej z zestawu 6349-1: Dom-wakacyjny, gdzie koparka przygotowuje grunt pod budynek.
Klasyka LEGO
Proces budowy wakacyjnej willi Lego-6349-1
 

Pojazd

Klasyka LEGO
Inne koparki
 To nie jest pierwsza maszyna budowlana tego typu wydana w motywie Town. Pierwsza koparka z tylnym ramieniem pojawiła się już w roku 1984, a był to zestaw LEGO-6686-1. Była ona bardzo podobna i właściwie posiadała dokładnie takie same funkcje. Jednakże w mojej skromnej opinii, koparka z roku 1992 prezentuje się jednak lepiej i wygląda bardziej naturalnie. W między czasie została jeszcze wydana sześciokołowa koparka w roku 1985. Następną maszyną budowlaną zajmującą się wykopami była mniejsza wersja koparki kołowej dostępna w zestawie 6581-1: Koparka-z-wywrotka wydanym w roku 1995.
Pojazd posiada łychę z przodu do spychania/zbierania oraz mniejszą łychę na tylnym ramieniu do kopania. Ramię jest w pełni ruchome, na dwóch zawiasach oraz obrotowej podstawie pozwala na wykonywanie wszystkich wymaganych ruchów w celu wykopania gruzu. Praktycznie tak jak rzeczywista koparka. Ponadto posiada podpory stabilizacyjne umieszczone na tyle podwozia. Koparką operuje robotnik w czerwonym stroju budowlanym. Kabina operatora posiada dwie szyby, zwyczajna z przodu oraz prostopadła z tyłu. Daje to możliwość operatorowi do łatwego jeżdżenia i operowania koparką po odwróceniu. Zestaw z akcesoriów zawiera dwa znaki drogowe oraz miotłę i łopatę.
Model ten idealnie komponuje się z innymi budowniczymi pojazdami takimi jak wywrotka lub spychacz. Zgrana ekipa może spokojnie wybudować nie jedną konstrukcję!

Alternatywne budowle

Dostępne są w tym zestawie 3 alternatywne konstrukcje na opakowaniu. Stacjonarna koparka, pojazd wyścigowy oraz ładowarka. 
Scenerie zawierające ten zestaw:
Napisany:
2015, mar 24 21:11 (113 miesięcy, 8 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, cze 8 08:12 (98 miesięcy, 17 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
11 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 0.961s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak