Gliniarze ze śmigłowcem

(Chopper Cops)
Klasyka LEGO: LEGO 6664 Chopper Cops - Gliniarze ze śmigłowcem
Informacje o zestawie:
LEGO:
6664-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
67
Figurek:
2
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.3
(3 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Policja
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 2d 10h
Odsłon:
13654
Opublikowane:
2016, lis 23 15:20
Wprowadzenie

Klasyka LEGO
Wpis w katalogu
Zestawy policyjne zawsze cieszyły się dużą popularnością, a te mniejsze były swego rodzaju formą promocji. Na poprzednika tego zestawu można wskazać 6642-1: Helikopter-policyjny. W tym przypadku jednak możemy zobaczyć małą kombinację dwóch policjantów - motocyklisty oraz pilota. Zestaw ten idealnie uzupełnia największy w motywie Town posterunek policji 6398-1: Centralny-Posterunek. Nie udało mi się odnaleźć helikoptera na żadnej z prezentacji w katalogach na lata 90te, mimo że od roku 1993 wpis jest widoczny. Przedstawiam jednak poniżej scenerię, gdzie policjanci mogliby znaleźć swoje miejsce.
Klasyka LEGO
Prezentacja w katalogu z roku 1994
 
Helikopter 

Klasyka LEGO
Helikopter
 Helikopter jest bardzo skromną konstrukcją. Nie posiada ani miejsca na bagaż, ani nawet uchwytu na krótkofalówkę czy też kamerę. Nie ma tutaj właściwie nic oprócz siedzenia dla pilota. Z jednej strony można stwierdzić, że to minus, ale z drugiej jest to zawsze coś nowego. Jak spojrzymy na helikopter z zestawu 6398-1: Centralny-Posterunek, to przypomina on bardziej hybrydę helikoptera z samolotem. Jest przeogromny i posiada wiele miejsc do schowania dodatkowego ekwipunku. Helikopter z tego zestawu natomiast dla kontrastu jest bardzo zwinny i ekonomiczny.
Klasyka LEGO
Policjanci
W latach 90tych wprowadzono nowe Logo policji jak i nowe torsy policjantom. Ten zestaw jest również odświeżeniem tych zmian. Helikopter oraz motocykl dzierżą już nowe logo policji z czerwonym paskiem na dole a policjanci posiadają czarne kombinezony z nową odznaką na piersi oraz okulary na nosie. Niewątpliwie można zauważyć, że każdy model pojazdu, statku powietrznego czy też wodnego służb publicznych w zestawach LEGO posiada oznaczenia swojej funkcji w wielu miejscach. Nie da się po prostu tego przeoczyć. W tym przypadku nie jest inaczej. Śmigłowiec posiada napis "Police" z dwóch stron pod śmigłem, to samo tyczy się motocyklu. Policjant motocyklista posiada ponadto napis "Police" na kasku. W zdjęciu obok policjant zapomniał założyć prawidłowego kasku, ale w galerii poniżej można go odnaleźć na wcześniejszych zdjęciach z prawidłową wersją. 
Zestaw ten mimo swojej prostoty, może okazać się również przydatny. Szczególnie, że takiej prostej konstrukcji helikoptera policyjnego nie odnajdziemy w żadnym innym zestawie na lata 90te. Miasto musi w końcu ktoś chronić przed złoczyńcami i dlatego też każdy zestaw policyjny odnajdzie swoje miejsce. 
Na koniec przedstawiam policjantów w mieście Bebricton przy posterunku policji.
Klasyka LEGO
Bebricton - Centrum Lotów


Alternatywne konstrukcje

Cztery propozycje są obecne na tyle opakowania. Jest to o jedną więcej niż przystało na zestawy tego rozmiaru. Motocykl z budką, dwa otwarte śmigłowce niskich lotów oraz ciekawa koncepcja na duży i zabudowany motocykl policyjny.
Zestawy alternatywne:
Zestawy powiązane:
Napisany:
2015, cze 1 01:01 (109 miesięcy, 5 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, lis 23 18:51 (91 miesięcy, 3 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
9 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.362s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak